Concursuri de Pescuit sezon 2008!!!

Anunturi, detalii desfasurare, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
George-Alexandru
senior member
Mesaje: 368
Membru din: 20 Dec 2007 23:49
Localitate: Bucuresti

Mesaj de George-Alexandru » 06 Ian 2008 21:58

@Val Pangica
of of of tare greu ,tare frumos nici nu stiu ce sa mai spun.imi dau seama ca nu mai am cale de intorcere ,chiar este un drog .mi/am adus aminte de ideea care am avuto de a participa in toamna la ultimul concurs pe mv,eu fiind un friguros de fel.la final stii ce am zis cu toata echipa ,Daca nu am murit acum nu mai murim niciodata.72 de ore cu temperaturi noaptea de -7 grade 14 ore de ploaie non stop ,de arta standul nostru precum o cocina de porci ,culmea in ziua in care a plouat atunci ne/a intrat ce/l mai bine .a doua zi si mi/e mi/a zis Nea NITU :ehe nepoate viata de carabus.nu mai zic ca la -6-7 grade toate BBrlc-urile de pe balta nu mai functionau ,franele erau pa ,totul parea casant.

Ce mi se pare ciudat este ca treci foarte usor de la o stare la alta,ploua de rupea ,prindeam unu dupa altul fericiti,increzatori ,eu de colo aha suntem pe trei .terminam pe 6 .zic gata ultimul .vand tot nu mai imi trebuie ,nu sunt facut pt asa ceva e stresul prea mare si canci .dupa premiere unde mergem la anu :D la hobaia .am luat captura pe c anul trecut ,acum poate luam si un podium :-) .


asta e parte frumoasa a competitiei,o mare adunare de oameni care pescuieste dupa aceeleasi reguli intrun cadru organizat.restul e can can
APCR-CS CARPZONE

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

.

Mesaj de mosharu » 07 Ian 2008 08:08

fara text
Ultima oară modificat 09 Ian 2008 05:16 de către mosharu, modificat 1 dată în total.

George-Alexandru
senior member
Mesaje: 368
Membru din: 20 Dec 2007 23:49
Localitate: Bucuresti

Re: .

Mesaj de George-Alexandru » 07 Ian 2008 13:34

CristianSurdu scrie:"asta e parte frumoasa a competitiei,o mare adunare de oameni care pescuieste dupa aceeleasi reguli intrun cadru organizat.restul e can can"


Bravo George, bine spus!
Ne vedem pe Hobaia. :D
k abia astept
dar cred ca o sa ne vedem mai repede la aruncari in forta :D
APCR-CS CARPZONE

toni
member
Mesaje: 287
Membru din: 28 Feb 2005 17:29

Mesaj de toni » 08 Ian 2008 15:42

@ razvan si bruno ...

guys, sunt profund dezamagit de felul in care ati pus problema, si de atacurile la persoana (sau la "persoana" lotului national de pescuit la crap ) ....

un singur argument va dau si dupa aia , I rest my case ....

voi nu ati participat niciodata la o competitie de pescuit la crap , fie ea corecta, incorecta, cu furaciuni, fara, cu ciortani multi, cu capturi mari , cu scandaluri sau nu etc etc etc etc .....

in atare situatie, sa te apuci sa comentezi fenomenul, si sa incepi sa judeci pe cei implicati in el , de la outsideri pana la campioni nationali sau mondiali, mi se pare cel putin deplasat ....

nu este problema cuiva total neinteresat de fenomenul competitional (si mai ales de cel din romania, care este destul de departe pt voi ) de ce se prinde mult ciortan la un concurs, sau sa se pescuiasca numai cu bile si fara seminte etc etc etc ....

pur si simplu ce treaba aveti voi fratzilor ? sincer va intreb ....

lumea pescuitului competitional de crap din romania nu e nici pe departe ceva dragutz, roz si pufos, din contra, e o lume dura , foarte determinata si axata pe rezultat .... chestie care genereaza multe probleme, de multe ori ... dar se rezolva aici , intre cei implicati ... nu prin belgia sau germania ......

aspectul financiar va deranjeaza ... ca de 2000 de euri te duci pe raul Po si prinzi niste pesti superbi ... fine ... da cine va obliga sa veniti aici la concurs fratilor ??? de ce te simti , Razvan, obligat sa faci aceasta comparatie ?

pana corbului, m-am mai bagat o data intr-o discutie de-asta ....

ceea ce vreau eu de fapt sa vedeti , ca pana la coada, pescarii astia de competitie, mai ales cei care au avut si rezultate, au destul pescuit de agrement in spate, dar au si experienta competitionala, care voua va lipseste cu desavarsire ..... in alte cuvinte, ei au vazut ce ati voi, dar reciproca nu e valabila ......

si ca final, va spun ca nu aveti nici cea mai vaga idee de cum pot pescui niste echipe de xxx , in si in afara concursului .... nu ati fost intr-o competitie si nu stiti de fapt cat de greu se prind ciortanii aia ... si nu ma refer la efortul depus, ci la strategiile si trickurile necesare ....

daramite la o , pescuiala de placere, fara presiune, cu barcutza de nadit etc etc etc ......
pur si simplu la competitie se cauta altceva, pe care voi va faceti ca nu intelegeti ... spiritul de invingator ...... ala care te face sa stai 4-5 zile pe garla indiferent de vreme, si sa mori cu cobra si cu lanseta in brate .....

razvane, ia si nadeste 25-30 de kg de bile la cobra la peste 100 de metri in 3 zile de ploaie continua, cu basici in palma si la picioare si ud non stop, ca sa prinzi 300 kg de "ciortan" de 6 kg medie, si dupa ce reusesti treaba asta ( un fleac de altfel ), eu iti pot spune ca unele din echipele alea care au facut "ciortaniade" pe la campionatele mondiale si pe care tu ii consideri cam papagali asa, au facut eforturi mult mai mari in competitii ....

nu ai dreptul sa judeci toate astea razvane, decat in momentul in care vei fi intre ei ......

Avatar utilizator
Vlasin Florin
maniac
Mesaje: 1131
Membru din: 10 Mai 2005 14:29
Localitate: TIMISOARA

Mesaj de Vlasin Florin » 08 Ian 2008 16:02

@toni
nu mai pune si tu paie pe foc,numai ce se mai linistisera lucrurile pe aici si securea razboiului se ingropase :lol: :lol: :lol:

toni
member
Mesaje: 287
Membru din: 28 Feb 2005 17:29

Mesaj de toni » 08 Ian 2008 16:08

ai dreptate florin, dar nu m-am putut abtine ...
abia acum am citit topicurile, si pe crap si pe ***mania .... si sunt genul care spune ce are de spus, civilizat, atunci cand crede ca trebuie sa o faca .....

si a mai fost o discutie de-asta, am crezut ca lucrurile sunt mai clare, dar se pare ca nu ...

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

.

Mesaj de mosharu » 08 Ian 2008 17:30

fara text
Ultima oară modificat 09 Ian 2008 05:16 de către mosharu, modificat 1 dată în total.

toni
member
Mesaje: 287
Membru din: 28 Feb 2005 17:29

Mesaj de toni » 08 Ian 2008 18:00

frate moshare, asta e doar o mica parte din ce am vrut sa spun ... iar tu comentezi, pentru ca " ai fost acolo" , si vorbesti concret, nu dai cu presupusu' .... asta este o alta parte din ce am vrut sa spun ....

in rest vad ca te-ai cuplat bine cu danezu' , ahahahah ..... sa dea domnu locuri bune si inspiratie in 2008 pe unde va duceti :D :D :D

mihai florescu
senior member
Mesaje: 484
Membru din: 24 Mai 2004 19:48

Mesaj de mihai florescu » 08 Ian 2008 18:17

. sa dea domnu locuri bune si inspiratie in 2008 pe unde va duceti Very Happy Very Happy Very Happy
pai de ce "pe unde va duceti" ??? tu nu mai servesti? :mrgreen: ce ai patit?

toni
member
Mesaje: 287
Membru din: 28 Feb 2005 17:29

Mesaj de toni » 08 Ian 2008 18:32

ce vrajeala ai , misule , nu ti-ar fii rusine .... :P :P :P

daca nu as fi pescuit cu tine tot anu trecut ( si nu la crap !!!!!!!! ) as fi zis ......

cum adica io nu mai servesc mah ???? adica tu mentoru meu de pescuit la rapitor nu stii cu ce ma ocup eu in ultima vreme ??

auzi la el, face misto de mine .... lasa ca iti prind io loomisu pe jos, si ma impiedic nitel peste el :P :P :P :P :P

Scrie răspuns