Noduri

Tehnica, tactica, strategii, tot ce tine de abordarea, strategia si desfasurarea unei partide de crap

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Avatar utilizator
maiden
Moderator
Mesaje: 1552
Membru din: 30 Mar 2006 07:55
Localitate: GL,TL
Contact:

Mesaj de maiden » 30 Ian 2009 14:38

remus_cta scrie:am si eu o intrebare,eu folosesc nodul rapala la riguri in partea cu vartejul ca sa ramana o bucla,dar azi am realizat ca nu il fac bine,sau asa se pare.va intreb,cand faceti montura si bagati firul prin primul nod simplu dar nu mai treceti firul prin nodul care se formeaza intre linia si prima bucla are ceva? http://www.animatedknots.com/rapala/index.php ,pozele numarul 8 si 9,va intreb ca sincer prefer sa fac de 10 ori o montura pana iese bine decat 10 monturi proaste.eventual puteti sa-mi dati si niste linkui cu alte noduri care formeaza bucla aceea ce permite culisarea vartejului multumesc ps:maiden am dat la cautare dar mi-au aparut vreo 1500 de rezultate :lol:
Activam acest topic, cu toate ca e vechi...dar nu mai deschidem inca unul, de acelasi fel, pentru ca va avea aceeasi soarta ca si acesta.
Daca peşte nu e, nimic nu e !!! :))

Multe sfaturi utile cu privire la forum, si nu numai, găsiţi AICI

Avatar utilizator
remus_cta
veteran
Mesaje: 503
Membru din: 02 Feb 2008 20:24
Localitate: constanta

Mesaj de remus_cta » 30 Ian 2009 14:56

merci mult maiden,chiar nu aveam rabdare sa iau la puricat toate topicurile pe care le gasise.am rezolvat si cu nodul,am gasit aici.merci.dar intrebarea nu stiu daca era una generala,eu m-am referit daca afecteaza cu ceva faptul ca nu am mai trecut din nou firul prin nodul format de linie cu primul nod?
ccc corbu constanta

Avatar utilizator
maiden
Moderator
Mesaje: 1552
Membru din: 30 Mar 2006 07:55
Localitate: GL,TL
Contact:

Mesaj de maiden » 30 Ian 2009 18:25

eu cred ca poti proba la fata locului daca afecteaza au ba...si mai cred ca ...discutam discutzii...parerea mea.
Daca peşte nu e, nimic nu e !!! :))

Multe sfaturi utile cu privire la forum, si nu numai, găsiţi AICI

Avatar utilizator
remus_cta
veteran
Mesaje: 503
Membru din: 02 Feb 2008 20:24
Localitate: constanta

Mesaj de remus_cta » 30 Ian 2009 19:10

pai pe un forum ce ar trebui sa discutam man?am pus o intrebare si daca cineva stie sa-mi raspunda eu astept,daca nu asta e,iar la partea cu incercatul pe balta cred ca glumesti.as vrea sa te vad cat de bucuros o sa fi dupa ce ti s-a desfacut nodul in dril cu pestele fiindca e mai bine sa-l vezi la fata locului cand puteai sa pui o intrebare si,(eventual)sa remediezi din timp problema.dar poti inchide topicul ca ma apuc sa le desfac si le fac din nou.
ccc corbu constanta

Avatar utilizator
maiden
Moderator
Mesaje: 1552
Membru din: 30 Mar 2006 07:55
Localitate: GL,TL
Contact:

Mesaj de maiden » 30 Ian 2009 21:22

Nodul se poate incerca in mana, imediat dupa ce-l faci....doar nu eshti copil s-ashteptzi vara ca sa incerci rezistentza unui nod, pe balta...ce dracu ?!?!
Daca peşte nu e, nimic nu e !!! :))

Multe sfaturi utile cu privire la forum, si nu numai, găsiţi AICI

Avatar utilizator
remus_cta
veteran
Mesaje: 503
Membru din: 02 Feb 2008 20:24
Localitate: constanta

Mesaj de remus_cta » 31 Ian 2009 01:01

am incercat asa si nu s-a desfacut dar ma gandisem ca nu se exercita aceeasi forta ca si in drill.merci oricum
ccc corbu constanta

Scrie răspuns