Tancabesti-Steve Briggs va asteapta !

Anunturi, detalii desfasurare, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
vladut mateianu
veteran
Mesaje: 503
Membru din: 23 Ian 2008 13:50
Contact:

Tancabesti-Steve Briggs va asteapta !

Mesaj de vladut mateianu » 12 Mai 2008 15:49

Partida a inceput de dimineata. Steve Briggs a reusit insa sa captureze deja o bucata de peste 20 de kg ! Cu ce ? Cu bile Planet 1016 oferite de Andrei Vladeanu !
Baietii va asteapta pe balta la o bere si o discutie, merita facut drumul pana la Tancabesti.... ;-)

Avatar utilizator
vladut mateianu
veteran
Mesaje: 503
Membru din: 23 Ian 2008 13:50
Contact:

Mesaj de vladut mateianu » 13 Mai 2008 11:31

Dupa 24 de ore :

Pentru Anglia a punctat Steve Briggs cu 18.5 kg si Rob Hughes cu 13.3 kg.
Pentru Romania au punctat :Bogdan Dragan 16 kg, Andrei Vladeanu 16.3 kg si Cezar Bibu 11 kg.

Reamintesc ca se puncteaza doar crapii trecuti de 10 kg , iar meciul se va termina maine la pranz.
Va tin la curent cu desfasurarea, dar va reamintesc ca sunteti bineveniti la Tancabesti alaturi de concurenti !

Avatar utilizator
Dan Cotelici
veteran
Mesaje: 704
Membru din: 14 Ian 2003 09:47
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Dan Cotelici » 14 Mai 2008 07:28

Pe ce locuri se pescuieste?
Second BEST is FIRST loser

Avatar utilizator
vladut mateianu
veteran
Mesaje: 503
Membru din: 23 Ian 2008 13:50
Contact:

Mesaj de vladut mateianu » 14 Mai 2008 09:10

Meciul s-a incheiat astazi la ora 10. La egalitate , 3 la 3. S-au punctat doar pestii de peste 10 kg. Un adevarat meci amical , adevaratul sens al pescuitului la crap.
Echipa Senzor le multumeste pe aceasta cale lui Steve Briggs si lui Rob Hughes ptr. amabilitatea si timpul acordat.Sper ca a fost o placere si ptr ei.... :D :wink:

oanavictor
veteran
Mesaje: 720
Membru din: 25 Ian 2005 22:42
Contact:

Mesaj de oanavictor » 15 Mai 2008 23:08

Numai sase crapi de peste 10 kg ,pe cele mai bune locuri de la Tancabesti [Avicola si Vaci ]?????????
Oare sa fie de vina PESCARII ,NADA sau faptul ca este PERIOADA DE BATAIE A CRAPULUI ?????????????????????
www.darvari.ro
Clubul de Pescuit Crap Pelicanul
Cea mai mare realizare a diavolului a fost accea ca a convins lumea ca nu exista!

Cezar Bibu
member
Mesaje: 251
Membru din: 09 Oct 2003 22:23

Mesaj de Cezar Bibu » 16 Mai 2008 18:09

Victore,Dane,samd,

se cuvine sa lamurim niste chestii privind "meciul" asta de la Tincabesti. Am pus ghilimele pentru ca n-a fost, dupa parerea mea, un meci in adevaratul sens al competitiei care o credem noi...

Avind in vedere ca totusi erau musafiri, englezii au stat pe standul de la Avicola1, ca fiind cel mai bun loc. Maimutoiul pe golful lui Pilhan, Andrei pe un loc absolut nou, pe care Vlad Parfene l-a curatat duminica seara, iar luni se pescuia pe el ! Eu am stat, cit am stat, la Avicola 2, unde am incercat sa pescuiesc plantat, in stuful dinspre Vaci.(daca realizezi un pic relieful locului, iti dai seama ca orice trasatura in acest loc presupunea si urcatul in barca si ..Dumnezeu cu mila sa-l scoti din plaur :-) ) Recunosc ca as fi vrut sa beneficiez si de sfaturile lui Steve privind pescuitul cu sonar din barca, dar..n-am avut sonar ;-) Tot timpul, cu englezii a stat cineva, cu o masa,cu o cafea, cu un Jack :-) , ca asa era frumos si normal, iar daca erau trasaturi, fuga la lansete, daca mai era ceva in ele..In plus de asta, in timpul zilei, a fost destula agitatie pe mal, si stii f bine ca totusi la Avicola 1 nu prea e bine sa faci galagie, pescuind destul de aproape.
Sa stii ca si eu le-am spus citorva vizitatori ca rezultatele nu sunt asa de spectaculoase pe cit m-as fi asteptat, poate si pentru ca pestele era in bataie. N-are rost sa facem comparatii, polemici inutile, fiecare balta cu particularitatile ei, cu pestii ei . In definitiv, amindoua sunt printre cele mai bune carpodroame din tara,nu?

PS. si sa-ti mai spun o parere strict personala ,care poate parea lipsita de modestie, dar mi-o asum: oricare din romani daca ar fi pescuit pe Avicola 1, ar fi avut rezultate mai bune, macar si datorita rezistentei fizice mai bune ! :lol:

Avatar utilizator
Dan Cotelici
veteran
Mesaje: 704
Membru din: 14 Ian 2003 09:47
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Dan Cotelici » 19 Mai 2008 07:52

Eram doar curios pe ce locuri se pescuieste.
Nu inteleg ce-i tendentios in asta.
Felicitari!
Second BEST is FIRST loser

Avatar utilizator
vladut mateianu
veteran
Mesaje: 503
Membru din: 23 Ian 2008 13:50
Contact:

Mesaj de vladut mateianu » 19 Mai 2008 09:54

@oana victor

Va rog frumos sa nu-mi stricati si acest topic, a fost vorba despre un concurs amical, unde a domnit fair-playul si buna dispozitie.
Daca s-a prins sau nu crap mare(sau daca are sau nu peste mare Tancabestiul) este alta problema pe care daca vreti puteti crea un topic nou si s-o discutati cu cei care doresc acest lucru.

In alta ordine de idei, Steve Briggs a fost incantat peste masura de lacul Tancabesti si de ospitalitatea gazdelor, anuntand ca va veni sa participe la o sedinta de pescuit mai lunga pe acest lac.

Un nou punct ptr . Romania ! ;-)

Costica Emilian
new member
Mesaje: 23
Membru din: 13 Iun 2006 09:23
Contact:

Mesaj de Costica Emilian » 19 Mai 2008 10:25

Felicitari si tie si lui Gogu! Asta da initiativa, iar Planet 1016 are numai cuvinte de lauda din partea mea!

Avatar utilizator
vladut mateianu
veteran
Mesaje: 503
Membru din: 23 Ian 2008 13:50
Contact:

Mesaj de vladut mateianu » 19 Mai 2008 16:12

Multumesc frumos Costica !
Si felicitari ptr locul obtinut la Darvari, a venit si timpul tau ! :D

Scrie răspuns