Dreptul la replica

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul crapului

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

florincj
senior member
Mesaje: 337
Membru din: 14 Feb 2008 14:08
Localitate: Cluj-Napoca

Dreptul la replica

Mesaj de florincj » 21 Ian 2009 11:20

In urma unor pareri exprimate pe forum in data de 14 spre 15 decembrie 2008 , am primit un tel. de pe nr. privat in care am fost facut cu ou si cu otet de un ,stimabil ' care nu s-a prezentat , dar am fost acuzat cum ca as fi clona si apar interesele lui X si Y . Mi s-au sters unele mesaje , nu comentez acest lucru , e regulamentul forumului si dreptul moderatorilor de a face asta , chiar daca cei care citesc nu stiu despre ce e vorba. Ce m-a deranjat foarte tare ( cu exceptia injuraturilor si amenintarilor ) , a fost stergerea MP primite . Noreply@crap m-a anuntat de primirea mesajelor , dar pe cand sa le citesc...?. Termenul de ,, privat '' e foarte clar stipulat in lege . Nu e o amenintare , e doar o atentionare a deficientei sistemului. Asa cum am spus si celor care m-au sunat dar au avut bunul simt sa se prezinte , pana la proba contrarie raman la parerea ca pescuitul in Romania e reflexia in oglinda a politicii . Aranjamente , scuze , interese , motive mai mult sau mai putin adevarate , modificari diverse peste noapte etc.
Ce nu inteleg multi de pe acest forum , e simplul fapt ca nu ai absolut nimic de pierdut ca i-ti spui parerea . Sau nu scrieti de frica ? De cine ? Credeti ca eu pescuiesc altfel daca sunt injurat ? Treziti-va si spuneti ce aveti de spus !
PS Nu ma retrag de pe forum chiar daca voi posta mai rar , consider ca ar fi cea mai mare greseala , iar pt. cei care vor sa ma injure in direct le dau nr. de tel. 0740061898 ( sa nu se mai chinuie sa-l gaseasca) , iar adresa de mail e : florin_cj_2000@yahoo.com.
Fire intinse tuturor si sa ne auzim de bine !

danr
Site Admin
Mesaje: 1072
Membru din: 10 Mar 2003 17:09

Mesaj de danr » 21 Ian 2009 18:32

nu stiu despre ce vorbesti, eu nu am nici o legatura cu treaba asta si sunt convins ca nici unul dintre moderatori nu are legatura cu telefonul primit de tine

referitor la mesaje de ale tale de pe forum sterse, daca nu discutam la concret atunci nu imi dau seama despre ce este vorba, poate s-a curatat un topic tehnic sau ceva de genul asta

referitor la mesaje private sterse, sa-ti explic un siretlic
daca cineva trimite un PM, in momentul in care s-a trimis pleaca notificarea pe e-mail
pana la momentul in care destinatarul intra sa-si citeasca mesajul ( pot fi si zile de exemplu ), expeditorul poate intra si modifica mesajul trimis sau il poate chiar sterge ( daca s-a razgandit, mesajul trimis se gaseste in Dosarul cu mesaje in curs de trimitere )
si uite asa cineva se trezeste ca a primit un mail ca are un mesaj privat, si cand intra mesajul nu este

inj afara de asta, rog pe toata lumea ca in cazul in care considera ca a fost victima unui abuz al unui moderator sau i s-au sters mesaje si nu intelege de ce, sa ma contacteze pe privat sa lamurim ce s-a intamplat

eu am cateva politici simple pe forum: forumul trebuie sa fie un loc placut unde sa schimbam informatii, la subiect in topicurile tehnice si daca vreti polemici si misto la cafenea, si reclama se plateste si nu se face fara acceptul meu
in rest alte politici, smecherii, influente, interese etc nu ma intereseaza, ca poate sunt grupuri de useri pe aici care au anumite interese etc asta e treaba lor atata timp cat se respecta ce am spus mai sus

daca va pot lamuri cu altceva va stau la dispozitie, ce se intampla pe acest forum din punctul meu de vedere este absolut transparent

Avatar utilizator
maiden
Moderator
Mesaje: 1552
Membru din: 30 Mar 2006 07:55
Localitate: GL,TL
Contact:

Mesaj de maiden » 21 Ian 2009 19:02

Nici eu nu stiu despre ce este vorba. Acum spui, dupa o luna jumatate?! De ce-ai ascultat ce-a spus acea persoana, puteai sa inchizi telefonul si gata. In lumea asta sunt tot felul de oameni....asta-i adevarul... ignora-i.

In legatura cu mesajele, Dan are dreptate.....in casuta cu mesaje, "la mesajele in curs de trimitere", poti gasi mesajele ce inca nu au fost receptionate de cel caruia ii trimiti. Notificarea pleaca pe mail, insa daca cel ce trimite, se razgandeshte in vreun fel, poate modifica mesajul ce inca n-a fost receptionat, sau il poate chiar sterge. Eu de multe ori am procedat la modificarea unui mesaj trimis cuiva, actualizandu-l, si in unele cazuri chiar shtergandu-l.

La fel cred si eu, ca nici unul dintre moderatori n-are de-a face cu faza despre care vorbesti.....chiar ma gandeam ca-i o gluma...o farsa... Vorbesti de-un topic anume...ca ti s-ar fi sters....sau vreun post important, postat in perioada aceea? De sters e clar, doar moderatorii pot face asta....sau ma rog, cineva care are parola unui moderator.... Sper sa se clarifice treburile.

Sanatate!
Daca peşte nu e, nimic nu e !!! :))

Multe sfaturi utile cu privire la forum, si nu numai, găsiţi AICI

florincj
senior member
Mesaje: 337
Membru din: 14 Feb 2008 14:08
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de florincj » 22 Ian 2009 08:49

Am spus ce aveam de spus pt. ca-mi statea pe , cerebel' . Am primit un raspuns , e OK , nu tin la suparare. Niciodata nu am comentat un regulament. Din punctul meu de vedere e un lucru simplu : nu-ti convine , nu te bagi . Indiferent de ce domeniu e vorba.
@ maiden
Intamplator ( prin alianta ) , am in familie un psihiatru , unul din cei mai buni care au profesat in Cluj in ultimii 30 de ani. Nici nu poti sa-ti dai seama cate poti afla de la un om iritat si baut daca-ti pastrezi calmul si-l mai si atati un pic. ;-) . Din cauza asta nu am inchis telefonul .
Am intrebat , mi s-a raspuns , asadar inainte de a devia si a polemiza consider subiectul incheiat , deci se poate inchide si topicul .
PS . Nu tin sa am ultimul cuvant , ramane la atitudinea voastra.
Sanatate si voua !

Avatar utilizator
maiden
Moderator
Mesaje: 1552
Membru din: 30 Mar 2006 07:55
Localitate: GL,TL
Contact:

Mesaj de maiden » 22 Ian 2009 09:21

Eu unul nu inteleg ce vrei sa spui...ma dau batut ! :roll:
Daca peşte nu e, nimic nu e !!! :))

Multe sfaturi utile cu privire la forum, si nu numai, găsiţi AICI

Avatar utilizator
ochirosii
senior member
Mesaje: 493
Membru din: 28 Oct 2008 22:57
Localitate: pe site.pe balta.....

Mesaj de ochirosii » 22 Ian 2009 09:43

florincj scrie: Nici nu poti sa-ti dai seama cate poti afla de la un om iritat si baut daca-ti pastrezi calmul si-l mai si atati un pic. !

sa fi fost ValPangica oare :?: ... :mrgreen:

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mosharu » 22 Ian 2009 10:47

ochirosii scrie: sa fi fost ValPangica oare :?: ... :mrgreen:

te asigur ca Val Pangica nu este genul de om sa faca asa ceva.... ;-)

Avatar utilizator
ochirosii
senior member
Mesaje: 493
Membru din: 28 Oct 2008 22:57
Localitate: pe site.pe balta.....

Mesaj de ochirosii » 22 Ian 2009 11:29

mosharu' scrie:
ochirosii scrie: sa fi fost ValPangica oare :?: ... :mrgreen:

te asigur ca Val Pangica nu este genul de om sa faca asa ceva.... ;-)
La un pahar,2 pahare.......... :mrgreen:

Avatar utilizator
George Iorga
maniac
Mesaje: 1393
Membru din: 27 Mar 2003 16:03
Localitate: Calarasi

Mesaj de George Iorga » 22 Ian 2009 12:56

ochirosii scrie: La un pahar,2 pahare.......... :mrgreen:
Vezi ca-ti suna telefonul...numar privat... ! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Varga sa fi fost din fier... ce brand aveam !!!

Avatar utilizator
Tilea Gabriel
Moderator
Mesaje: 1726
Membru din: 26 Ian 2005 12:43
Localitate: Dumbravita , Timis
Contact:

Mesaj de Tilea Gabriel » 22 Ian 2009 13:55

:shock: :shock: Nici eu nu cred ca vreunul din moderatori dar........ceva concret Florine , ce sa sters ? de ce spui abia acum ?
Powered by two rods

Închis