STANDURI SI REZULTATE CUPA PELICANUL 11-16 MAI

Anunturi, detalii desfasurare, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Închis
oanavictor
veteran
Mesaje: 720
Membru din: 25 Ian 2005 22:42
Contact:

Mesaj de oanavictor » 17 Mai 2008 17:02

val pangica a sris despre cornel serbu

''nu de alta ,dar acum 1 an de zile erati secretar general al apcr si acum vad ca .........''

Despre asta era vorba in postarea de mai sus .
www.darvari.ro
Clubul de Pescuit Crap Pelicanul
Cea mai mare realizare a diavolului a fost accea ca a convins lumea ca nu exista!

oanavictor
veteran
Mesaje: 720
Membru din: 25 Ian 2005 22:42
Contact:

Mesaj de oanavictor » 17 Mai 2008 17:04

val pangica a sris despre cornel serbu

''nu de alta ,dar acum 1 an de zile erati secretar general al apcr si acum vad ca .........''

Despre asta era vorba in postarea de mai sus .
www.darvari.ro
Clubul de Pescuit Crap Pelicanul
Cea mai mare realizare a diavolului a fost accea ca a convins lumea ca nu exista!

Mary2005
member
Mesaje: 273
Membru din: 13 Mar 2006 23:41

Mesaj de Mary2005 » 17 Mai 2008 17:29

[quote="oanavictor"]

.Nu doresc sa renunt la visul meu de a face concursuri cu crapi NUMAI DE PESTE 10 KG .NUMAI ALA ESTE CRAP .NU VOI RENUNTA NICIODATA LA CALITATE IN FAVOAREA CANTITATII .CRAPII MARI SE PRIND FOARTE GREU SI TREBUIE SA MUNCESTI MULT PENTRU A PUNE UNUL PE SALTEA .


Imagine

Imagine

Imagine


[quote="oanavictor"]

POTI INTREBA PESCARII PE CARE-I CUNOSTI SI CARE AU PARTICIPAT LA CONCURS DACA AU PIERDUT CRAPI SI DACA DA CATI????????
DACA I-AU PIERDUT ,AU FOST MICI SAU MARI ??????SPER CA RASPUNSURILE LOR SA TE SCOATA DIN CEATA SI SA MA AVANTAJEZE PE MINE .


Din 5 pesti de la cantar 3 au fost de 10.1 kg , 10.2 kg si 11.2 kg

2 buc au fost parcate , unul in stuf care nu am putut sa l intorc de loc , estimat la cel putin 15 kg si unul pierdut in mijlocul baltii dupa ce a luat cam 50 m de fir

Avatar utilizator
roger
member
Mesaje: 178
Membru din: 04 Iun 2004 12:35
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de roger » 17 Mai 2008 18:07

Val Pangica scrie: Eu am aprins 2 luminari sa te tina D-zeu verde multi ani de acum incolo , ca prea le spui bine ! Le-ai citi pe undeva sau sunt parerile tale ? Prea esti destept si cred ca nici un cap ca o roata de rezerva
Nu prea fac de-astea ..da'acu a fost prea tare.. :D :D :D :D..lol la greu :D

Avatar utilizator
cornelserbu
senior member
Mesaje: 314
Membru din: 16 Oct 2005 18:35
Localitate: Bucuresti

Mesaj de cornelserbu » 17 Mai 2008 18:10

@ Val

1. ma iei la misto cu tehnologia de varf, dar confunzi persoana a III-a cu pluralul...seniorial spun unii, de bun simt spun altii si inutil spun eu, cel putin intre noi.

2. iti garantez cu mina pe inima ca am altceva in minte si nu ipocrizia de care spui...fa te rog afirmatii mai bazate, fiindca ma faci sa-mi schimb parerea despre un om care stiu bine ca se poate juca oricand cu literele...sa te fi enervat eu asa de tare incat te-am facut sa te exprimi gresit...imi pare sincer rau !

3. acum un an, cand eram secretar general al APCR, s-a intamplat sa am o revelatie si sa-mi dau seama ca locul meu nu era acolo, ci la "galere"...la munca de jos, acolo unde nu te ajuta nimeni sa fi perdant din plecare...dar astea sunt niste ofuri ale mele , care probabil ca te plictisesc.

4. se pare ca impui niste reguli pentru presupusa intalnire de pe balta pe care nu le pot accepta...am mai spus-o si o mai spun ca APCR nu este tabu, este o asociatie ca oricare alta despre care e liber fiecare sa-si spuna parerea...se pare ca voi militati in continuare pentru parerea unica si unanima si cine n-o are ca voi este considerat dusman...imi pare rau, dar eu sunt impotriva dusmaniei...imi place sa fiu prieten cu toata lumea si-mi place sa am o parere a mea personala pe care sa mi-o pot exprima oriunde si oricand.

5. n-am sa ma supar pe tine, oricum mi te-ai adresa, asa ca lasa pluralul asta tendentios si treci la pertu ca altfel, nu ne mai intelegem :lol:

Avatar utilizator
George Iorga
maniac
Mesaje: 1393
Membru din: 27 Mar 2003 16:03
Localitate: Calarasi

Mesaj de George Iorga » 17 Mai 2008 19:03

Propun sa reconsiderati "varianta Jack "...asta face pace garantat ...am vazut eu unii linistiti ...pe termen lung ! :mrgreen:

Imagine

P.S Felicit si eu pe toti participantii ! Pestii fotografiati sunt frumosi !
Ultima oară modificat 17 Mai 2008 19:14 de către George Iorga, modificat 1 dată în total.
Varga sa fi fost din fier... ce brand aveam !!!

Avatar utilizator
cipica
member
Mesaje: 251
Membru din: 21 Aug 2004 09:32
Localitate: bucuresti

darvari

Mesaj de cipica » 17 Mai 2008 19:08

Fratilor mergeti la pescuit ca sa va linistiti. Credeam ca pe un forum de genul asta ar trebui sa existe pareri legate de ceea ce tine de pescuit. Multi sau putini, crapii de Darvari au fost aceeasi pt toti concurentii.
Felicitari castigatorilor si celor care nu au abandonat!!!!

Avatar utilizator
cornelserbu
senior member
Mesaje: 314
Membru din: 16 Oct 2005 18:35
Localitate: Bucuresti

Mesaj de cornelserbu » 17 Mai 2008 19:13

@ Cipica

pai tocmai am venit de acolo... :lol: :lol: :lol:

@ Iorga George

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ...sper sa n-am parte de o asa liniste :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
cipica
member
Mesaje: 251
Membru din: 21 Aug 2004 09:32
Localitate: bucuresti

La pescuit

Mesaj de cipica » 17 Mai 2008 19:49

La pescuit de placere! Fara stresul cantarului, al vecinului de stand. E mult mai frumos.

Val Pangica
member
Mesaje: 170
Membru din: 05 Ian 2008 21:40

Mesaj de Val Pangica » 18 Mai 2008 12:23

cornelserbu scrie: 4. se pare ca impui niste reguli pentru presupusa intalnire de pe balta pe care nu le pot accepta...am mai spus-o si o mai spun ca APCR nu este tabu, este o asociatie ca oricare alta despre care e liber fiecare sa-si spuna parerea...se pare ca voi militati in continuare pentru parerea unica si unanima si cine n-o are ca voi este considerat dusman...imi pare rau, dar eu sunt impotriva dusmaniei...imi place sa fiu prieten cu toata lumea si-mi place sa am o parere a mea personala pe care sa mi-o pot exprima oriunde si oricand.
Asta te rugam si eu , daca iesim undeva la un Jack si la 2 baterii de lansete sa lasam deoparte discutiile despre APCR ; slava Domnului cred ca avem ce vorbi si altceva . Nu erau reguli ci doar o rugaminte prieteneasca , daca imi permiti . ;-)

Închis