STANDURI SI REZULTATE CUPA PELICANUL 11-16 MAI

Anunturi, detalii desfasurare, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Închis
Val Pangica
member
Mesaje: 170
Membru din: 05 Ian 2008 21:40

Mesaj de Val Pangica » 17 Mai 2008 13:42

oanavictor scrie:@Cezar Bibu

Nu crezi ca este cam dura PUNEREA LA COLT PE COJI DE NUCA referitoare la Cotelici domnule ''diriginte ''????
Cand am facut cunostinta parca faceati parte din aceeasi asociatie si aveati aceleasi principii !!!
Iar in cativa ani unul si-a pastrat principiile iar altul le-a schimbat de 3 ori .
DE CE OARE :!: :!:
Nea Victore nu te supara , dar am sa-ti raspund eu la aceasta intrebare - numai PROSTUL e consecvent !!!! Iar de Cezar nu am stiinta sa fie prost :lol: :lol: :lol:

Val Pangica
member
Mesaje: 170
Membru din: 05 Ian 2008 21:40

Mesaj de Val Pangica » 17 Mai 2008 13:45

Sakal scrie:Felicitarii Castigatorilor !!!!!

Nea Victore nu te necaji cu rau-voitorii !!! Darvariul creste in valoare si in pesti in fiecare an, ;-)

@Dan Cotelici
Daca te hotaresti sa faci pariu cu ala periculos,iti fac eu bile cu cea mai mare placere,GRATIS !! daca pierzi platesc eu !!

Val Pangica a scris !!!
"crapii isi pastreaza obiceiul si depun cam tot atunci"

@Val Pangica
Crapii intra la bataie cand apa trece de 18 grade celsius si termina de depus cand apa ajunge la 20 de grade celsius,findca in masculi se subtireaza laptele"de porumb"si il pisa,perioada asta dureaza intre o saptamana si doua,depinde de temperatura apei si nu de data din CALENDARUL CU OBICEIUL CRAPILOR :idea: :idea: :idea: :idea:
Si in general incep bataia seara cand incepe sa se intunece si se opresc dimineata cand soarele ajunge sa bata pe zonele unde depun,daca in perioda asta se raceste vremea si apa,crapii se opresc din depus si isi reiau activitatea "frecangeala"dupa ce apa ajunge din nou la 18 grade celsius :idea: :idea:
Daca la anu' intre 10-15 Mai apa nu o sa aiba 18 grade celsius,nu o sa vezi nici un crap la depus !Daca in Martie apa o sa aibe 18 grade celsius te rog sa mergi la Darvari sa vezi festival ;-)
Ps
De acum incolo lectiile se platesc :!: :!: :!: :!:
Bai baiate esti toba de carte ! La prima ta postare ne-ai inchis gura la toti ! Eu am aprins 2 luminari sa te tina D-zeu verde multi ani de acum incolo , ca prea le spui bine ! Le-ai citi pe undeva sau sunt parerile tale ? Prea esti destept si cred ca nici un cap ca o roata de rezerva nu ai !

PS - mai am o intrebare - ce termometre folosesti ? :cry:

PPS - du-te ........de suflet ca prea esti prost !

Val Pangica
member
Mesaje: 170
Membru din: 05 Ian 2008 21:40

Mesaj de Val Pangica » 17 Mai 2008 13:56

FELICITARI CASTIGATORILOR !

@Victor Oana

Nea Victore nu te supara - dar te amesteci intr-o pozitie gen IKEBANA vizavi de unii dintre noi . Eu am inceput prin a te intreba de ce nu se mai prinde peste , matale ai pus haita si pe mine si pe Cezar !
Puteai raspunde prin 200 afirmatii si consideratii , dar ai ales calea cea mai proasta .

Cert este ca NU a fost un concurs cu mult peste , raportat la anii precedenti .

Pina la urma nu e ceva rau , daca pestii nu au mincat din cauza intrarii lor la bataie , lucrul asta ne da sperante pentru vara ce urmeaza , inseamna ca balta are potential . Dar metoda de aparare a acestui POTENTIAL este patetica !
Nu vreau si nici nu ma intereseaza sa fac o statistica a ultimelor 7-8 concursuri ( indiferent de vreme ) organizate de Dvs pe Darvari . Eu sunt sigur ca pierd , pentru ca v-au decavat balta toti mutantii care acum tipa si scriu ! :oops: :oops: , dar rezultatul final e cam nasol .
Si daca doriti CLAR o statistica - imi ia o 1/2 ora sa o fac si sa o postez . Nu stiu in schimb daca va "coafeaza" . Din respect fata de Dvs prefer sa nu o fac !

Val Pangica
member
Mesaje: 170
Membru din: 05 Ian 2008 21:40

Mesaj de Val Pangica » 17 Mai 2008 14:11

Si ca ii raspund si lui Cornel Serbu ! Am asistat la o discutie telefonica dintre Cezar si Dvs , si am avut de auzit multe vizavi de respect , apreciere , comentarii forum , pricepere , samd . Unde ati observat Dvs ca eu nu tin cont de varsta si de experienta ? ( nu ca m-ar interesa foarte multe - si asta poate va ataca personal , dar nu e suficient sa ai 50 ani ca sa ai si vorbe despre crap , doar prin prisma varstei - dupa mine asta e semn de neputinta !! ) Dar invers v-ati pus problema ?
Chiar daca nu am o parare vizavi de stilul Dvs de pescuit , samd pina la urma e problema echipei Dvs si nu a mea , nu cred ca eu v-am jignit pe balta sau pe comentarii pe forum . Nu ati auzit din gura mea ceva nefavorabil . Nu cred ca nici Cezar v-a atacat pe undeva !

PS - credeam ca ne putem spune Cornel si Val , dar vad ca nu se poate , din motive independente de vointa mea . Dar pentru mine nu e o problema asta . Pe viitor va asigur ca va voi arata respectul cuvenit - si va voi apela prin sintagma "Dl. Serbu " .

Fir Intins si felicitari pentru Darvari !

Avatar utilizator
Costel Stanila
junior member
Mesaje: 31
Membru din: 07 Feb 2008 11:23
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Costel Stanila » 17 Mai 2008 15:21

@ Cornel Serbu

Felicitari pentru rezultat! Aveti dreptate ca si alti pescari fac nada buna, si era vorba de locuri egale si tot la fel de adevarat ca nu nada inseamna totul.Nada Senzor Planet este doar FOARTE BUNA, si este parerea mea. Stima!

@ victor oana

Nu o sa ma cobor la mintea ta, si la stocareala ta ieftina.Nu stiu macar nici cine e cel care ti-a dat informatii despre mine,nici nu ma intereseaza si nu te mai stramba atat la mine ca poate..., te albesti.. ;-) :lol: :lol:
Oricum, ai progresat, ai scris ceva cuvinte in limba engleza si culmea, si corect.Felicitari! :mrgreen: :mrgreen:
Presedinte APCR
SENIOR CRAP

Val Pangica
member
Mesaje: 170
Membru din: 05 Ian 2008 21:40

Mesaj de Val Pangica » 17 Mai 2008 16:02

@Stanila - nu e cazul sa fii atit de aspru fata de Dl. Oana ! Indiferent de conjuctura !

Avatar utilizator
cornelserbu
senior member
Mesaje: 314
Membru din: 16 Oct 2005 18:35
Localitate: Bucuresti

Mesaj de cornelserbu » 17 Mai 2008 16:08

@ Costel Stanila

multumesc pentru felicitari si pentru ca ai inteles ce am vrut sa spun.

@ Val

Stimate domnule avocat, nu aveai cum sa asisti la nicio convorbire telefonica, din simplul motiv ca ochii doar vad, nu se descurca cu auzul... :lol: tot ce sti este din ce ti-a povestit Cezar si vad ca inflorit-o ca pe balade, cat priveste varsta...las-o moarta ca n-am fcut niciodata caz de chestia asta, dar nici nu ma dau pe unul... sa zicem mai tanar

in final, fiindca mi-ai raspuns in locul altuia pe care l-am rugat sa nu-mi raspunda si a inteles ca-i mai bine asa...1-1 decat sa ajungem la scoruri de maidan, iti spun doar atat: incearca si evita sa te mai iei de mine, fiindca imi dai impresia ca vrei doar sa ne certam, stai linistit in banca ta pe pagina APCR si mai scuteste-ne de comentariile tale docte cu o perdea cu gauri prin care se vede ostilitatea de la o posta, sau ai impresia ca toata lumea-i proasta si nu s-a prins de ce te intrebi tu ce-i cu pestele din Darvari. Zau, Val, ipocrizia este ultimul lucru la care ma asteptam de la tine, mai bine ne vedem fiecare de pescuitul lui si...de ce nu, ca vad ca tot se poarta...hai sa facem o partida de pescuit, eu cu Tica, tu cu Cezar si poate la o sticla de jak ne-om intelege ca-ntre pescari, ce zici ?

Val Pangica
member
Mesaje: 170
Membru din: 05 Ian 2008 21:40

Mesaj de Val Pangica » 17 Mai 2008 16:16

cornelserbu scrie:@ Costel Stanila

multumesc pentru felicitari si pentru ca ai inteles ce am vrut sa spun.

@ Val

Stimate domnule avocat, nu aveai cum sa asisti la nicio convorbire telefonica, din simplul motiv ca ochii doar vad, nu se descurca cu auzul... :lol: tot ce sti este din ce ti-a povestit Cezar si vad ca inflorit-o ca pe balade, cat priveste varsta...las-o moarta ca n-am fcut niciodata caz de chestia asta, dar nici nu ma dau pe unul... sa zicem mai tanar

in final, fiindca mi-ai raspuns in locul altuia pe care l-am rugat sa nu-mi raspunda si a inteles ca-i mai bine asa...1-1 decat sa ajungem la scoruri de maidan, iti spun doar atat: incearca si evita sa te mai iei de mine, fiindca imi dai impresia ca vrei doar sa ne certam, stai linistit in banca ta pe pagina APCR si mai scuteste-ne de comentariile tale docte cu o perdea cu gauri prin care se vede ostilitatea de la o posta, sau ai impresia ca toata lumea-i proasta si nu s-a prins de ce te intrebi tu ce-i cu pestele din Darvari. Zau, Val, ipocrizia este ultimul lucru la care ma asteptam de la tine, mai bine ne vedem fiecare de pescuitul lui si...de ce nu, ca vad ca tot se poarta...hai sa facem o partida de pescuit, eu cu Tica, tu cu Cezar si poate la o sticla de jak ne-om intelege ca-ntre pescari, ce zici ?
Ipocrizia e numai in mintea Dvs - d-le Serbu ! Realitatea e ALTA si nu ma puteti opri sa nu o observ si sa incerc sa ii gasesc o explicatie coerenta impreuna cu cel care gospodareste locul .
Cit priveste faptul ca s-a prins prost la Darvari - asta este - asta nu va scade cu nimic din rezultatul Dvs - doar ati pescuit pe aceeasi apa si va felicit pentru rezultat . Dar mi se pare ca ne ascundem dupa degete si incercam sa spunem altceva decit s-a intimplat . Repet - asta nu va scade cu nimic meritele Dvs si rezultatul obtinut .
Cit priveste avocatul , eram impreuna cu Cezar la Sinaia cind l-ati sunat , si exista si varianta de dialog pe difuzor - asa ca daca urechile nu aud - degetele se pot ocupa de ele ca le faca functionale ! Dar asta e tehnica de varf si Dvs poate nu ati prins-o ! :lol: :lol: :lol:

Cit priveste compania Dvs si a lui nea Tica + Cezar si o sticla de Jack - e OK !!!!!!!!! Oricind si oriunde ! Dar fara aluzii APCR sau altele la fel !! Nu de alta dar acum 1 an de zile erati secretar general APCR si acum vad ca ........ Ce legatura are s....a cu prefectura si cu ce v-am deranjat eu in cadrul APCR sau pe balta ?

Imi permit pentru moment sa pastrez undiscurs la persoana 3-a pentru ca nu poti stii niciodata de ce se supara omul pe tine . :cry:

oanavictor
veteran
Mesaje: 720
Membru din: 25 Ian 2005 22:42
Contact:

Mesaj de oanavictor » 17 Mai 2008 16:34

@Val

Nu stiu de ce te intereseaza asa de mult ce peste se prinde pe Darvari .
Nu ai fost niciodata la nici un pescuit de placere .Daca te intereseaza asa de mult ce se intampla pe Darvari si ce se prinde poti intreba pescarii care frecventeaza acest lac .Rezultatele dintr-un concurs nu sunt relevante pentru evaluarea unui lac .Nu doresc sa renunt la visul meu de a face concursuri cu crapi NUMAI DE PESTE 10 KG .NUMAI ALA ESTE CRAP .NU VOI RENUNTA NICIODATA LA CALITATE IN FAVOAREA CANTITATII .CRAPII MARI SE PRIND FOARTE GREU SI TREBUIE SA MUNCESTI MULT PENTRU A PUNE UNUL PE SALTEA .
POTI INTREBA PESCARII PE CARE-I CUNOSTI SI CARE AU PARTICIPAT LA CONCURS DACA AU PIERDUT CRAPI SI DACA DA CATI????????
DACA I-AU PIERDUT ,AU FOST MICI SAU MARI ??????SPER CA RASPUNSURILE LOR SA TE SCOATA DIN CEATA SI SA MA AVANTAJEZE PE MINE .
In rest ai grija mare ca sa incalzit afara ,nu iesi fara sapca ,sa nu faci insolatie , :roll: :roll: :idea: si lasa-l pe Cezarica sa spuna el ce are de spus . :!:

2 In rest nu cred ca este corect si nici fayr-plai ca niste pescari care nu au participat la competitie sa intervina si sa-si dea cu presupusul si sa agite spiritele [vm,starcila ,Pangica ]
www.darvari.ro
Clubul de Pescuit Crap Pelicanul
Cea mai mare realizare a diavolului a fost accea ca a convins lumea ca nu exista!

oanavictor
veteran
Mesaje: 720
Membru din: 25 Ian 2005 22:42
Contact:

Mesaj de oanavictor » 17 Mai 2008 16:44

Val Pangica scrie:
oanavictor scrie:@Cezar Bibu


Cand am facut cunostinta parca faceati parte din aceeasi asociatie si aveati aceleasi principii !!!
Iar in cativa ani unul si-a pastrat principiile iar altul le-a schimbat de 3 ori .
DE CE OARE :!: :!:
Nea Victore nu te supara , dar am sa-ti raspund eu la aceasta intrebare - numai PROSTUL e consecvent !!!! Iar de Cezar nu am stiinta sa fie prost :lol: :lol: :lol:

@val

in cazul lui Cornel Serbu este valabila sintagma :?: :!: ca vad ca nu prea esti consecvent in afirmatii .
www.darvari.ro
Clubul de Pescuit Crap Pelicanul
Cea mai mare realizare a diavolului a fost accea ca a convins lumea ca nu exista!

Închis