Un altfel de concurs

Anunturi, detalii desfasurare, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
Sionut
senior member
Mesaje: 450
Membru din: 23 Apr 2003 12:58
Localitate: Popesti-Leordeni

Un altfel de concurs

Mesaj de Sionut » 06 Iun 2008 12:48

Stiu ca cineva a spus ca in Romania nu merg concursurile ieftine, dar totusi Asociatia Pescar Sportiv face o incercare :

Regulament

1. Concursul se adreseaza tuturor pescarilor
2. Locul desfasurari este Balta Cercani
3. Data concursului este 13-15 iunie
4. Echipele vor fi de doi membri
5. Se puncteaza crapul si carasul indiferent de dimensiune
6. Se pescuieste cu 4 lansete si o ustensila cu pluta(undita,match etc)
7. Se trage la sorti ordinea de tragere la sorti a locurilor de concurs.
8. Puteti sa folositi orice nada si momeala, orice montura cu maximum doua ace.
9. Durata concursului este de 48 de ore. Ora de incepere va fi 13 00, dupa sedinta tehnica si tragerea la sorti. Adunarea pe balta la ora 11:00.
10. Salteaua de primire este facultativa. sacii de crap, de asemenea. este obligatoriu juvelnicul tip tunel in lungime de cel puti 2 metri. In cazul in care crapul moare sau este ranit grav, neviabil, fara vina organizatorilor sau a vreunui arbitru, se va depuncta echipa cu un numar de puncte dublu decat punctele pe care le-ar fi putut obtine cu acel crap. carasul nu este supus depunctarii in cazul ranirii grave sau mortii.
11. Premiem: locul I, locul II, locul III, cea mai mare captura
12. La premiul intai se adauga si un abonament pentru echipa castigatoare (10 partide de 12 ore)
13. Arbitrajul va fi asigurat de membrii APS care fac parte din echipa de arbitrii si patronul baltii.
14. Locul de pescuit se poate lumina doar cu lanterna de frunte. In cort se poate folosi orice tip de iluminat, exceptandu-l pe cel de la reteaua intinsa pe balta. Nu se poate nadi nici planta cu barca sau cu barcutele cu motor, speciale pentru acest scop. Nu se poate folosi sonarul. Cantaririle se vor face dimineata la ora 8 si seara la ora 19 si oricand este nevoie.
15. Masinile vor fi parcate pe islaz departe de concurenti pentru a nu apare suspiciunea ca ati venit cu peste de acasa sau ca doriti sa duceti acasa. daca vom descoperi abateri de la regulament vom descalifica echipa.
16. Dupa festivitatea de premiere toti participantii la concurs sunt invitati la masa. Pe durata concursului cazarea in cort. Masa se va servi “din traista”. Va exista si bere la halba ce se poate ridica de la dozator doar intre orele 11-12 si 17-18.Concurentii nu pot parasi standul decat cu acceptul arbitrilor.
17. Premiile vor fi oferite de APS si de firma ARROW INTERNATIONAL. Valoarea totala a premiilor este de aproximativ 4000ron.
18. Taxa de inscriere este de 200ron/ECHIPA.


ORGANIZATOR: Asociatia Pescar Sportiv

Cine doreste sa participe este asteptat cu plata taxei la intalnirea de Luni 11 Iunie, orele 18:30,metrou Brancoveanu.
Pentru alte detalii, vizitati forumul asociatiei.
Asociatia Pescar Sportiv -APS
http://www.pescar-sportiv.ro/

Avatar utilizator
Sionut
senior member
Mesaje: 450
Membru din: 23 Apr 2003 12:58
Localitate: Popesti-Leordeni

Mesaj de Sionut » 07 Iun 2008 15:05

Rectificare : Luni la ora 19:00 e meciul cu Romania.Intrucat risc sa ma trezesc singur la Brancoveanu, intalnirea se amana pentu Marti la ora 18:00, tot la metrou Brancoveanu.
Asociatia Pescar Sportiv -APS
http://www.pescar-sportiv.ro/

Avatar utilizator
Sionut
senior member
Mesaje: 450
Membru din: 23 Apr 2003 12:58
Localitate: Popesti-Leordeni

Mesaj de Sionut » 08 Iun 2008 10:54

@Cornel,
s-a inteles ca ai avea ceva cu concurentii( si asta nu am inteles,mai ales ca vor fi si din membrii clubului dumneavoastra) .
In fine, cred ca mai mult ca sigur punctul 15 se va scoate, la sedinta tehnica de dinaintea concursului.
Asociatia Pescar Sportiv -APS
http://www.pescar-sportiv.ro/

Avatar utilizator
cornelserbu
senior member
Mesaje: 314
Membru din: 16 Oct 2005 18:35
Localitate: Bucuresti

Mesaj de cornelserbu » 08 Iun 2008 13:25

in niciun caz...cei mai multi dintre concurentii care participa la concursurile de pescuit imi sunt prieteni, iar pe ceilalti ii simpatizez sincer, fiindca facem parte cu totii din fenomen.
Ultima oară modificat 14 Iun 2008 08:53 de către cornelserbu, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
sergiu_q
senior member
Mesaje: 343
Membru din: 06 Aug 2007 16:56
Localitate: bucuresti

Mesaj de sergiu_q » 08 Iun 2008 14:44

nu stiu de la ce va certati dar ar fi bine ca un moderator sa faca curatenie.
eu cred ca e un concurs de bun simt pentru amatori. imi pare rau ca nu pot sa particip :-(

AdarM
new member
Mesaje: 13
Membru din: 08 Iun 2008 14:26

Mesaj de AdarM » 08 Iun 2008 14:55

sergiu_q scrie:nu stiu de la ce va certati dar ar fi bine ca un moderator sa faca curatenie.
eu cred ca e un concurs de bun simt pentru amatori. imi pare rau ca nu pot sa particip :-(
Pai tocmai asta e : un concurs de bun simt, cu taxa modica (nici macar pretul baltii nu-l acopera !), deschis tuturor, atat amatori cat si (pretinsi) profesionisti - sa nu uitam ca cei care-si merita numele nu pescuiesc pe balti si nici nu folosesc aceleasi scule, ei trag la greu de navoade - sau mai putin, cu premii maricele si poate asta deranjeaza ?!... Ca unii vor s-arate ca se poate ?

Avatar utilizator
maiden
Moderator
Mesaje: 1552
Membru din: 30 Mar 2006 07:55
Localitate: GL,TL
Contact:

Mesaj de maiden » 08 Iun 2008 20:13

Opriti-va va rog din discutii de culise, iar ati stricat topicul omului.... Vreti sa dezbateti o problema, de ce nu deschideti un topic separat la "Cafenea - orice in afara de pescuit" ?! Daca o sa continuati, ma simt obligat sa despart postarile.

Toate cele bune ! :roll:
Daca peşte nu e, nimic nu e !!! :))

Multe sfaturi utile cu privire la forum, si nu numai, găsiţi AICI

Avatar utilizator
maiden
Moderator
Mesaje: 1552
Membru din: 30 Mar 2006 07:55
Localitate: GL,TL
Contact:

Mesaj de maiden » 08 Iun 2008 21:15

Topic curatat, cu discutiile contradictorii continuati aici:
http://www.crap.ro/forum/phpBB2/viewtopic6271.html
...dar ganditi-va de 2 ori inainte sa scrieti ceva.

Va urez toate cele bune!
Ultima oară modificat 08 Iun 2008 21:19 de către maiden, modificat 1 dată în total.
Daca peşte nu e, nimic nu e !!! :))

Multe sfaturi utile cu privire la forum, si nu numai, găsiţi AICI

Avatar utilizator
maiden
Moderator
Mesaje: 1552
Membru din: 30 Mar 2006 07:55
Localitate: GL,TL
Contact:

Mesaj de maiden » 08 Iun 2008 21:16

vladut mateianu scrie:Felicitari pentru idee Ionut, sunt convins ca o sa fie o reusita. Balta lui George are mult peste, ceea ce va face ca concursul sa fie o reusita...
Iar de carcoteli, stai linistit....nu exista lac fara broaste ! :D
Daca peşte nu e, nimic nu e !!! :))

Multe sfaturi utile cu privire la forum, si nu numai, găsiţi AICI

Avatar utilizator
Sionut
senior member
Mesaje: 450
Membru din: 23 Apr 2003 12:58
Localitate: Popesti-Leordeni

Mesaj de Sionut » 08 Iun 2008 22:13

Mulumesc.
Pentru cine e interesat,ramane pe marti.
Asociatia Pescar Sportiv -APS
http://www.pescar-sportiv.ro/

Scrie răspuns