STANDURI SI REZULTATE CUPA PELICANUL 11-16 MAI

Anunturi, detalii desfasurare, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Închis
bodyghost
junior member
Mesaje: 34
Membru din: 02 Sep 2004 22:46
Localitate: bucuresti

Mesaj de bodyghost » 17 Mai 2008 07:07

Felicitari castigatorilor!

Apropo de comentarii concursul a fost organizat intr-o maniera profesionista privind tragerea la sortzi si arbitrajul, informarea concurentzilor a fost precisa si adusa la stand in fiecare zi.

Acum 2 ani daca va aducetzi aminte a fost aceasi problema concursul a picat in perioada depunerii icrelor si s-a prins putin si s-a castigat cu 175 kg Gogu Piticu la gard. Toata lumea a zis ca nu mai e peste, dupa care anul trecut s-a prins peste foarte bine si mare - 3 sectoare cu 5-6 echipe fiecare peste 100kg

Concurs perfect dar am avut ghinion cu incalzirea brusca.

In legatura cu provocarea cu Costel de la Red Dog o accept unde si vrea el sa pescuim fara consiliere pe mal.


Radu Badica
Radu Badica

oanavictor
veteran
Mesaje: 720
Membru din: 25 Ian 2005 22:42
Contact:

Mesaj de oanavictor » 17 Mai 2008 09:22

POZE CU TOATE CAPTURILE PE WWW,DARVARI.RO,ALBUM CUPA PELICANUL
www.darvari.ro
Clubul de Pescuit Crap Pelicanul
Cea mai mare realizare a diavolului a fost accea ca a convins lumea ca nu exista!

Avatar utilizator
Costel Stanila
junior member
Mesaje: 31
Membru din: 07 Feb 2008 11:23
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Costel Stanila » 17 Mai 2008 10:21

@ victor oana

Nu cred ca v-am jignit cu ceva si v-am vorbit frumos.Nu sunt nici vreun pusti de 20 ani ca sa ne permitem sa ne maimutarim pe aici.Si nu asa cred ca e corect sa va adresati unui posibil client al lacului Darvari.
Am avut doar o divergenta de opinie cu dl. Dan Cotelici referitor la nada de pescuit.
Despre pescuit, dvs. mai subtire cu aprecierile, dupa rezultatele "remarcabile" avute de curand(vezi Sarulesti...75 kg. in 6 zile) :lol: :lol: :lol: , cand altii au prins acolo, o singura echipa APCR, aproape cat au prins 42 echipe pe Darvari.
Deci, cine este maimutoiul? :oops: :oops: :oops: ;-)
Presedinte APCR
SENIOR CRAP

valentin dumitru
member
Mesaje: 108
Membru din: 23 Ian 2008 13:14
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de valentin dumitru » 17 Mai 2008 10:34

Felicitari castigatorilor !!!! Felicitari tuturor participantilor care au ramas pana la sfarsitul concursului chiar daca nu au prins nici un peste !!! Felicitari Domnule Victor Oana pentru organizare!!! Si ca orice concurs pe Darvari trebui sa se termine cu certuri si scandaluri. :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
VALI DUMITRU

Avatar utilizator
Vali Vesa
maniac
Mesaje: 1071
Membru din: 20 Ian 2005 16:02
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Vali Vesa » 17 Mai 2008 10:42

Felicitari participantilor si castigatorilor!
Clubul sportiv Ovidius Constanta
www.ovidius.com.ro

Avatar utilizator
cornelserbu
senior member
Mesaje: 314
Membru din: 16 Oct 2005 18:35
Localitate: Bucuresti

Mesaj de cornelserbu » 17 Mai 2008 11:08

@ Costel Stanila

vorbesti despre echipa de la Brasov de parca s-a nascut in APCR...tare cred ca n-ai gasit cea mai buna exprimare in exemplul tau. Sa fim seriosi, nu APCR a prins o tona si-o suta de kile, ci ehipa lui Vali Martoiu care nu cred ca pescuieste la crap de cand a intrat in APCR, ci cu mult inainte, am dreptate ?

cat priveste provocarea pe care i-o faci lui Dan Cotelici, cred ca-i lipsita de sens si asta pentru ca are la baza doar nada pe care multi ca tine o cred foarte importanta...nu mai este asa, aproape toti pescari de crap care participa la competitii au nada buna si foarte buna, dar unii au mai mult noroc de locuri bune, iar altii stiu sa exploateze mai bine sau mai putin bine un loc de pescuit...eu cred ca aici sta diferenta.

concursul a fost frumos si lupta din sectoarele A si C a fost chiar dramatica si plina de rasturnari spectaculoase. Cu toate acestea, ne-am odihnit cam mult noaptea din cauza crapului care cred ca dormea si el la adapostul intunericului :lol:

felicitari tuturor participantilor !

oanavictor
veteran
Mesaje: 720
Membru din: 25 Ian 2005 22:42
Contact:

Mesaj de oanavictor » 17 Mai 2008 11:20

Costel Stanila scrie:@ victor oana

Despre pescuit, dvs. mai subtire cu aprecierile, dupa rezultatele "remarcabile" avute de curand(vezi Sarulesti...75 kg. in 6 zile) :lol: :lol: :lol: , cand altii au prins acolo, o singura echipa APCR, aproape cat au prins 42 echipe pe Darvari.
Deci, cine este maimutoiul? :oops: :oops: :oops: ;-)
@HOT -DOG

Dar tu unde ai participat ,ca nu te-am vazut pe nici o lista de asteptare ,nici macar la galeria de CARICATURI din revista PAPAGALUL . :evil: :evil:
www.darvari.ro
Clubul de Pescuit Crap Pelicanul
Cea mai mare realizare a diavolului a fost accea ca a convins lumea ca nu exista!

oanavictor
veteran
Mesaje: 720
Membru din: 25 Ian 2005 22:42
Contact:

Mesaj de oanavictor » 17 Mai 2008 11:42

@CHEESBURGER

Echipa aia de 1100 kg se numeste ENERGY-CARP ,este din Brasov ,este condusa de un mare pescar care se numeste Vali Martoiu ,si nu are nici o legatura cu renumita echipa LICURICI care a stat cu JANDARMII in spate 3 zile ca sa nu mai fure .
EXISTA DOVADA AFIRMATIILOR MELE FILMATA .
Asa ca nu te mai baga in seama ,invata intai cati dinti si cate masele are crapul ,vezi daca naparleste sau nu primavara ,vezi ca boilliesurile nu sunt caramele si nici multimino nu este ''TUS DE TATUAT '' :evil: :evil:
VEZI CA AM IMFORMATII PROASPETE DESPRE TINE DE LA JUJAK :evil: :evil:
BAI ORGANIZATORULE DE CONCURSURI ,STII CATE MUSTATI ARE CRAPUL :?: :evil: :evil:
www.darvari.ro
Clubul de Pescuit Crap Pelicanul
Cea mai mare realizare a diavolului a fost accea ca a convins lumea ca nu exista!

oanavictor
veteran
Mesaje: 720
Membru din: 25 Ian 2005 22:42
Contact:

Mesaj de oanavictor » 17 Mai 2008 11:50

POZE DE LA FESTIVITATEA DE PREMIERE PE WWW.DARVARI .RO ALBUM CUPA PELICANUL ,FESTIVITATE DE PREMIERE .
www.darvari.ro
Clubul de Pescuit Crap Pelicanul
Cea mai mare realizare a diavolului a fost accea ca a convins lumea ca nu exista!

Adrian B
member
Mesaje: 223
Membru din: 22 Oct 2007 09:31
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Adrian B » 17 Mai 2008 11:52

Cred ca trebuie facuta o precizare. Sper sa nu fiu in eroare.
La concursul desfasurat pe Darvari nu stiu daca a fost permisa plantarea monturii.
Pe Sarulesti (si opinez ca e una dintre cele mai tari lacuri de crap din lume) la ultimile concursuri cel putin, regulamentul a permis plantarea monturii.
Altfel, daca pe Sarulesti plantarea ar fi interzisa, niciodata nu s-ar ajunge la cifrele in de 600 kg sau 1100 kg pt echipa castigatoare ...sau 6 tone per total.

Închis