STANDURI SI REZULTATE CUPA PELICANUL 11-16 MAI

Anunturi, detalii desfasurare, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Închis
oanavictor
veteran
Mesaje: 720
Membru din: 25 Ian 2005 22:42
Contact:

Mesaj de oanavictor » 15 Mai 2008 23:20

Fotografii cu pestii capturati pe www.Darvari .ro album cupa pelicanul 2008
www.darvari.ro
Clubul de Pescuit Crap Pelicanul
Cea mai mare realizare a diavolului a fost accea ca a convins lumea ca nu exista!

Avatar utilizator
vladut mateianu
veteran
Mesaje: 503
Membru din: 23 Ian 2008 13:50
Contact:

Mesaj de vladut mateianu » 16 Mai 2008 06:50

Paco(Sarulesti) a anuntat ca pana ieri ucrainienii prinsesera circa 3 tone de crap. Chiar daca pestele este la bataie, el nu intra tot deodata, ci in serii......

PS Turbojetul prinde peste tot, dar cu o conditie : sa fie peste in balta ! :oops:

Avatar utilizator
Cristian Stancu
member
Mesaje: 201
Membru din: 30 Sep 2005 12:32
Localitate: Bucuresti/Romania

Mesaj de Cristian Stancu » 16 Mai 2008 09:19

Valdut,

Daca iei in calcul si marimea baltii ai sa vezi ca tot acolo ajungi. Dupa parerea mea crapul mai trebuie si cautat, nu sa pescuim intr-un acvariu plin ochi cu crap. In plus au fost cupe mondiale unde s-au prins 5 pesti s-un peste.

P.S. Daca e prea mult peste in balta...prinzi si la cocolos de paine, nu mai conteaza cu ce dai.
Da-i romanului un deget si ....ti-l bea.

Adrian B
member
Mesaje: 223
Membru din: 22 Oct 2007 09:31
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Adrian B » 16 Mai 2008 09:54

Opinie separata.
Iata ce vad ochii mei neutrii si va marturisesc ca nu ma intereseaza niciun "razboi" intre dvs.

Domnul Oana e interzis pe crapmania. Este interzisa orice postare sau comentariu despre lacul Darvari.

Primul apare D-l Pangica care se intreaba de ce merge prost pescuitul. Mie dansul mi se pare un pescar valoros, cu experienta si nu pot sa cred ca nu stie ca in aceasta perioada (dat fiind ca anul acesta in comparatie cu anul trecut am avut iarna si primavara, iar noaptea sunt 10 grade) pestele e in bataie.

In alta ordine de idei, pt 3 zile pe tancabesti, teoretic cu cei mai buni pescari si teoretic cu cea mai buna nada s-au prins 6 pesti. N-or mai fi pesti?

Apoi Vladut, care ii da eject d-lui Oana pe crapmania, dar vine pe crap.ro, si vorbeste despre un concurs organizat pe Darvari, de Oana Victor si da de inteles ca balta nu prea mai are peste....deci nu va mai duceti pe acolo.
E lipsit de fair-play!
Legat de nada, perceptia mea e aceea ca, reclama excesiva trebuie sa-ti puna un semn de intrebare. Cel putin mie.
Ultima oară modificat 17 Mai 2008 09:34 de către Adrian B, modificat de 2 ori în total.

Avatar utilizator
Dan Cotelici
veteran
Mesaje: 704
Membru din: 14 Ian 2003 09:47
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Dan Cotelici » 16 Mai 2008 10:00

Adrian B scrie:Opinie separata.
Domnul Oana e interzis pe crapmania. Este interzisa orice postare sau comentariu despre lacul Darvari.

Apoi Vladut, care ii da eject d-lui Oana pe crapmania, dar vine pe crap.ro, si vorbeste despre un concurs desfasurat pe Darvari, de Oana Victor si da de inteles ca balta nu prea mai are peste....deci nu va mai duceti pe acolo.
E lipsit de fair-play.
Legat de nada, perceptia mea e aceea ca, reclama excesiva trebuie sa-ti puna un semn de intrebare. Cel putin mie.
CORECT!
Second BEST is FIRST loser

Avatar utilizator
Costel Stanila
junior member
Mesaje: 31
Membru din: 07 Feb 2008 11:23
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Costel Stanila » 16 Mai 2008 12:07

@ Adrian B. si Dan Cotelici

Daca va uitati 2 topicuri mai jos o sa vedeti ca Dl. Victor Oana a inceput cu intepaturile, ca nu cred ca se trezea Mateianu sa se bage in seama daca nu era provocat.
Si cred ca sunt oameni maturi care isi pot rezolva problemele intre ei, fara interventia "nevinovata" a unor sustinatori ai unuia sau altuia.
Referitor la nada la care face reclama Vladutz, "nu pescuiti fratilor cu ea ca nu e buna"....hehehehe :lol: :lol: :lol:
Provoc pe oricare dintre voi 2 "corectilor" pe ce balta vreti, eu cu nada Senzor Planet si voi cu nada voastra......Astept propuneri!
Presedinte APCR
SENIOR CRAP

Avatar utilizator
vladut mateianu
veteran
Mesaje: 503
Membru din: 23 Ian 2008 13:50
Contact:

Mesaj de vladut mateianu » 16 Mai 2008 12:19

@adrian b.

Este dreptul tau sa crezi ce vrei si sa comentezi. Mai ales ca client al acelei balti. Dupa tine nu ar trebui nimeni sa-si expuna parerile....

Dar incearca sa faci observatii si sa punctezi doar ce vezi tu nu povesti de genul ca la Tancabesti s-au prins 6 pesti de catre cei mai buni pescari..... :oops: :oops:
Ptr cultura ta generala, afla ca s-au prins in jur de 40 de crapi, asta in contextul in care s-a pescuit 40 de ore cu 12 lansete si au fost non stop demonstratii de aruncare, de nadit, de plantare, etc.......

PS Si incearca sa postezi cu numele tau daca chiar existi....e mai fair-play !


@cotelici

tu esti nevinovat, stai cumintel....

Avatar utilizator
Sionut
senior member
Mesaje: 450
Membru din: 23 Apr 2003 12:58
Localitate: Popesti-Leordeni

Mesaj de Sionut » 16 Mai 2008 12:35

cu nada buna sau mai putin buna, cu bataie sau fara, cu braconaj sau nu, ce ramane cert este ca s-a prins foarte putin peste. :oops:
Asociatia Pescar Sportiv -APS
http://www.pescar-sportiv.ro/

Avatar utilizator
Dan Cotelici
veteran
Mesaje: 704
Membru din: 14 Ian 2003 09:47
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Dan Cotelici » 16 Mai 2008 12:36

Costel Stanila scrie:@ Adrian B. si Dan Cotelici

Daca va uitati 2 topicuri mai jos o sa vedeti ca Dl. Victor Oana a inceput cu intepaturile, ca nu cred ca se trezea Mateianu sa se bage in seama daca nu era provocat.
Si cred ca sunt oameni maturi care isi pot rezolva problemele intre ei, fara interventia "nevinovata" a unor sustinatori ai unuia sau altuia.
Referitor la nada la care face reclama Vladutz, "nu pescuiti fratilor cu ea ca nu e buna"....hehehehe :lol: :lol: :lol:
Provoc pe oricare dintre voi 2 "corectilor" pe ce balta vreti, eu cu nada Senzor Planet si voi cu nada voastra......Astept propuneri!
Stimabile, va rog sa va aduceti aminte ca postarile lui Victor Oana si anunturile legate de lacul Darvari si au fost interzise pe c*******a de catre vm.In acest context, respectivul vm, si cei care i s-au raliat in boicotarea acesti lac si a concursurilor care se organizeaza pe el ar trebui sa se abtina de la a comenta pe tema Darvari.
Despre nada nu am ce comenta pentru ca nu o folosesc si probabil nu o voi folosi decat ca sa-mi satisfac o curiozitate.Daca ar fi sa aleg as alege nada folosita de Sacalu, Serbu, Gogu sau Badica. Ar trebui sa-ti dai seama de ce.
Sper insa ca aceasta nada sa va ofere Dvs. posibilitatea de a va remarca.
Second BEST is FIRST loser

Avatar utilizator
Dan Cotelici
veteran
Mesaje: 704
Membru din: 14 Ian 2003 09:47
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Dan Cotelici » 16 Mai 2008 12:44

vladut mateianu scrie: @cotelici

tu esti nevinovat, stai cumintel....
:D Incepi sa-ti dai in petec!
Second BEST is FIRST loser

Închis