Ati cumparat online?! Despre magazine online.

Discutii libere, pe teme de pescuit la crap.
Puteti purta orice fel de polemici in limitele unui limbaj civilizat.
Sunt permise orice subiecte legate de pescuitul crapului.
Vor fi sterse anunturile agresive sau obscene.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Luci_Stan
member
Mesaje: 205
Membru din: 03 Ian 2009 17:15
Localitate: Alba-Iulia

Mesaj de Luci_Stan » 17 Feb 2009 18:34

mai fratilor la carpio , cand faci cumparaturi de peste 1000ron transportul este gratuit.
eu comand de la ei de 2 ani si mi sau parut cat se poate de seriosi.
s-auzim de bine :!:

nita gigi
member
Mesaje: 206
Membru din: 27 Dec 2008 08:14

Mesaj de nita gigi » 17 Feb 2009 20:32

Luci o fi pentru tine gratuit eu am platit de fiecare data.
ps.sunt din Deva.

Avatar utilizator
Luci_Stan
member
Mesaje: 205
Membru din: 03 Ian 2009 17:15
Localitate: Alba-Iulia

Mesaj de Luci_Stan » 17 Feb 2009 20:36

nita gigi scrie:Luci o fi pentru tine gratuit eu am platit de fiecare data.
ps.sunt din Deva.
scuze Nitule, dar pana nu de mult au avut oferta asta :oops:
Bai da astia chiar nu au auzit de criza????????

Avatar utilizator
sorin_s
senior member
Mesaje: 498
Membru din: 03 Ian 2009 15:19
Localitate: timisoara

Mesaj de sorin_s » 17 Feb 2009 21:48

eu am comandat produase de la mai multe saituri si in general studiez si cat ma costa transportu! ;-)
nu cei de la carpio sunt de vina pt pretul piperat de transprt sunt doar comozi pt ca lucraza cu o singura firma de curierat si CARGUS sunt cam scumpi!!!!!!!!!!!! :evil: :evil: :evil:
exemplu:
bat,trei plumbi si o rola de mailon valoare cam400ron luat de la carpio ma costat transportul 39Ron
aprox 10kg de mada boiles ...etc de pe crap com.ro ma costat 26Ron
ambele au fost cu plata ramburs

Avatar utilizator
sergiu_q
senior member
Mesaje: 343
Membru din: 06 Aug 2007 16:56
Localitate: bucuresti

Mesaj de sergiu_q » 17 Feb 2009 23:12

sorin_s scrie:eu am comandat produase de la mai multe saituri si in general studiez si cat ma costa transportu! ;-)
nu cei de la carpio sunt de vina pt pretul piperat de transprt sunt doar comozi pt ca lucraza cu o singura firma de curierat si CARGUS sunt cam scumpi!!!!!!!!!!!! :evil: :evil: :evil:
exemplu:
bat,trei plumbi si o rola de mailon valoare cam400ron luat de la carpio ma costat transportul 39Ron
aprox 10kg de mada boiles ...etc de pe crap com.ro ma costat 26Ron
ambele au fost cu plata ramburs
Perfect adevarat!
asa ma patit si eu, ii doare la basca de cat ne costa pe noi transportul si baga toate optiunile de la Cargus de ajung la suma asta
am facut un calcul pt un colet de 10kg si uite ce a iesit:

Cod: Selectaţi tot

Calculatorul de tarife - Express
Localitate de expeditie :	Craiova, DOLJ
Localitate de destinatie :	Bucuresti, BUCURESTI
Timp de tranzit :	1 zi
Pret expeditie colet pentru zona 0 :	17 RON
Pret pentru 10 Kg :	28.7 RON
Pret total :	28.7 RON
eu am platit anul trecut pe un colet ce contine 2 kg de boiles , o rola de shimano technium si 5 plumbi =25 ron transport :) iar in mod normal nu trebuia sa ajunga la 20 ron
ei sunt baieti de treaba...vor vedea ce scriem acum aici ...asa ca ..eu nu mai comand nimic pana nu isi revizuiesc politica de preturi pt transport. e problema lor ce firma aleg , pe mine ma intereseaza sa ajunga la timp si in siguranta cat mai ieftin.
cum zice si sorin , la crap.com.ro am platit 16 ron pt pachete de cateva kg iar la comenzi mai mari de 350 ron ai transport gratuit. la xxx de la 500 ron ai transport gratuit ...etc . cam toata lumea face un discount pt sume mai maricele.
Bai da astia chiar nu au auzit de criza????????
lasa ca o sa o simta si ei in curand . am fost intr-un magazin (nu dau nume :-) ) si vorbeau vanzatorii de criza, ca nu mai merge lumea cu masina..etc..la care unul dintre ei facand o pauza zice "bai da' tu vezi ca de 2 saptamani nu am avut nici un client? " :) , eu si inca vreo doi eram gura casca pe acolo .
Pescuitul este un viciu!
Nu ne nastem cu vicii ci le dobandim in timp datorita slabiciunilor noastre, a absentei ratiunii.Paradoxal e ca esti constient ca-ti face rau si tot continui sa-l faci

zoli1964
senior member
Mesaje: 315
Membru din: 08 Aug 2007 12:13
Localitate: cluj-napoca
Contact:

Mesaj de zoli1964 » 18 Feb 2009 08:38

foarte adevarat ca nu prea fac nici un compromis cei de la carpio, nu pot sa zic ca nau fost cinstiti fata de noi (suntem un grup care a cumparat anul trecut de la ei cred ca in valoare de 200mil) totusi la suma asta te astepti sati mai faca ceva ........

transportul lam platit de fiecare data noi, singura smecherie ce se poate face sa mai reduci din costul transportului e sa platesti cumparaturile cu transfer bancar (incarcare card) in contul lor si asa platesti numai transportul la greutate pentru ca bani multi pt transport se iau de obicei din cauza valorilor mari de ramburs (de ex anul asta am comandat maruntisuri in val de 800 ron, colet egal 2kg transport 39ron)

sper si eu sa gaseasca o solutie pt ca in sistemul asta sunt convins ca vor pierde multi clienti. ;-)

Avatar utilizator
Levi
veteran
Mesaje: 563
Membru din: 11 Ian 2008 01:35
Contact:

Mesaj de Levi » 18 Feb 2009 11:24

Luci_Stan scrie:
nita gigi scrie:Luci o fi pentru tine gratuit eu am platit de fiecare data.
ps.sunt din Deva.
scuze Nitule, dar pana nu de mult au avut oferta asta :oops:
Bai da astia chiar nu au auzit de criza????????
oferta era temporara...
Mai demult daca imi amintesc bine, iti puteai alege ptr trasnport si fan courier, dar acuma numia cu cargus lucreaza, si intr-adevar exagereaza costul ptr transport...
Ultima oară modificat 18 Feb 2009 11:32 de către Levi, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
silviu_ms
senior member
Mesaje: 371
Membru din: 07 Apr 2008 09:45

Mesaj de silviu_ms » 18 Feb 2009 11:29

am facut o comanda la carpio in jur de 1000 ron printre care si un spod fox warrior ....toate bune si frumoase am ridicat comanda m-am uitat la toate le-am verificat si in cele din urma am luat lanseta sa o probez si am incercat sa o mufez pe spigot.....surpriza :-( nu se potrivea deloc diametrul primei sectiuni cu diametrul spigotului...pun mana pe telefon si sun la carpio unde mi-au zis ca nu au mai auzit asa ceva, sa i fac retur ca mi-o schimba...am pus-o a 2 zi vineri fiind la cargus, marti am sunat la ei si au zis ca inca nu au primit-o, ca o sa ma sune ei, azi e miercuri si inca astept sa ma sune sa stiu si eu ce se intampla....urat din partea lor si lipsa de promptitudine....sper sa o primesc pana in aprilie sa o pot incerca mai ales ca am si platit-o :evil: ...

Avatar utilizator
silviu_ms
senior member
Mesaje: 371
Membru din: 07 Apr 2008 09:45

Mesaj de silviu_ms » 18 Feb 2009 17:13

nesimtire mare pe astia de la carpio, cel putin asta e parerea mea, m-au sunat azi dupa ce au citit pe forum ce am postat....deci inteleg ca au timp sa stea pe forum dar sa isi onoreze comenziile ba :evil: ,pe un ton cu totul nesimtit aproape ca au strigat mine mi-au zis ca am avut telefonul inchis in ultimele 2 zile si nu au putut sa ma contacteze...si tot asa pana cand mi-au zis ca au rezolvat problema si coletul e pe drum.....in concluzie eu mi-am incheiat scurta activitate cu aceasta firma dar mai ales cu acesti indivizi ca nu as putea sa le zic altfel.....oare cei de la senzor cum sunt ? :lol: :lol: :lol:
toate cele bune si frumoase pt cei de la carpio din partea mea
P.S acuma stiu sigur ca urmariti acest forum 8)

nita gigi
member
Mesaje: 206
Membru din: 27 Dec 2008 08:14

Mesaj de nita gigi » 18 Feb 2009 17:26

Cei de la senzor niste oameni deosebiti din punctul meu de vedere curieru este gratuit si foarte promti in 24 de ore primesti comanda.PS nu ma intelegeti gresit nu vreau sa le fac reclama dar cu mine sau comportat bine si la anumite sume am primit si cadouri. :lol:

Scrie răspuns