Un altfel de concurs

Anunturi, detalii desfasurare, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Mary2005
member
Mesaje: 273
Membru din: 13 Mar 2006 23:41

Mesaj de Mary2005 » 18 Iun 2008 10:34

Ce pot sa spun , cu o saptamana in urma am fost la un antrenament sa vad exact la ce se prinde . Am stat 14 ore si am reusit sa prind in jur de 50 kg dintre care 5 buc intre 2 kg si 3,5 kg numai la bile de 20 .
In concurs am adoptat aceeasi strategie am nadit cu grundbait productie proprie amestecat cu bile la fel ca cele de pe carlig . Pestele a inceput sa intre pe nada noaptea unde am reusit sa scot 25 kg care ma u dus pe locul 1 . In a doua noapte am clacat si ma m bagat la somn si eu si partenerul meu . Dimineata la ora 6 am schimbat bilele si pana la ora 8 am prins 12 kg si de la ora 8 pana la 13 inca 10 kg , dar nu au fost de ajuns sa recuperez diferenta dintre noi si locul 1. Pe la ora 12 am avut zic eu captura care a luat in jur de 50 de metri de fir dar pe la jumatatea baltii la m scapat , eu cred ca aveam mai mult de 10 kg.
Tot pestele la m prins in malul de vizavi la circa 1 sau 2 metri de mal.
Bilele au avut la baza faina de peste cu mult somon elite si bine dipuite in spicy robin red.

Felicitari tuturor concurentilor , gazdei domnul George Mihaila si nu in ultimul rand organizatorilor .

Fir Intins si asteptam concursul din toamna. Very Happy

Mary2005
member
Mesaje: 273
Membru din: 13 Mar 2006 23:41

Mesaj de Mary2005 » 18 Iun 2008 10:47

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

Scrie răspuns