CONCURS INTRE MEMBRII CLUBULUI PELICANUL

Anunturi, detalii desfasurare, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
florentin iuga
junior member
Mesaje: 36
Membru din: 14 Noi 2006 22:45
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de florentin iuga » 24 Iul 2007 13:59

Nu am fost niciodata pe zona Fundulea. Cum e locul de campare acolo? Se poate tine masina aproape? Dupa regulamentul caror concursuri ne orientam (sper ca nu CN)? De la ce greutate puncteaza pestele? E voie cu naditor? Cand vine ploaia? :D Sunt multe intrebari si cred ca era mai bine daca aveam postata macar o idee de regulament, ca altfel imi cumpar rame si viermusi si dau cu 6 lansete noaptea, ca sa nu ma mai simt idiot dupa cateva luni cand o sa aflu ce au facut altii (pe alte balti bine-nteles :lol: ).
P.S. Tot nu inteleg cum o sa se cantareasca in sectorul individual. Daca vecinii mei dorm simultan (foarte probabil), eu ce fac cu pestele, il bag la congelator? Si daca nu exista arbitrii, cine asigura corectitudinea concursului? Sincer sa fiu, ce concurs e ala fara arbitrii?

oanavictor
veteran
Mesaje: 720
Membru din: 25 Ian 2005 22:42
Contact:

Mesaj de oanavictor » 24 Iul 2007 16:02

florentin iuga scrie:Nu am fost niciodata pe zona Fundulea. Cum e locul de campare acolo? Se poate tine masina aproape? Dupa regulamentul caror concursuri ne orientam (sper ca nu CN)? De la ce greutate puncteaza pestele? E voie cu naditor? Cand vine ploaia? :D Sunt multe intrebari si cred ca era mai bine daca aveam postata macar o idee de regulament, ca altfel imi cumpar rame si viermusi si dau cu 6 lansete noaptea, ca sa nu ma mai simt idiot dupa cateva luni cand o sa aflu ce au facut altii (pe alte balti bine-nteles :lol: ).
P.S. Tot nu inteleg cum o sa se cantareasca in sectorul individual. Daca vecinii mei dorm simultan (foarte probabil), eu ce fac cu pestele, il bag la congelator? Si daca nu exista arbitrii, cine asigura corectitudinea concursului? Sincer sa fiu, ce concurs e ala fara arbitrii?
@Florentin

Accesul si camparea sunt perfecte ,masina fiind langa concurent
regulamentul este cel standard,4 lansete ,un singur ac pe montura ,e voie cu momitor ,puncteaza tot crapul si amurul.
La trei echipe va exista un cantar si un sac de cantarire ,iar cei trei concurenti [cel care a prins si doi vecini vor cantari si vor semna pe foaie ]
Concursul tine doar 50 ore si cred ca nimeni nu va fi prea obosit ,astfel incat sa refuze colaborarea .
Corectitudinea concursului este asigurata de cei doi vecini ,care sunt si rivali si colegi de asociatie .
Nu cred ca este cazul sa ne facem problema cu ,corectitudinea la un concurs fara taxa ,iar daca va exista un singur gest de incorectitudine ,cel ce va fi gasit vinovat va fi suspendat pe viata din asociatie .
Acelasi concurs sa tinut si anul trecut si nu a fost nici un fel de discutie .
trebuie sa se tina cont ca este un meci amical ,intre prieteni si colegi ,iar daca in cadrul aceleasi asociatii cineva incearca sa triseze si sa influenteze rezultatul final ............atunci inseamna ca nu mai exista DUMNEZEU PE LUMEA ASTA .
Cred ca a sosit vremea sa scapam de scenarita macar intr-un concurs amical ,chiar daca exista si o MIZA .
www.darvari.ro
Clubul de Pescuit Crap Pelicanul
Cea mai mare realizare a diavolului a fost accea ca a convins lumea ca nu exista!

oanavictor
veteran
Mesaje: 720
Membru din: 25 Ian 2005 22:42
Contact:

Mesaj de oanavictor » 24 Iul 2007 16:13

Se poate merge si la vecinul in stand ,sa se bea o bere ,un suc,o cafea ,sa se lege prietenii ,sunt multi membrii care nu se cunosc intre ei ,,cu alte cuvinte este un bun prilej de acomodare pentru unii care nu au mai participat la o competitie .
Totul este la vedere ,concurentii nefiind obstructionati de stuf sau alte obstacole .
Concurentii sunt obligati sa poarte tricouri cu sigla asociatiei PELICANUL
Concurentii sunt obligati sa participe la festivitatea de premiere ,mai ales ca va exista un suc ,o apa ,o bere ,un GRATAR PLIN CU MITITEI ,CARNACIORI SI PASTRAMA DE OAIE ,astfel incat sa se vorbeasca peste MARI si TARI ce bine se distreaza PELICANII . :lol: :lol:
www.darvari.ro
Clubul de Pescuit Crap Pelicanul
Cea mai mare realizare a diavolului a fost accea ca a convins lumea ca nu exista!

Mary2005
member
Mesaje: 273
Membru din: 13 Mar 2006 23:41

Mesaj de Mary2005 » 24 Iul 2007 19:23

Concurentii sunt obligati sa participe la festivitatea de premiere ,mai ales ca va exista un suc ,o apa ,o bere ,un GRATAR PLIN CU MITITEI ,CARNACIORI SI PASTRAMA DE OAIE ,astfel incat sa se vorbeasca peste MARI si TARI ce bine se distreaza PELICANII . :lol: :lol:[/quote]


:lol:

Avatar utilizator
florentin iuga
junior member
Mesaje: 36
Membru din: 14 Noi 2006 22:45
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de florentin iuga » 25 Iul 2007 00:23

@Victor
Da, cred ca ai dreptate. La cate am citit pe forumuri si am auzit in ultima vreme, m-a cam luat valul. Asa poti usor deveni paranoic. Va trebui sa ma relaxez un pic. Contez pe pastrama sa-si faca efectul :lol: .

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

.

Mesaj de mosharu » 29 Iul 2007 13:31

@ Victor Oana
Cine a castigat concursul ? :roll:
Cantitate de peste prins per' concurs....?

Mary2005
member
Mesaje: 273
Membru din: 13 Mar 2006 23:41

Re: .

Mesaj de Mary2005 » 29 Iul 2007 15:07

CristianSurdu scrie:@ Victor Oana
Cine a castigat concursul ? :roll:
Cantitate de peste prins per' concurs....?
Pe sectorul fundulea la individual si locul 3 pe general am castigat cu 57.370 kg
Si totodata am prins si cea mai mare captura , un novac de 15 kg

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

.

Mesaj de mosharu » 29 Iul 2007 16:48

Mary, putin al'dracu peste prins.... :evil:
stii oare de ce??? :evil: :evil: :evil:
Sau poate Victor Oana are amabilitatea sa ne "lumineze" ce s-a intamplat pe Darvari de s-a prins asa de PUTIN peste.... :roll: :roll: :roll: :evil:

Mary2005
member
Mesaje: 273
Membru din: 13 Mar 2006 23:41

Re: .

Mesaj de Mary2005 » 29 Iul 2007 17:11

CristianSurdu scrie:Mary, putin al'dracu peste prins.... :evil:
stii oare de ce??? :evil: :evil: :evil:
Sau poate Victor Oana are amabilitatea sa ne "lumineze" ce s-a intamplat pe Darvari de s-a prins asa de PUTIN peste.... :roll: :roll: :roll: :evil:

Pe canicula cred ca era normal sa se prinda peste putin.

Vizitator

Mesaj de Vizitator » 24 Aug 2007 13:22

Vă aşteptăm pe forumul oficial OTV: http://otvforum.com

Scrie răspuns