Trofeul Crap.ro 2006 - QED

Anunturi, detalii desfasurare, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
Cristi-Mosharu
member
Mesaje: 136
Membru din: 29 Apr 2006 10:53
Localitate: Bucuresti
Contact:

.

Mesaj de Cristi-Mosharu » 17 Oct 2006 07:53

Mircea Gheran..TOTI pestii ia-ti luat la porumb??? :shock:
cu ce arome la-ti preparat?
Eat...
Spleep...
Fuck...:-)
Go fishing!!!

Avatar utilizator
Cristi-Mosharu
member
Mesaje: 136
Membru din: 29 Apr 2006 10:53
Localitate: Bucuresti
Contact:

.

Mesaj de Cristi-Mosharu » 17 Oct 2006 08:30

pt. baietii care au paricipat la concurs
scrieti si voi cum ati abordat concursul, monturi, nade, momeli....stiti voi ce trebuie sa postati ;-) :P
Eat...
Spleep...
Fuck...:-)
Go fishing!!!

Mary2005
member
Mesaje: 273
Membru din: 13 Mar 2006 23:41

Mesaj de Mary2005 » 17 Oct 2006 14:49

La mine nu a venit decat la porumb fiert , am incercat si reteta cu o boaba galbena una rosie si iarasi galbena dar nu a dat rezultate. Am incercat la boilies de crab si am momit vreo 3 kg in doua zile dar iarasi nici un rezultat.In prima zi am luat 2 crapi de 5 kg si in ultima zi am luat unul de 11 kg si unul de 6,2 care mi au adus locul 4. Dupa parerea mea cred ca a durat prea putin concursul si de aici rezultate slabe la nr. de capturi.

Avatar utilizator
Cristian Stancu
member
Mesaje: 201
Membru din: 30 Sep 2005 12:32
Localitate: Bucuresti/Romania

Mesaj de Cristian Stancu » 17 Oct 2006 16:52

Mary2005 scrie:La mine nu a venit decat la porumb fiert , am incercat si reteta cu o boaba galbena una rosie si iarasi galbena dar nu a dat rezultate.
De aici tragem concluzia ...crapii de Darvari nu sunt pasionati de culori !!!! :lol: :lol: :lol: sincer, eu stiam ca pestele asta e gurmand nu pictor.
Scuze Mary2005, dar n-am putut sa ma abtin.
Da-i romanului un deget si ....ti-l bea.

Mary2005
member
Mesaje: 273
Membru din: 13 Mar 2006 23:41

Mesaj de Mary2005 » 17 Oct 2006 19:12

De aici tragem concluzia ...crapii de Darvari nu sunt pasionati de culori !!!! :lol: :lol: :lol: sincer, eu stiam ca pestele asta e gurmand nu pictor.
Scuze Mary2005, dar n-am putut sa ma abtin.[/quote]

Daca te interesezi putin o sa auzi ca sa folosit de multe ori in concursurile de pe darvari si chiar sa castigat un concurs.

Avatar utilizator
Cristi-Mosharu
member
Mesaje: 136
Membru din: 29 Apr 2006 10:53
Localitate: Bucuresti
Contact:

.

Mesaj de Cristi-Mosharu » 17 Oct 2006 19:32

curioasa treaba asta cu porumbul...
concluzie: s-au saturat "copii" lui nea Victor de bile?? :roll:
Eat...
Spleep...
Fuck...:-)
Go fishing!!!

GHERAN MIRCEA
junior member
Mesaje: 52
Membru din: 25 Apr 2006 20:37
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de GHERAN MIRCEA » 17 Oct 2006 20:52

PENTRU INCEPUT AM FACUT DOUA PATURI DE NADA UNUL CU PORUMB SIMPLU IN CARE AM NADIT APROX. 6-7 KG SI AL DOILEA CU BILE IN CARE AM NADIT APOX. 1,5 KG. AM PESCUIT CU DOUA LANSETE PE PORUMB LA CARE AM PUS SACULETI SOLUBILI IN CARE PUNEAM 2-3 PUMNI DE PORUMB LA CIRLIG AM PUS CITE 4 BOABE SI O BUCTATA DE SPUMA FLOTANTA. PE PATUL DE BILE AN PESCUIT CU DOUA LANSETE SI AM PRINS UN SINGUR PESTE, HOTARINDUNE CA SIMBATA DUPA DUPAMIAZA SA PESCUIM CU TOATE LANSETELE PE PORUMB REVENIND PE PATUL DE BILE DIN CIND IN CIND CU O LANDETA FARA FOLOS

Avatar utilizator
Cristi-Mosharu
member
Mesaje: 136
Membru din: 29 Apr 2006 10:53
Localitate: Bucuresti
Contact:

.

Mesaj de Cristi-Mosharu » 17 Oct 2006 23:53

@ nea Victor, ai vreo explicatie plauzibila pt. asta??
Eat...
Spleep...
Fuck...:-)
Go fishing!!!

oanavictor
veteran
Mesaje: 720
Membru din: 25 Ian 2005 22:42
Contact:

Mesaj de oanavictor » 18 Oct 2006 13:28

BOILLIESURILE DE PROASTA CALITATE :idea: :idea:

Cel care a prins cea mai mare cantitate ,dar si pesti mari [SAVU DANIEL ]a pescuit numai cu bile ,fara nici un pic de porumb [80 kg ].
si echipa xxx care a prins cei mai mari pesti ,a pescuit numai cu bile

Pe locul unde a pescuit Mircea ,a avut vecin in dreapta in dreptul cabanei un alt pescar care a nadit si pescuit cu porumb.,deci pestele a mancat ce a gasit ,fiind un loc foarte bun [cabana de la sat ,unde a castigat ADRIANO primul concurs de la Darvari ............. .
www.darvari.ro
Clubul de Pescuit Crap Pelicanul
Cea mai mare realizare a diavolului a fost accea ca a convins lumea ca nu exista!

Avatar utilizator
kuw-team
new member
Mesaje: 26
Membru din: 07 Feb 2006 17:57
Localitate: BUCURESTI

Mesaj de kuw-team » 18 Oct 2006 13:47

Salut prieteni pescari
Fratii Cristian(Silviu&Ovidiu) adica Kuw-team vor sa multumeasca organizatorului pentru acest concurs care cred ca a fost facut in ideea de a putea participa si echipele care nu dispun de resurse foarte mari dar doresc totusi sa " simta pe pielea lor" atmosfera de concurs.LUPTA.Pe viitor cred ca se vor gasi mai multi organizatori,administratori de balti care sa faca mai multe concursuri de acest gen chiar daca nu sunt premii pentru ca cel putin pentru noi competitia,capatarea de experienta este ca un premiu.
Si ca sa nu mai lungim vorba prea mult prezint un pic situatia de la noi din stand.De la inceput am plecat pe ideea de a face doua paturi,unul de porumb si unul de bile(monster crab).Doua lansete pe un pat.Porumbul a fost inmuiat cu 3 zile inainte+atractant natural SBS.Rezultate:
-prima zi nimic
-in dimineata de sambata am avut pe mal un crap(6.2) si o mare scapare in mal :oops: :oops: :oops: ;vecinii estimand "pestisorul" la peste 13Kg.Asta la porumb
-la bile am avut un singur crap (6,2 parca erau gemeni) in rest tacere
-duminica am mai avut un rateu,tot la porumb,dar un exemplar mai mic.
In incheiere vreau sa spun ca ptr.noi a fost o experienta deosebita avand in vedere ca a fost primul concurs si prima data cind am dat la bile.

SALUTARE SI SA AUZIM DE BINE :P :P :P :P
O ZI FARA PESCUIT ESTE O ZI PIERDUTA!

Scrie răspuns