Polemica din topicul despre aruncare

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul crapului

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Avatar utilizator
cornelserbu
senior member
Mesaje: 314
Membru din: 16 Oct 2005 18:35
Localitate: Bucuresti

Mesaj de cornelserbu » 20 Dec 2008 23:37

maiden scrie:Calatorie ...sprâncenată ! :lol: :lol:

Domnu' Marius, bag sama ca matale nu cunoshti insemnatatea/sensul expresiei. Pai hai sa ti-o spun eu. Nu e jignitoare deloc, nu ataca in nici un fel pe nimeni, si nu e compromitzatoare sub nici o forma pentru cel ce-o spune. Aceata expresie, arata lipsa de regret, in urma plecarii cuiva ! Crezi ca nu mi-am exprimat chiar ceea ce simtzeam in acel moment?! Ai fi vrut sa-l implor sa mai stea, si sa mint ca-mi lipseshte?!? Hai ca eshti bine!!

Si cu asta am incheiat discutzia . (punct)
pe cine crezi ca fraierestii cu explicatia asta ... iti spun eu ca nu era lipsa de regret, ci doar iti parea bine ca ai scapat de cineva incomod.

nu trbuia sa implori pe nimeni, trbuia doar ca moderator, sa nu-ti arati afinitatile.

discutia ai vrea tu s-o-nchei cu punctul ala asa de autoritar, dar pana la a o incheia, n-ar fi mai bine sa te-ntrebi de ce nu-i aproape nimeni de acord cu urarea aia cu subinteles pe care i-ai facut-o lui robert...apropoz, tu cine esti ????

dinu profesoru
senior member
Mesaje: 320
Membru din: 08 Oct 2006 21:32
Localitate: Oradea

Mesaj de dinu profesoru » 21 Dec 2008 23:34

noroc cu Senzor team astia ca mai pun umpic de sare si piper pe forumul asta ca altfel tare ne-am mai plictisi pana la primavara...
sau poate multi se identifica cu persoanele descrise de VM si sunt deranjati?
Oricum eu cred ca nu s-a exprimat chiar pe intelesul tuturor(asta-i imposibil pe un forum),daca ar fi sa transpun in cuvintele mele eu as spune asa:
sunt multi pescari care s-au indragostit de acest nobil sport relativ recent,care isi cumpara lansete(si nu numai) scumpe doar ca le-a vazut la cutare sau cutare si musai trebuie sa le aiba si el.Clar nu toti sunt snobi sau neaveniti,dar frustrarea vine cand dai peste unu care s-a pricopsit cu sculele astea meseriase si scoate niste ineptii pe gura de-ti vine sa-ti dai cu caramida in cap(ca sa ma intelegeti,ceea ce spun de obicei categoria de oameni mai sus mentionata nu are nimic de-a face cu pescuitul ci doar delireaza vis-a-vis de sculele lor cele mai bune din lume,cat au costat etc...)

dinu profesoru
senior member
Mesaje: 320
Membru din: 08 Oct 2006 21:32
Localitate: Oradea

Mesaj de dinu profesoru » 21 Dec 2008 23:39

scuzati dezacordul cu multi pescari...care trebuie sa le aiba si el,nu am nimic cu Vanghelie,nici macar almanahe n-am.. :D :D

Scrie răspuns