Ati cumparat online?! Despre magazine online.

Discutii libere, pe teme de pescuit la crap.
Puteti purta orice fel de polemici in limitele unui limbaj civilizat.
Sunt permise orice subiecte legate de pescuitul crapului.
Vor fi sterse anunturile agresive sau obscene.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Doru Ionica
member
Mesaje: 214
Membru din: 17 Mar 2005 04:03
Localitate: CRAIOVA

Mesaj de Doru Ionica » 18 Feb 2009 20:39

Poate nu vrea :!: Poate nu poate ;-) :lol: Oricum nu inteleg cui trebuie toate tampeniile alea de la FOX :?: sau de la CHUB :roll:
Asociatia Pescarilor Sportivi OLTENIA

florincj
senior member
Mesaje: 337
Membru din: 14 Feb 2008 14:08
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de florincj » 18 Feb 2009 20:41

E adevarat ca oscilatia cursului valutar poate influenta un pret , dar la viermusi ... s-avem pardon . Daca tot citesc ce spunem , in mod normal ar trebui sa se inscrie pe forum sa-si sustina cauza , nu ? Aaa , dar atunci trebuie sa plateasca ( un lucru absolut firesc ) , ceea ce nu le convine. Ramanem deci tot la smecheri si fraieri. Nu e anti-reclama , sunt lucruri reale exprimate pe un forum , daca vor sa ne de-a in judecata s-o faca .
Ar fi procesul cu cei mai multi martori din istorie :lol:

Avatar utilizator
silviu_ms
senior member
Mesaje: 371
Membru din: 07 Apr 2008 09:45

Mesaj de silviu_ms » 18 Feb 2009 20:50

sergiu,
deocamdata asta e singurul lor avantaj ca au gama completa la anumite firme care nu sunt importate de nici un al magazin, dar se prea poate sa se schimbe situatia asta....o sa incerc sa ma lipsesc de fox si chub numai ca sa nu mai lucrez cu ei :evil:

Avatar utilizator
Luci_Stan
member
Mesaje: 205
Membru din: 03 Ian 2009 17:15
Localitate: Alba-Iulia

Mesaj de Luci_Stan » 18 Feb 2009 20:55

Doru Ionica scrie:Poate nu vrea :!: Poate nu poate ;-) :lol: Oricum nu inteleg cui trebuie toate tampeniile alea de la FOX :?: sau de la CHUB :roll:
las fra ca nu au produse de lepadat , atat doar ca sunt scumpeeeee :D

Avatar utilizator
ghitighiusan
veteran
Mesaje: 888
Membru din: 25 Aug 2008 16:16
Localitate: Alba Iulia

Mesaj de ghitighiusan » 18 Feb 2009 20:59

Doru Ionica scrie:Oricum nu inteleg cui trebuie toate tampeniile alea de la FOX :?: sau de la CHUB :roll:
Mie ! :D Insa nu le comand pentru ca nu vreau sa platesc o taxa exagerata ! :evil:

Avatar utilizator
maiden
Moderator
Mesaje: 1552
Membru din: 30 Mar 2006 07:55
Localitate: GL,TL
Contact:

Mesaj de maiden » 18 Feb 2009 21:28

florincj scrie:@ maiden
Nu stiu daca ai facut bine . Asa cum avem voie sa criticam fire , carlige , lansete , mulinete etc. , mi se pare normal ( cel putin mie ) sa avem obiectii sau cuvinte de lauda la adresa unor magazine . Cat mai avem bani ! :lol:
Pai Florine, era un titlu despre "carpio", acum discutia a devenit generala, se vorbeste despre magazine in general. Evident ca avem voie sa ne spunem parerile, impresiile si sa criticam sau sa laudam....dar sa ne abtinem de la caracterizari jignitoare. :bere:
Daca peşte nu e, nimic nu e !!! :))

Multe sfaturi utile cu privire la forum, si nu numai, găsiţi AICI

Mindru Viorel
member
Mesaje: 196
Membru din: 04 Mar 2005 19:10
Contact:

Mesaj de Mindru Viorel » 18 Feb 2009 22:19

Nu vreau sa tin partea celor de la Carpio, am si eu nemultumirile mele fata de ei dar le consider minore. Toata lumea se plinge de costul ridicat al transportului, de lipsa de profesionalism etc , nimeni nu spune ca acopera o gama foarte larga de produse si la preturi foarte bune nu numai pentru Romania dar si pentru Europa. Eu cred ca ei se bazeaza f. mult pe vinzarile on-line, au comenzi multe si de aceea lucreaza cu firme de transport mai scumpe care vin sa ia coletele direct de la ei. Au ales Cargusul din motivele lor. Probabil daca ar fi locuit in Bucuresti s-ar fi bazat mai mult pe vinzarile la raft dar nu stiu daca ar mai fi fost la acelasi preturi. Nemultumit sint si eu dar sa vedem si partea buna a lucrurilor.

Avatar utilizator
Sionut
senior member
Mesaje: 450
Membru din: 23 Apr 2003 12:58
Localitate: Popesti-Leordeni

Mesaj de Sionut » 18 Feb 2009 22:24

Mindru Viorel scrie:lucreaza cu firme de transport mai scumpe care vin sa ia coletele direct de la ei
Toate firmele de curierat iau marfa de la tine ;-)
Asociatia Pescar Sportiv -APS
http://www.pescar-sportiv.ro/

florincj
senior member
Mesaje: 337
Membru din: 14 Feb 2008 14:08
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de florincj » 18 Feb 2009 23:01

@ Mandru V.
As vrea sa te contrazic dar nu pot. Esti reprezentantul lor ? :lol: ( gluma )
@ maiden
Pai :lol: , chiar asta e . Era un titlu al unei firme despre care fiecare si-a spus parerea . Daca ne uitam la ,, echipamente si accesorii '' cate titluri de firma vezi la care fiecare i-si da cu parerea ? Ei sunt care vand , noi suntem cei care cumparam . Cine e majoritar ? Ca si pescari , avem nevoie de aceste informatii ? Daca era tata prim-ministru , probabil ca nu :mrgreen:
Caracterizari jignitoare ? :shock: Off topic : Pai cand vin seara acasa si-mi salut soacra cu ,, servus scorpie stirba si batrana '' , iar ea raspunde cu ,, Dumnezo' 'ti-ajute si tie '' , ce inseamna ? :evil:
Sa fim seriosi :lol:

Mindru Viorel
member
Mesaje: 196
Membru din: 04 Mar 2005 19:10
Contact:

Mesaj de Mindru Viorel » 18 Feb 2009 23:39

@florincj, reprezentantii de firme sint intotdeauna multumiti de firmele care le reprezinta, sau asa zic ei :lol:

Scrie răspuns