Ati cumparat online?! Despre magazine online.

Discutii libere, pe teme de pescuit la crap.
Puteti purta orice fel de polemici in limitele unui limbaj civilizat.
Sunt permise orice subiecte legate de pescuitul crapului.
Vor fi sterse anunturile agresive sau obscene.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Avatar utilizator
mario_kempes10
senior member
Mesaje: 382
Membru din: 22 Ian 2008 00:26
Localitate: Otelu Rosu

Mesaj de mario_kempes10 » 18 Feb 2009 17:32

Si eu am cumparat de la carpio si tot cu firma cargus am primit coletele.
Adevarul este ca au fost foarte prompti , dar singura nemultumire este pretul transportului , care este foarte mare. Ar putea sa suporte ei rambursul sau sa mai faca ceva in legatura cu transportul.As fii curios daca cu alta firma de curierat ar fii la fel tarifele. Eu ( si nu sunt singurul )din cauza pretului la transport nu am mai comandat de la ei si nici nu mai am de gand , pana nu o sa faca ceva in legatura cu asta.Le urez numai bine si sunt curios daca se misca ceva. Daca da o sa le fiu din nou client. :D
Imagine "TAURUS CARP TEAM"

Avatar utilizator
sergiu_q
senior member
Mesaje: 343
Membru din: 06 Aug 2007 16:56
Localitate: bucuresti

Mesaj de sergiu_q » 18 Feb 2009 18:15

eu sunt curios cate colete se intorc de nu vor sa plateasca ei rambursul ?
Pescuitul este un viciu!
Nu ne nastem cu vicii ci le dobandim in timp datorita slabiciunilor noastre, a absentei ratiunii.Paradoxal e ca esti constient ca-ti face rau si tot continui sa-l faci

Avatar utilizator
sorin_s
senior member
Mesaje: 498
Membru din: 03 Ian 2009 15:19
Localitate: timisoara

Mesaj de sorin_s » 18 Feb 2009 18:20

nita gigi scrie:Cei de la senzor niste oameni deosebiti din punctul meu de vedere curieru este gratuit si foarte promti in 24 de ore primesti comanda.PS nu ma intelegeti gresit nu vreau sa le fac reclama dar cu mine sau comportat bine si la anumite sume am primit si cadouri. :lol:
cum vine garatuitul ala ?
pt orice valoare a comenzi sau ce trece de o suma anume?
:?: :?: :?: :?:

Avatar utilizator
maiden
Moderator
Mesaje: 1552
Membru din: 30 Mar 2006 07:55
Localitate: GL,TL
Contact:

Mesaj de maiden » 18 Feb 2009 18:48

Am schimbat titlul topicului deoarece discutia este despre magazinele online de la care cumparam de obicei, sper sa nu deranjeze pe autor...

Imi zic si eu parerea in legatura cu transportul gratuit. In general, la mai toate magazinele se acorda transport gratuit, daca valoarea comenzii depaseste 450-500 lei. La Totalfising, la Senzor, la Sipcarp cu siguranta se acorda aceasta facilitate! Spor la cumparaturi...care mai aveti bani !! ;-)
Daca peşte nu e, nimic nu e !!! :))

Multe sfaturi utile cu privire la forum, si nu numai, găsiţi AICI

florincj
senior member
Mesaje: 337
Membru din: 14 Feb 2008 14:08
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de florincj » 18 Feb 2009 19:03

@ silviu_ms
Normal ca-l urmaresc. Cum apare un produs de care lumea e multumita la raportul calitate-pret , ei ca orice roman ,,afacerist '' maresc pretul ( ex. Chub de la 350 la 440 lei ) , desi comertul se bazeaza pe rulaj nu pe adaos comercial . Practic noi prin discutiile noastre despre ceea ce cumparam le facem publicitate pe gratis ;-)
Aproape in orice tara din Europa cumparatorul ocupa primul loc , dar la noi exista doar smecheri si fraieri .
Ultima factura de la ei e de 1400 lei . Orice magazin online cu articole de pescuit i-mi facea cel putin transportul gratuit . Ei m-au intrebat daca sigur am bani sa platesc , sa nu trimita marfa degeaba ? :shock:

florincj
senior member
Mesaje: 337
Membru din: 14 Feb 2008 14:08
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de florincj » 18 Feb 2009 19:11

@ maiden
Nu stiu daca ai facut bine . Asa cum avem voie sa criticam fire , carlige , lansete , mulinete etc. , mi se pare normal ( cel putin mie ) sa avem obiectii sau cuvinte de lauda la adresa unor magazine . Cat mai avem bani ! :lol:

Avatar utilizator
silviu_ms
senior member
Mesaje: 371
Membru din: 07 Apr 2008 09:45

Mesaj de silviu_ms » 18 Feb 2009 19:14

florin,
te cred, nu ma asteptam sa vad atata nesimtire din partea lor dar vad ca nu sunt singurul.....auzi, sa te intrebe daca ai bani sa platesti :evil: nenorociti...eu sigur de acum incolo am sa trec excluziv pe senzor sau alte magazine online...nu mai zic nimik :-(

Doru Ionica
member
Mesaje: 214
Membru din: 17 Mar 2005 04:03
Localitate: CRAIOVA

Mesaj de Doru Ionica » 18 Feb 2009 19:49

Sunt foarte obraznici :evil: Ieri vindeau viermusii cu 2 lei si azi-dimineata cu 3,7 lei /pahar.Cand i-am intrebat de ce... mi-au raspuns sarcastic si pe un ton ridicat... :oops: "sa ma duc in p...a lor,ca e din cauza lu EURO ".... :?: :?: ce-or fi vrut sa zica ???????
Asociatia Pescarilor Sportivi OLTENIA

Avatar utilizator
Rahan
senior member
Mesaje: 300
Membru din: 23 Feb 2008 13:53
Localitate: Turda

Mesaj de Rahan » 18 Feb 2009 19:49

Pot sa spun ca si eu sunt unul dintre cei care am cumparat de carpio, mai precis 2 baterii a cate 4 lansete cu tot cu mulinete si ceea ce ma nemultumeste este taxa de transport sau mai bibe zis taxa de fraier care este prea mare, mai precis acum 1 saptamana un coleg suna la ei pt 4 lansete si i-au spus prin tel. ca taxa este de circa 52lei, a duoa zi sun eu pt el si mie m-au spus 60 lei ca in final cand comanda colegul sa ajunga la el cu taxa de 65 lei.
Siguri vom trage singuri concluziile avand in vedere ce vremuri au venit.

Avatar utilizator
sergiu_q
senior member
Mesaje: 343
Membru din: 06 Aug 2007 16:56
Localitate: bucuresti

Mesaj de sergiu_q » 18 Feb 2009 20:31

:D a crescut pretul gramului de viermisori pe piata o data cu cresterea euro
eu m-am dus personal sa ridic niste produse pt ca era mai ieftin un drum dus intors pana la craiova decat sa mi-l trimita prin curier :) .
stiti ce imi pare rau la toata treaba asta...anumite produse le gasesti doar la carpio :( si nu intelege de ce alte firme nu vor sa aduca chub de exemplu ..sau sa aiba toata gama fox!
Ultima oară modificat 18 Feb 2009 22:25 de către sergiu_q, modificat 1 dată în total.
Pescuitul este un viciu!
Nu ne nastem cu vicii ci le dobandim in timp datorita slabiciunilor noastre, a absentei ratiunii.Paradoxal e ca esti constient ca-ti face rau si tot continui sa-l faci

Scrie răspuns