ULTIMUL CONCURS DE CARP-FISHING LA DARVARI

Anunturi, detalii desfasurare, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

oanavictor
veteran
Mesaje: 720
Membru din: 25 Ian 2005 22:42
Contact:

ULTIMUL CONCURS DE CARP-FISHING LA DARVARI

Mesaj de oanavictor » 06 Mai 2007 21:00

CUPA PELICANUL EDITIA III,A FOST ULTIMUL CONCURS DE CARP-FISHING ORGANIZAT PE LACUL DARVARI ,ALTUL NU VA MAI FI.
LACUL DARVARI VA FI SCOS DIN CIRCUITUL COMPETITIONAL
ROG PE CEI CARE AU ANUNTAT CONCURSURILE DE ANUL ACESTA SA CAUTE ALTE PISTE PENTRU COMPETITIILE PE CARE VOR SA LE ORGANIZEZE .
I-MI CER SCUZE FATA DE ORGANIZATORI SI POSIBILII CONCURENTI ,DAR ACEASTA ESTE O HOTARARE DEFINITIVA .
Ultima oară modificat 27 Mai 2007 11:23 de către oanavictor, modificat 1 dată în total.
www.darvari.ro
Clubul de Pescuit Crap Pelicanul
Cea mai mare realizare a diavolului a fost accea ca a convins lumea ca nu exista!

Avatar utilizator
florioro
veteran
Mesaje: 654
Membru din: 14 Apr 2005 07:47
Contact:

Mesaj de florioro » 06 Mai 2007 21:49

Nu ne spune-ti si motivele pentru asa o hotarare de drastica?
Ce s-a intamplata pe acolo?

Avatar utilizator
teacher64
veteran
Mesaje: 768
Membru din: 03 Mar 2007 12:25
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesaj de teacher64 » 07 Mai 2007 12:43

Chiar asa, d-le Oana, ce s-a intamplat?! Nu ca am fi noi, profanii, in masura sa-i tragem de urechi pe cei ce v-au suparat, dar barem sa stim care sunt problemele ce pot aparea la un concurs atat de mediatizat, si mai ales cum sa ne ferim de ele! Din greseli se invata, si daca invatam din ale altora... tant mieux! O zi buna...si nu uitati: noaptea e un sfetnic bun si... in vino veritas!!! ;-)
Multi chemati, putini alesi...(Pestii!!!) :))

Avatar utilizator
Razvan.D
maniac
Mesaje: 1407
Membru din: 14 Mai 2005 14:17
Localitate: Belgium

Mesaj de Razvan.D » 07 Mai 2007 13:50

pffff,sincer sa fiu ma asteptam sa iasa discutii ....ca de....romania ramane romania :mrgreen: ,invidie,ura etc etc ,pt cei ce participa la astfel de competitii va spun mai fratilor ca mai aveti de invatat sa fiti civilizati la concursuri si sa respectati castigatorii si acum va urez succes la spartul farfuriilor in capetele voastre si fiti mai civilizati fata de D-nul Oana care face eforturi destul de mari pt a organiza un asemenea concurs ;-)

Avatar utilizator
radumatica
veteran
Mesaje: 632
Membru din: 26 Dec 2005 21:39

Mesaj de radumatica » 07 Mai 2007 17:24

razvan111272 scrie:pffff,sincer sa fiu ma asteptam sa iasa discutii ....ca de....romania ramane romania :mrgreen: ,invidie,ura etc etc ,pt cei ce participa la astfel de competitii va spun mai fratilor ca mai aveti de invatat sa fiti civilizati la concursuri si sa respectati castigatorii si acum va urez succes la spartul farfuriilor in capetele voastre si fiti mai civilizati fata de D-nul Oana care face eforturi destul de mari pt a organiza un asemenea concurs ;-)
Razvane..ai pe undeva dreptate..dar nu uita chiar daca esti departe,la mii de kilometri,tot pui de roman esti si tu... :mrgreen:
Cu stima si multa simpatie... :lol:
Practica , pe balta se face!!!

Avatar utilizator
Razvan.D
maniac
Mesaje: 1407
Membru din: 14 Mai 2005 14:17
Localitate: Belgium

Mesaj de Razvan.D » 07 Mai 2007 17:37

@radumatica
nu ai sa ma vezi vre-odata ca am sa mor de ciuda pe pestele altuia ;-) ori sa ma oftic ca altul a prins mai mult ca mine ori ca ala a castigat concursul ,etc etc :-)

Avatar utilizator
udvarhely
senior member
Mesaje: 488
Membru din: 11 Feb 2005 12:37
Localitate: odorhei

Mesaj de udvarhely » 07 Mai 2007 20:44

cred ca era un concurs "curat" fara smecheri ,am fost de fata si spun asta cu mina pe inima dar cum vad tot "noi am ramas"inca nu am crescut mai avem de invatat chiar daca pierdem(si stiu ca multi bani erau in joc)sa ne bucuram ca am reusit sa participam sau daca suntem suparati sa nu stricam bucuria altora sincer impare rau ca asa sa intamplat si stiu ca dl. Oana a luat aceasta hotarare findca a avut un motiv foarte serios :-(

cornel rosioru
veteran
Mesaje: 678
Membru din: 10 Aug 2004 13:32
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornel rosioru » 16 Mai 2007 08:32

@razvan111272

Nu e prima data cind faci aprecieri rautacioase privitoare la Romania si Romani.
Adversitatea intr-o competitie tu o privesti ca invidie si ura.
Noi o privim ca o competitie sportiva unde toti suntem adversari si evident vrem sa fim mai buni decit celalalt.

Nu stii de unde au plecat discutiile si care au fost motivele, dar spui ca nu suntem civilizati. Atunci de ce mai dialoghezi cu niste barbari?
Tu nu ai de unde stii cum se comporta pescarul Roman intr-o competitie din simplul motiv ca nu ai participat, dar iti permiti sa faci aprecieri.

Eu am pescuit si in Belgia. Apele de acolo sunt mult sub valoarea celor din Romania, iar pescarii de competitie ca si comportament, sub pescarii Romani.
In timp ce noi avem mentalitate de luptatori, pescarii belgieni din "lumea buna" isi iau jucariile si pleaca. Asta e civilizatia pe care noi nu o avem?

Iar acum pt. informarea ta, nimeni nu a contestat rezultatul sau cistigatorii, (acestia au fost felicitati) ci tocmai organizarea si nerespectarea regulamentului.
Cornel Rosioru
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA.
www.crapmania.ro

Avatar utilizator
Razvan.D
maniac
Mesaje: 1407
Membru din: 14 Mai 2005 14:17
Localitate: Belgium

Mesaj de Razvan.D » 16 Mai 2007 22:56

cornel rosioru scrie:@razvan111272

Nu e prima data cind faci aprecieri rautacioase privitoare la Romania si Romani.
Adversitatea intr-o competitie tu o privesti ca invidie si ura.
Noi o privim ca o competitie sportiva unde toti suntem adversari si evident vrem sa fim mai buni decit celalalt.

Nu stii de unde au plecat discutiile si care au fost motivele, dar spui ca nu suntem civilizati. Atunci de ce mai dialoghezi cu niste barbari?
Tu nu ai de unde stii cum se comporta pescarul Roman intr-o competitie din simplul motiv ca nu ai participat, dar iti permiti sa faci aprecieri.

Eu am pescuit si in Belgia. Apele de acolo sunt mult sub valoarea celor din Romania, iar pescarii de competitie ca si comportament, sub pescarii Romani.
In timp ce noi avem mentalitate de luptatori, pescarii belgieni din "lumea buna" isi iau jucariile si pleaca. Asta e civilizatia pe care noi nu o avem?

Iar acum pt. informarea ta, nimeni nu a contestat rezultatul sau cistigatorii, (acestia au fost felicitati) ci tocmai organizarea si nerespectarea regulamentului.
intrebare,la cate CM SI ALTE CONCURSURI RENUMITE in afara romaniei au iesit asemenea discutii cum ies an de an (repet) AN DE AN ca in romania???, :roll: ori se pare ca romanii stiu sa aiba gura mare doar in romania nu si in afara romaniei + belgienii sau mai stiu eu ce alte natii de oameni bine fac ca isi strang traista si pleaca acasa asa macar nu ies discutii de o asemenea amploare cum au iesit la darvari ;-) deci bunul simt si civilizatia nu mai trebuie sa va spun unde se afla ca gurile mari deja stim ;-)
va salut Razvan !!!!

cornel rosioru
veteran
Mesaje: 678
Membru din: 10 Aug 2004 13:32
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornel rosioru » 17 Mai 2007 09:32

Razvane,
Pai tocmai aici e problema. La CM organizarea si regulamentul sunt ireprosabile.
Cu toate astea nu intotdeauna pescarii se comporta civilizat.
Iti dau un alt exemplu care s-a petrecut anul trecut in Portugalia.
Croatia, cea mai galonata echipa a campionatelor mondiale.
Anul trecut mergind f. prost nu au stiut sa-si recunoasca infringerea sportiv si civilizat.
In sectorul C o echipa de a lor era vecina cu una de-a noastra. Dupa multe nereguli, intr-o noapte a dat cu intentie peste noi luindu-ne toate lansetele. La acel moment echipa RO era pe primul loc.
Eu am facut contestatie, arbitrii si comisia CIPS au comfirmat, urmind ca a doua zii capitanii celor doua echipe sa se prezinte la comisie.
Stii ce s-a intimplat? Croatul ne-a lasat cu ochi-n soare. Nu a vrut sa se prezinte ba mai mult a transmis niste injuraturi grosolane cipsului si Ro.
Vreau sa spun ca intr-o inclestare si o miza cum a fost si cea de la Dirvari nu trebuie sa fii neaparat roman ca sa sari calul.
La Dirvari insa se puteau evita toate astea prin respectarea regulamentului.
Ce ma deranjeaza pe mine e cum pui tu problema cind vorbesti de romani.
Poate ca noi suntem mai patimasi, in niciun caz necivilizati.
Pina si englezii care sunt niste domni prin definitie, au adversitati si se balacare intre ei.
Dar niciodata nu ai sa vezi un englez spunind despre alt englez ca-i necioplit.
Cornel Rosioru
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA.
www.crapmania.ro

Scrie răspuns