nelamurire

Tehnica, tactica, strategii, tot ce tine de abordarea, strategia si desfasurarea unei partide de crap

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

midnightk
junior member
Mesaje: 76
Membru din: 20 Iun 2008 11:24
Localitate: Ploiesti
Contact:

Mesaj de midnightk » 29 Aug 2008 08:45

Pestele de acolo nu e prea educat pe bile...am incercat de mai multe ori, inclusiv cu S&O de la senzor..si alte arome...atat tari cat si solubile. Rezultatele au fost discutabile. Acolo momeala de baza e porumbul. Dar nu faptul ca nu am prins la bile m-a intrigat...ci la porumb...ptr ca tipul de care zic folosea acelasi porumb ca mine, mai putin cel pregatit pentru nada (din care am si pus momeala). Acelasi tip de porumb conservat aveam amandoi. Stau si ma gandesc acum daca nu cumva am pus prea mult scoopex in nada? E posibil ca asta sa alunge pestele? Oricum plec luni acolo si ma duc cu nada fara nici o aroma.....
Cine ramane ultimul sa stinga lumina! Eu ma car de aici!

Avatar utilizator
Andrei I.
senior member
Mesaje: 359
Membru din: 13 Oct 2006 08:22
Contact:

Mesaj de Andrei I. » 29 Aug 2008 09:01

midnightk scrie:Pestele de acolo nu e prea educat pe bile...am incercat de mai multe ori, inclusiv cu S&O de la senzor..si alte arome...atat tari cat si solubile. Rezultatele au fost discutabile. Acolo momeala de baza e porumbul. Dar nu faptul ca nu am prins la bile m-a intrigat...ci la porumb...ptr ca tipul de care zic folosea acelasi porumb ca mine, mai putin cel pregatit pentru nada (din care am si pus momeala). Acelasi tip de porumb conservat aveam amandoi. Stau si ma gandesc acum daca nu cumva am pus prea mult scoopex in nada? E posibil ca asta sa alunge pestele? Oricum plec luni acolo si ma duc cu nada fara nici o aroma.....
Ideea era ca Adi a vrut sa-ti atraga atentia asupra bilelor "Scopex de la NUTRA"....care spui ca le-ai folosit la carlig...iar ele NU EXISTA!

Andrei I.
APCR - SENIOR CRAP

Avatar utilizator
raducu
senior member
Mesaje: 486
Membru din: 15 Ian 2007 23:08
Localitate: Cluj Napoca

Mesaj de raducu » 29 Aug 2008 13:53

midnightk scrie:Pestele de acolo nu e prea educat pe bile...am incercat de mai multe ori, inclusiv cu S&O de la senzor..si alte arome...atat tari cat si solubile. Rezultatele au fost discutabile. Acolo momeala de baza e porumbul. Dar nu faptul ca nu am prins la bile m-a intrigat...ci la porumb...ptr ca tipul de care zic folosea acelasi porumb ca mine, mai putin cel pregatit pentru nada (din care am si pus momeala). Acelasi tip de porumb conservat aveam amandoi. Stau si ma gandesc acum daca nu cumva am pus prea mult scoopex in nada? E posibil ca asta sa alunge pestele? Oricum plec luni acolo si ma duc cu nada fara nici o aroma.....
Esti 100% convins ca folosea acelasi porumb ca si tine ? De unde stii, ti-a spus el sau ai inspectat personal arsenalul lui ?
PESCUITUL INSEAMNA ARTA

Avatar utilizator
florioro
veteran
Mesaje: 654
Membru din: 14 Apr 2005 07:47
Contact:

Mesaj de florioro » 29 Aug 2008 17:29

Incearca sa lasi aroma deoparte pe caldurile astea.

Foloseste porumbul inmuiat si fiert cu zahar, dupa care lasa-l la fermentat bine. Incearca sa nadesi putin, in perioada asta crapii nu se hranesc agresiv si consuma cantitati mici de hrana.

Si ca sa fac o mica gluma:

"Cred ca mancau in zona vecinului si veneau in zona ta doar sa bea apa." :mrgreen: :mrgreen:
Totul pentru crap
www.crap.com.ro

midnightk
junior member
Mesaje: 76
Membru din: 20 Iun 2008 11:24
Localitate: Ploiesti
Contact:

Mesaj de midnightk » 29 Aug 2008 18:12

:)) buna asta cu bautul apa.....cat despre bile...eu aia stiu ca am cumparat....acu`...oi fi luat altceva si nu mai stiu sau am luat o mare teapa cu niste bile de ipsos pe care scria nutrabaits...incerc sa caut ambalajul sa ma dumiresc. Cat despre vecin, da, i-am inspectat arsenalul, ca am avut nevoie de niste tehno pufi..pe ai mei i-a luat vantul:D si tocmai planta (mi-am ales si eu momentul, nu?)...porumb cu arome de miere si porumb uscat....nu avea montura clasica ci montura cu plumb in-line.asta sa fi facut diferenta? sincer, nu cred....ca la helicopter am mai prins acolo...
Cine ramane ultimul sa stinga lumina! Eu ma car de aici!

ROSKY
new member
Mesaje: 26
Membru din: 18 Mai 2008 19:38
Localitate: CASA CRAPULUI

Mesaj de ROSKY » 29 Aug 2008 19:01

Nici montura nici momeala nu a facut diferenta ci locul ales de tine.Cand pescuiesti plantat cauta sa dai cu monturi cat mai simple si daca vrei sa pescuiesti la boilies cauta sa fi mai atent cu ce firma si cu ce aroma ,cauta bile rapide si in general pe porumb pe o astfel de balta.
ACVATIC

Scrie răspuns