Ati cumparat online?! Despre magazine online.

Discutii libere, pe teme de pescuit la crap.
Puteti purta orice fel de polemici in limitele unui limbaj civilizat.
Sunt permise orice subiecte legate de pescuitul crapului.
Vor fi sterse anunturile agresive sau obscene.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Neamtul
maniac
Mesaje: 1052
Membru din: 08 Feb 2009 18:56
Localitate: Timis

Ati cumparat online?! Despre magazine online.

Mesaj de Neamtul » 17 Feb 2009 12:00

Este vorba de mag Carpio.... Vreau sa comand 3 BBRLC de la aceasta firma dar nu scrie niciunde pretul mediu ptr. transport.Cam cat se plateste?Locuiesc in Timis.
Pescuitul este o arta...dar si un hobby foarte scump.

nita gigi
member
Mesaje: 206
Membru din: 27 Dec 2008 08:14

Mesaj de nita gigi » 17 Feb 2009 12:16

Eu am comandat de doua ori. Primul colet a avut 55kg si am platit 125 ron la al doilea la 2kg am dat 35 ron platesti si rambursu.Pacat ca nu se tine cont la o anumita suma sa ai curierul gratuit. Pe anul acesta am facut cumparaturi de la carpio de vro 8500ron asta e poate pe viitor segandesc sa faca si ceva ca si client fidel. :P

florincj
senior member
Mesaje: 337
Membru din: 14 Feb 2008 14:08
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de florincj » 17 Feb 2009 12:18

Telefonic i-ti poate spune aproximativ . Depinde de greutate , marime , valoare , fragil etc. Pana in Cluj trimis prin Cargus eu am platit 67 lei .

Neamtul
maniac
Mesaje: 1052
Membru din: 08 Feb 2009 18:56
Localitate: Timis

Mesaj de Neamtul » 17 Feb 2009 12:29

Va multumesc.Am comandat pana la urma de pe fishline.Transportul este gratuit si sediul firmei este la Arad,adica la 40-45km de mine si sper sa le primesc saptamana aceasta. :D
E mai scump cu 45lei/3 buc BBRLC,dar stiu ca nu am surprize cu transportul. :lol:
Pescuitul este o arta...dar si un hobby foarte scump.

Nick
member
Mesaje: 174
Membru din: 26 Aug 2004 13:14
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesaj de Nick » 17 Feb 2009 13:09

Pacat ca transportul este cam scump. Oricum, contrabalanseaza pretul de achizitie. Si eu am comandat 10 kg de mix si vreo 5 de pelete. Acum astept transportul.

Si am mai si avut ceva probleme cu firma de curierat. Nu prea au avut grija de colet (nu e vina magazinului). Au reusit sa sparga o sticla de Garlic Oil. I-am simtit de cand au intrat in firma. Partea buna .... nu am mai avut probleme cu vampirii .... :mrgreen:

Neamtul
maniac
Mesaje: 1052
Membru din: 08 Feb 2009 18:56
Localitate: Timis

Mesaj de Neamtul » 17 Feb 2009 13:26

Sper sa ajunga intregi mulinetele ca-i strang de gat ca pe porumbel. :evil:
Pana acum n-am avut probleme cu firmele de curier rapid.O singura data am primit o lanseta la care lipsea carnea inelului(partea interioara),dar era vorba de o lanseta ieftina de 50lei si n-am facut scandal.Am sunat la Totalfishing si mi s-a spus ca o schimba,dar eu am zis ca nu-i nevoie si ca o pastrez pe asta.Era defect de fabricatie.Oricum,le-am pastrat doar vre-o luna,dupa care le-am dat cu 75lei/perechea.E vorba despre Lineaeffe Donau ProCast 3,0 m,actiune 50-100gr,dar cred ca actiunea reala a fost mult mai mare.Alea ar fi mers si la somn,fara probleme. :lol:
Pescuitul este o arta...dar si un hobby foarte scump.

Avatar utilizator
Levi
veteran
Mesaje: 563
Membru din: 11 Ian 2008 01:35
Contact:

Mesaj de Levi » 17 Feb 2009 14:47

Am cumprat de la carpio, de obicei includ costul transportului si costul de ramburs al banilor in suma de ramburs platita de tine. Deci ei achita aceste doua costuri, iar la ridicarea coletului tu platesti totul intr-o suma. Sunt ok, numai ca odata "au uitat" din colet o croseta Fox in valoare de 15 Ron. Si cand l-am intrebat in legatura cu acesta, a negat ferm ca si-ar fi uitat. Adio croseta, adio 15 Ron
Ai grija nu cumva sa-ti uite o mulineta din colet ;-)

Avatar utilizator
George Iorga
maniac
Mesaje: 1393
Membru din: 27 Mar 2003 16:03
Localitate: Calarasi

Mesaj de George Iorga » 17 Feb 2009 15:17

Levi scrie: Ai grija nu cumva sa-ti uite o mulineta din colet ;-)
...ai grija sa nu-ti uite tamburii de rezerva !... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Varga sa fi fost din fier... ce brand aveam !!!

Avatar utilizator
Sionut
senior member
Mesaje: 450
Membru din: 23 Apr 2003 12:58
Localitate: Popesti-Leordeni

Mesaj de Sionut » 17 Feb 2009 15:40

George Iorga scrie: ...ai grija sa nu-ti uite tamburii de rezerva !... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
tare asta :mrgreen:
Asociatia Pescar Sportiv -APS
http://www.pescar-sportiv.ro/

Avatar utilizator
tibi micu
member
Mesaje: 269
Membru din: 14 Noi 2007 19:42
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesaj de tibi micu » 17 Feb 2009 16:56

Atentie!!! Poate va crede si face scandal ca nu are tamburi de rezerva :roll:
"TAURUS CARP TEAM"

Scrie răspuns