Trofeul Crap.ro 2006 - QED

Anunturi, detalii desfasurare, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

toni
member
Mesaje: 287
Membru din: 28 Feb 2005 17:29

Mesaj de toni » 18 Oct 2006 13:48

si eu as putea sa zic absolut acelasi lucru....

bilele cred ca au avut ceva ... n-am avut niciodata senzatia anul asta ca pe darvari ar manca mai bine romanescul la porumb .... si nici ca are vreo importanta culoarea bilelor...

dimpotriva, am prins mult mai bine la boiles decat la porumb (romanesc nu ten - de retinut), pestele este mai mult decat invatat cu boilesuri, si cred ca deja cam le asociaza cu o sursa de hrana constanta :D

cele de mai sus sunt valabile si la partide de placere si in concurs.

Avatar utilizator
Andrei I.
senior member
Mesaje: 359
Membru din: 13 Oct 2006 08:22
Contact:

PORUMB&BILE

Mesaj de Andrei I. » 18 Oct 2006 16:40

Echipa noastra (Serban+Andrei+Vlad) - prima data prezenti la un concurs, si... prima data pe Darvari - am mers pe ideea unui singur pat combinat (bile+pelete+porumb). Locul: "LA TEAVA" fata in fata cu cabana.
- Bilele pt. nada au fost home-made in amestec cu bile ready made Nash
- Pelete SBS Squid
- Porumb fiert cu arome

Toate cele de mai sus au fost amestecate in proportii aprox egale, adugat un pic atractant si nadit cu prastia sub forma de bulgari(evident am pus si niste prafuri ca sa tina bulgarii legati)

Lansetele 2 pe porumb in DIP + 2 pe bile NASH tinute in acelasi DIP.
In prima noapte a concursului pe la ora 3 ... unu la 6,2 kg la bile.
Peste 3 ore ..pe la 6 dimineata ...crap la 9 kg ...la bile.
Schibare de strategie...am scos porumbul ..le-am bagat pe toate la bile.
Am scapat alti 3 crapi...nu putem aprecia greutatea ca nu le-am vazut culoare.
In final am mai luat un crap la 7,5kg si unul de 5Kg...tot la bile evident.


Tind sa cred ca daca nu schimbam porumbul cu bilele rezultatele ar fi fost aceleasi...dar daca am prins 2 crapi la bile era normal sa schimbam totul pe bile:)

Multumim organizatorilor (Iliuta si Nea Victor) pentru efort, multumim GIPO pentru premii. Speram ca la anul organizarea va fi un pic mai atenta. Participantii stiu la ce ma refer :). Dar nu suntem suparati ne-a trecut:)

Ne vedem la anul !

Andrei

GHERAN MIRCEA
junior member
Mesaje: 52
Membru din: 25 Apr 2006 20:37
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de GHERAN MIRCEA » 18 Oct 2006 20:15

NU VREAU SA INFLUENTEZ ALTE ECHIPE DAR NICI O DATA NU AM PESCUIT PE DIRVARI LA PORUMB PUR SI SIMPLU STIAM CA ARE TEN MARE SI AM ZIS CA NU AR STRICA SA DAM DUPA TEN DAR NUMAI DOI TENI AM REUSIT SA PRINDEM RESTU FIIND ROMINESC SA VA EXPLIC: ANUL ACESTA LA CUPA CUPELOR HOBAIA AM CHELTUIT PE NADA 13 MILIOANE SI M-AM INTORS ACASA CU JUMATE DIN IA PENTRU CA IN A DOUA ZI DE CONCURS MI-AM DAT SEAMA CA AVEAM MULT TEN IN FATA SI A TREBUIT SA CUMPAR PORUMB DIN SAT, ASA CA LA DIRVARI AM VENIT CHITIT. BILELE AU FOST FECUTE PROASPETE MAI EXACT CU 4 ZILE INAINTE SI CU RETETA ASTA AM PRINS MULT PESTE DOAR NU FACEM TESTE IN CONCURS CU O NADA CU CARE NU AM MAI PRINS AM RAMAS SURPRINS DAR DACA ARE CINEVA O EXPLICATIE VA ROG SPUNETIM :roll:
SI EU VREAU SA MULTUMESC ORGANIZATORULUI,DOMNULUI OANA VICTOR SI NU IN ULTIMUL RIND SPONSORULUI GIPO

Avatar utilizator
Cristian Stancu
member
Mesaje: 201
Membru din: 30 Sep 2005 12:32
Localitate: Bucuresti/Romania

Mesaj de Cristian Stancu » 18 Oct 2006 20:54

Mircea scoate Caps-ul ca ne zapcesti la ochi :shock: , referitor la porumb vs boilies. Am vazut ca balta e impartita in 2 de la Tamadau pana in golf la casa D-lui Victor, exista ten- nada ideal fiind prumbul - iad dupa golf pana la baraj boiliesurile fac legea.
Da-i romanului un deget si ....ti-l bea.

oanavictor
veteran
Mesaje: 720
Membru din: 25 Ian 2005 22:42
Contact:

Mesaj de oanavictor » 19 Oct 2006 11:44

@Mircea

Din cate inteleg eu ,tu ai venit hotarat sa prinzi TENII MARI de la DARVARI [ai nadit pentru inceput 7 kg porumb si 1,5 kg bile SBS facute de tine ]dar ai avut ghinionul sa cazi pe un loc de crap ,satul fiind o zona unde nu se prinde ten de loc .
Parerea mea este ca daca nu nadeai si nu pescuiai cu porumb pe locul acela aveai sansa sa prinzi mult mai mult peste decat ai prins ,cu conditia sa renunti la cele 3 initiale [S B S ]CARE NU STIU CE REPREZINTA DE VREO 3 ANI . :lol: :idea:
www.darvari.ro
Clubul de Pescuit Crap Pelicanul
Cea mai mare realizare a diavolului a fost accea ca a convins lumea ca nu exista!

GHERAN MIRCEA
junior member
Mesaje: 52
Membru din: 25 Apr 2006 20:37
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de GHERAN MIRCEA » 19 Oct 2006 13:10

ok Multumesc pentru raspunsuri.

Avatar utilizator
Andrei I.
senior member
Mesaje: 359
Membru din: 13 Oct 2006 08:22
Contact:

Pozele & Rezultatele de la Cupa Crap.ro

Mesaj de Andrei I. » 25 Oct 2006 16:19

Stimati organizatori,

Deja au trecut 3 saptamani si rezultale oficiale si pozele intarzie sa apara. Cam 3 saptamani e termenul de livrare pentru o masina.....poate ar fi timpul sa faceti un efort si sa postati pe site rezultatele si pozele din concurs.

Cu multumiri anticipate,
Andrei

GHERAN MIRCEA
junior member
Mesaje: 52
Membru din: 25 Apr 2006 20:37
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de GHERAN MIRCEA » 10 Ian 2007 18:14

A trecut si 2006 si rezultatele concursului nu mai apar :shock:

Avatar utilizator
Andrei I.
senior member
Mesaje: 359
Membru din: 13 Oct 2006 08:22
Contact:

Rezultate Cupa Crap.ro

Mesaj de Andrei I. » 16 Ian 2007 09:27

Rezultatele....cu cat sunt mai vechi cu atat sunt mai bune :?: :?: :?:

Vizitator

Mesaj de Vizitator » 24 Aug 2007 13:21

Vă aşteptăm pe forumul oficial OTV: http://otvforum.com

Scrie răspuns