Alternative content






WORLD CARP CLASSIC 2007

14 septembrie, ziua 5 - S-au prins 4 crapi, cate unul pe sector.
Cel mai mare peste la ora actuala este un crap oglinda de 22.1 kg si a fost prins de echipa franceza Jean Pierre Becker si Yves Hauk. Ceilalti au 11,5 (cel din ziua 4), 9,3 kg si 15,4 kg.

13 septembrie, ziua 4 - S-a prins primul peste, un crap comun in greutate de 11,5 kg, fericitii pescari sunt John Lilley si George Csonka din Anglia.



Astazi a inceput concursul.

Romania este reprezentata de 4 echipe (le gasiti in tabelul de mai jos).

Tineti-le pumnii romanilor sa faca o figura frumoasa si in Franta, sa ia toate premiile si sa le arate celor 84 de echipe din 13 natiuni cine este lider in pescuitul crapului in Europa.



Pozitionarea pe standuri este urmatoarea:

PEG CAPTAIN VICE CAPTAIN REPRESENTING



SECTION 1- CARPS CABIN

01 WCC07-025 Daniel Ostrowski Jerzy Plonka Poland

02 WCC07-098 Dominik Brandner Roland Supper Austria

03 WCC07-092 Rene Castelijns Bart Hoefsloot Netherlands

04 WCC07-090 Rod Bird Mark Barton Scotland

05 WCC07-023 Jaroslaw Plochocki Mariusz Ciach Poland

06 WCC07-004 Ales Vondrlik Ales Moc Czech Republic

08 WCC07-013 Steven Jones John Harris England

09 WCC07-043 Sjoerd Beljaars Sjors Piek Netherlands

10 WCC07-026 Jean-Pierre Becker Yves Hauk France

11 WCC07-027 Anthony Tissier Romain Noirot France

13 WCC07-061 Jiri Pacovsky Lukas Krasa Czech Republic

14 WCC07-096 Michael Kames Maik Gurniak Germany

15 WCC07-045 Jens Mennicke Jens Steib Germany



SECTION 2- ANGLING PUBLICATIONS

01 WCC07-010 Vladimir Pazdera Jiri Jelinek Czech Republic

02 WCC07-011 Henning Du Preez Hennie Du Preez South Africa

03 WCC07-007 Jaroslav Tesinsky Pavel Svoboda Czech Republic

04 WCC07-030 John Lilley Tim Paisley England

05 WCC07-024 Witold Smolarczyk Piotr Bytom Poland

06 WCC07-065 Marcus Lotz Dario Landsiedel Germany

08 WCC07-022 Damien Melot Frederic Rochard France

10 WCC07-086 Victor Oana Victor Serbu Romania

11 WCC07-057 Petr Hosek Pavel Tulinsky Czech Republic

13 WCC07-062 Philip Baker Chris Weekes England

15 WCC07-042 Michael Smith Laurent Defloraine Netherlands



SECTION 3- SBS

01 WCC07-085 Steve Marshall James Marshall England

02 WCC07-031 Mark Bawden Matt Illman England

03 WCC07-038 Jocelyn Dupre Patrick Zambeau France

04 WCC07-083 Jamie Robb Graham Rich England

05 WCC07-089 Hans Sissingh Koos Walters Netherlands

06 WCC07-029 Rob Tough Tom Dunlop England

07 WCC07-066 Markus Buchelt Joachim Krumm Germany

08 WCC07-070 Walter Laurenti Biagio Di Curzio Italy

09 WCC07-063 Pascal Pluyaud Cyril Lecoq France

10 WCC07-015 Jan van Der Linde John in 't Veen Netherlands

13 WCC07-100 Frank Warwick Jason Cann England



SECTION 4- INDYLINE

01 WCC07-002 Keith Turner Clive Hicks England

02 WCC07-081 Kurt Grabmayer Przemeck Sydor JRC Europe

04 WCC07-047 Klaus Maier Wolfgang Harlike Germany

05 WCC07-003 Milan Barszcz Tibor Sliva Czech Republic

07 WCC07-012 Steve Gash Ralph Dennett England

08 WCC07-035 Steve Howard John O'Driscoll England

09 WCC07-071 Hristo Dimitrov Plamen Kanchev Bulgaria

10 WCC07-059 Jiri Pech Jaroslav Kratky Czech Republic

11 WCC07-072 Leszek Rutecki Pawel Kostyra Poland

13 WCC07-037 Andy Pethick Sean Leverett England

14 WCC07-008 Petr Moc Lubomir Sipka Czech Republic

15 WCC07-084 Sanchez Miho Medhi Balfin France



SECTION 5- JETFISH

01 WCC07-075 Jiri Frolik Vojtech Prikryl Czech Republic

02 WCC07-033 Koen Koops John Cayers Netherlands

03 WCC07-009 Peter Simonic Vladimir Pijak Slovakia

04 WCC07-093 Richard Storm Dez Keeley Netherlands

05 WCC07-054 Pasquale Iuliano Emanuele Rossi Italy

07 WCC07-088 Sergiu Tofan Iustin Bobea Romania

09 WCC07-005 Matus Svec Silvia Omastova Slovakia

10 WCC07-073 Dariusz Wnetrzak Piotr Stawarz Poland

11 WCC07-040 Tomas Simkovic Z. Simkovicova England

12 WCC07-091 Mark Gardner Dominic Martyn England

13 WCC07-080 Leo Burger Karel de Niet JRC Europe

15 WCC07-044 Markus Dittgen Bernd Schurmann Germany



SECTION 6- PTE

01 WCC07-014 Podaru Sorin Adrian Horakin Romania

03 WCC07-019 Andrea De Candia Roberto Garrone Italy

04 WCC07-020 Claudio Bruna Daniele Scaramuzza Italy

05 WCC07-095 Rubert Kasmin Ricardo Schr÷der Netherlands

06 WCC07-074 Andrzej Bartczak Daniel Florczyk Poland

07 WCC07-021 Carlo Pecchioli Antonello Lepidi Italy

08 WCC07-082 Frits Brouwer Jorgen Ouwehand JRC Europe

09 WCC07-069 Jaap Bakker Leo Overmars Netherlands

10 WCC07-064 Parfene Vlad Eugene Fioreanu Romania

13 WCC07-049 Sylvester Hamel Albertus Gras Netherlands

14 WCC07-058 Patrick LaRoche Emmanuel Aubry France

15 WCC07-068 Willemus Blans Ron Gamma Netherlands



SECTION 7- PESCALIS

01 WCC07-067 Jan Vermer Derkjan van Pelt Netherlands

03 WCC07-076 Damien Fournier Jonathan FontaineFrance

04 WCC07-055 Silvano Promio Marco Promio Italy

05 WCC07-039 Peter Reisenbuchler Stanislav Kanicar England

06 WCC07-032 Georges Ferre Steve Duverne France

07 WCC07-099 Michael Plein Marc Krier Germany

08 WCC07-048 Robert Gsaller Franz Unterzaucher Austria

09 WCC07-046 Daniel Bitter Uwe Bach Germany

10 WCC07-001 Paul Johnson Daren WeatherleyEngland

11 WCC07-006 Antonin Zednicek Jitka Zednickova Czech Republic

13 WCC07-036 Ron Woodward Tom Wright England

14 WCC07-060 Christophe Courtois Thomas PouvreauFrance

15 WCC07-041 Radek Renak Radek Hovic England



Locatie: Mirificul lac D'Orient
Data: 9 - 15 Septembrie

Programul concursului:

* Concurs de anduranta, 114 ore, de-a lungul a 6 zile si 5 nopti
* 4 lansete de echipa
* Barcile sunt foarte recomandate
* Barcute de nadit si sonarele sunt permise

Fondul de premiere* - £50,000 (70,000 Euros)

Locul I
£10,000 in cash Golden Reuben Heaton Scales, £4,000 premii de la sponsori, cupe

Locul II
£2,000 in cash, £1,000 premii de la sponsori si cupe

Locul III
£1,000 in cash and £1,000 premii de la sponsori si cupe

Premii de sectoare, 7 castigatori pe sectoare
£1,500 - £500 in cash si £1,000 ipremii de la sponsori si cupe

Premii pe echipe £10,000 premii de la sponsori si cupe

Premii aditionale:
Cel mai mare peste
Concursul de casting

Taxa de participare*
£750 de echipa pana la 31martie 2007
£850 de echipa intre 1 aprilie si 14 august 2007
£950 de echipa intre15 august - 9 septembrie 2007


Participantii si runnerul vor primi:
- o geanta
- un loc la ceremonia de deschidere si o masa.


Cupa Apulum

2|40
Cupa Apulum
Cupa Apulum este primul concurs de pescuit la crap dupa reguli moderne, organizat in zona Ardealului. Nu este pentru prima oara cand ne propunem organizarea unui asemenea concurs, dar este prima data cand avem la indemana uneltele necesare pentru desfasurarea competitiei in cele mai bune conditii. ...
citeste ->  

Cupa Internationala a Romaniei ...

3|40
Cupa Internationala a Romaniei - Jurnal de Concurs
7 septembrie 15:00 - Gata, s-a terminat, o alta editie, un alt succes, un total de 6,3 tone, o medie de aprox 10 kg, un total de 661 de crapi (peste 5 kg) pescuiti in acest concurs. Clasament: 1. Ene Ciprian Catalin / Voicu Valentin / Silviu Florescu - Boss Carp Team 2. Costica Buhac / Corn ...
citeste ->  

Arhiva Articole