Politia de frontiera sau facultate?

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul crapului

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Politia de frontiera sau facultate?

Politia de frontiera
10
40%
Facultatea de tehnica dentara
15
60%
 
Voturi totale: 25

Avatar utilizator
ghitighiusan
veteran
Mesaje: 888
Membru din: 25 Aug 2008 16:16
Localitate: Alba Iulia

Mesaj de ghitighiusan » 02 Mar 2009 22:30

zenhor scrie: Daca tu vezi facultate ca pe o perioada in care stai pe banii parintilor, bei, pierzi noptile, treci majoritatea examenelor cu 5, ramai cu 4-5 restante si lucrarea de diploma o cumperi...atunci mai bine la politie.
Eu as fi de alta parere :D
Daca nu esti admis la o scoala de politie...fa o facultate.E mult mai simplu. :D

DANEZU
member
Mesaje: 224
Membru din: 14 Iun 2006 18:21
Localitate: BUCURESTI

Mesaj de DANEZU » 02 Mar 2009 22:31

@CRAPLEX
nu te cunosc suficient dar vreau sa-ti spun o alta parere...:
te rog sa te gandesti ca la Politia de Frontiera ai avea mai multe avantaje in ceea ce priveste informatia de import asupra materiilor si materialelor pentru pescuit, tot in acest domeniu poti sa scoti cati premolari sau incisivi vrei fara ca nimeni sa se planga de lucrarea facuta cu bocancul sau cu alta ustensila, este importanta varianta de tehnician dentar dar pentru a avea de lucru suficient cat sa-ti permiti un pescuit " a la carte" cu siguranta trebuie sa apelezi la serviciile unui ''vames'' bun de meserie si asa mai departe cu meseriile stans legate intre ele..........
Numai bine iti doresc !!
DUMNEZEU ESTE PESCAR !!!
www.clubul-pescarilor.ro

Avatar utilizator
George Iorga
maniac
Mesaje: 1393
Membru din: 27 Mar 2003 16:03
Localitate: Calarasi

Mesaj de George Iorga » 02 Mar 2009 22:53

Bre ,cand ajungeti cu sondajul la capitolul : Ce femeie sa-mi iau ? ( de nevasta :cry: ) ...sa ma anuntati si pe mine ,ca am cateva sfaturi de dat !!! ;-) ... :lol:
P.S
Tinere , fa ce-ti place nu ce esti "constrans" sa faci !
Varga sa fi fost din fier... ce brand aveam !!!

filica
veteran
Mesaje: 580
Membru din: 25 Ian 2009 00:53

Mesaj de filica » 03 Mar 2009 02:49

eu unul te-am sfatuit din prisma celui care considera multe facultati din ziua de azi ff usor de facut si mai ales de catre oricine are banu.Desigur depinde mult de tine si de ce doresti de la viata si mai ales de ce este pregatita societatea sa-ti ofere dupa anii foarte frumosi de studiu.Cunosc sef de promotie care dupa facultate a lucrat in piata ca vinzator apoi a parasit tara luand-o de la capat si golani(fosti interlopi) care sunt avocati.Ca tehnician dentar daca nu esti foarte bun vei avea timp la greu sa mergi la peste pt ca putini medici vor risca sa-ti dea lucrari,iar daca vei fi bun nu vei avea nici sambata liber devenind pescar de duminica.In rest vei inghiti praf de ipsos grupir vei avea in jurul tau numai lupe si microscoape,freze si alte bazaitori.Ca politist desi carte multa nu se cere,prost sa fii ,sa ai putere,te va durea drept la basca,si asta data de stat.Vei lucra in ture,unele de noapte, avand posibilitatea cand toti ceilalti lucreaza de rup tu sa stai la peste.Vei fi mult mai elegant si cu camasa mai curatica decat tehnicianul si chiar daca vei avea mult mai putine circumvolutiuni astea nu se vad la frontiera .Vei avea noroc si de soacra buna ,multe cautand si preferand politisti in detrimentul tehnicienilor.Vezi bancul cu prostituata si inginerul care dupa ce-si spun fiecare ce fac pt bani si mai ales in cat timp prostituata trage concluzia perfecta care caracterizeaza din pacate societatea in care traim.Gandeste ca nemtii de mai multe ori pana iei o hotarare . :P

Avatar utilizator
craplex
junior member
Mesaje: 39
Membru din: 26 Mar 2007 11:28

Mesaj de craplex » 03 Mar 2009 06:52

Multumesc, am sa tin cont si de sfaturile voastre in luarea deciziei mele.
Pasiune pentru pescuit

Avatar utilizator
Tilea Gabriel
Moderator
Mesaje: 1726
Membru din: 26 Ian 2005 12:43
Localitate: Dumbravita , Timis
Contact:

Mesaj de Tilea Gabriel » 03 Mar 2009 08:44

@ Craplex

Din ce zona esti ?
Powered by two rods

Avatar utilizator
craplex
junior member
Mesaje: 39
Membru din: 26 Mar 2007 11:28

Mesaj de craplex » 03 Mar 2009 17:51

Tulcea
Pasiune pentru pescuit

Sabin
junior member
Mesaje: 43
Membru din: 18 Ian 2005 11:23
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Sabin » 03 Mar 2009 18:41

Prietene, fa-ti propria afacere.
Du-te la facultate si vei fi independent.
Repet: Oricand poti avea propria afacere !
Trezestete si afla ca suntem in capitalism (aici sau "oriunde" pe glob) !
Daca intelegi ce vreau sa-ti spun....du-te la facultate !

Avatar utilizator
craplex
junior member
Mesaje: 39
Membru din: 26 Mar 2007 11:28

Mesaj de craplex » 03 Mar 2009 18:51

Sabin scrie: Repet: Oricand poti avea propria afacere !
Oricand [ai bani] poti avea propria afacere !
Pasiune pentru pescuit

Sabin
junior member
Mesaje: 43
Membru din: 18 Ian 2005 11:23
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Sabin » 03 Mar 2009 19:03

Fals !
A avea actiuni, este una.
A putea oricand sa pui mana in locul angajatului si sa rezolvi problema, fara a fi dependent de el, este cu totul altceva.
(Ma refer strict la subiectul prezentat)

Scrie răspuns