Cel mai secret concurs de crap din anul 2008

Anunturi, detalii desfasurare, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Avatar utilizator
vladut mateianu
veteran
Mesaje: 503
Membru din: 23 Ian 2008 13:50
Contact:

Mesaj de vladut mateianu » 28 Iun 2008 14:24

Clasament final :

1.Senzor 5 puncte
2.Energy Brasov 6 puncte
3.Carping Nitu 7 puncte

O lupta egala , pana in ultima clipa, in care doar Dumnezeu a decis echipa castigatoare. Imi pare rau ca nu va pot posta mai multe, de abia acum am venit de pe balta si sunt foarte obosit...dar voi reveni cat de curand cu clasamentele finale pe sectoare.


@oana

Cred ca ar fi mai indicat daca ne-am vedea fiecare de treburile lui.Plus ca nu vreau sa transformam si acest forum intr-un circ cum reusisem sa transformam crapmania. De aceea, eu nu comentez afirmatiile dvs.

Avatar utilizator
Vali Vesa
maniac
Mesaje: 1071
Membru din: 20 Ian 2005 16:02
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Vali Vesa » 28 Iun 2008 14:52

oanavictor scrie:
Vali Vesa scrie:
oanavictor scrie:...Va rog frumos ,daca se poate sa ne explicati si noua adeziunea pentru sistemul de desfasurare al competitiei cat si motivul pentru care nu a-ti mai participat ...
Daca mi-am exprimat o parere, a fost puncul meu de vedere personal. Mi se pare OK sistemul eliminatoriu progresiv desfasurat pe 3 balti. Asta e parerea mea.

Parerea mea...
Propunerea G6 afost aceea ca toate echipele care doresc sa participe sa achite intai taxa de participare ,si pe urma sa se supuna la vot sistemul de desfasurare .Lucru care nu a fost acceptat ,cu motivatia ca ''CE SA CAUTE TOTI MAIMUTOII LA DISCUTII ''
Daca stiati ca nu veti participa ,trebuia sa va dati cu parerea in PARCUL CISMIGIU ,LA COLTUL MICROBISTULUI .

Parerea mea .
Din respect (macar) pentru varsta Dvs. ma abtin sa va dau replica.
Oricum, e pacat de asa raspuns, se pare ca mai mult nu se poate... si se pare ca Dvs cunoasteti foarte bine locul pe care-l mentionati.

Stima,
Clubul sportiv Ovidius Constanta
www.ovidius.com.ro

oanavictor
veteran
Mesaje: 720
Membru din: 25 Ian 2005 22:42
Contact:

Mesaj de oanavictor » 28 Iun 2008 21:47

Vali Vesa scrie:
oanavictor scrie:
Vali Vesa scrie: Daca mi-am exprimat o parere, a fost puncul meu de vedere personal. Mi se pare OK sistemul eliminatoriu progresiv desfasurat pe 3 balti. Asta e parerea mea.

Parerea mea...
Propunerea G6 afost aceea ca toate echipele care doresc sa participe sa achite intai taxa de participare ,si pe urma sa se supuna la vot sistemul de desfasurare .Lucru care nu a fost acceptat ,cu motivatia ca ''CE SA CAUTE TOTI MAIMUTOII LA DISCUTII ''
Daca stiati ca nu veti participa ,trebuia sa va dati cu parerea in PARCUL CISMIGIU ,LA COLTUL MICROBISTULUI .

Parerea mea .
Din respect (macar) pentru varsta Dvs. ma abtin sa va dau replica.
Oricum, e pacat de asa raspuns, se pare ca mai mult nu se poate... si se pare ca Dvs cunoasteti foarte bine locul pe care-l mentionati.
Stima,
Locul pe care i-l mentionez ,cred ca vi se potriveste ca o manusa .............

1 PARTICIPARI PENTRU CALIFICARI LA CAMPIONATUL MONDIAL
OANA VICTOR -TOATE
VALI VESA -NICI UNA
2 PARTICIPARI LA CAMPIONATUL MONDIAL
OANA VICTOR -4
VALI VESA ....-0
3 PARTICIPARI CUPE MONDIALE
OANA VICTOR -4
VALI VESA .....-0
4 PARTICIPARI WORLD CARP CLASSIC
OANA VICTOR -6
VALI VESA .....-0
5 PARTICIPARI CUPA ROMANIEI
OANA VICTOR -5
VALI VESA .....-O
Va rog sa nu mai tineti cont de varsta ,luati un pix si o foaie de hartie si notati adresa din PARCUL CISMIGIU ......

  • PARCUL CISMIGIU -STRADA SCHITU MAGUREANU -COLTUL MICROBISTULUI -LANGA ALEEA SAHISTILOR


Parerea mea .
Stima
www.darvari.ro
Clubul de Pescuit Crap Pelicanul
Cea mai mare realizare a diavolului a fost accea ca a convins lumea ca nu exista!

Avatar utilizator
Vali Vesa
maniac
Mesaje: 1071
Membru din: 20 Ian 2005 16:02
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Vali Vesa » 29 Iun 2008 16:05

@Victor Oana,

HAHA, m-ati dat pe spate... felicitari! Rezultate Dvs au fost ZERO, vis-a-vis de ale mele care sunt tot ZERO, dar prin neparticipare!

Hai sa mai punem una, "hand-to-hand", pe locuri vecine, cu aceleasi structuri si pesti in fata:

Boiliesmania 2006
Victor Oana - avicola 3 - treizecisi... sau patruzecisi... de kg - locul "t" pe sector
Vali Vesa - avicola 4 - 100kg - locul 1 pe sector

Si cu asta va las cu frustrarile Dvs,

S'auzim de bine,
Clubul sportiv Ovidius Constanta
www.ovidius.com.ro

oanavictor
veteran
Mesaje: 720
Membru din: 25 Ian 2005 22:42
Contact:

Mesaj de oanavictor » 29 Iun 2008 19:45

Problema era aceea ca nu trebuia sa va dati cu parerea asupra desfasurarii unei competitii la care nu a-ti participat niciodata si nici nu aveati de gand sa participati nici anul acesta .
Fiind de acord cu sistemul si folosindu-se numele dumneavoastra de catre conducerea APCR ,EI AU TRECUT ACEST NUME CA FIIND UNUL DINTRE PARTICIPANTI SI IMPLICIT A-TI FOST TRECUT CA SI CONCURENT SIGUR ,SPORIND NUMARUL DE ECHIPE ...........VIRTUALE .
iN ACEEASI SITUATIE AU FOST PUSE SI APS OLTENIA ,CARPNEWS [CARE NICI MACAR NU ESTE CLUB]IMPERIAL FISHING ,CLAUDIU COZMA SI CLUBUL DIN BRASOV [CARP-MIROR]...................PRECUM SI INVENTAREA UNOR NUME DE ECHIPA [TONESCU CARP TEAM ]
ASTFEL SA AJUNS LA SITUATIA ABSOLUT HILARA DE A SE REFUZA PARTICIPAREA A 5 CLUBURI ,CLUBURI CE AU PARTICIPAT LA COMPETITIE SI IN ANII TRECUTI ,CLUBURI CE NU AU FOST DE ACORD CU SISTEMUL PROPUS DE APCR-SENZOR .
IN LOC SA FIE MINIMUM 8 ECHIPE ,SA AJUNS LA SITUATIA ABSOLUT DRAMATICA PENTRU PESCUITUL LA CRAP DIN ROMANIA ,SI ANUME ACEEA DE A SE DECERNA UN TITLU DE CAMPION NATIONAL DINTR-O COMPETITIE LA CARE PARTICIPA DOAR 3 ECHIPE .
Parerea mea
Stima
Ps .Notati totusi adresa de la Bucuresti ...............PARCUL CISMIGIU .......................... :lol: :lol: ,pentru ca problema era si este ''cine a stat mai mult la peluza ,la galerie si nu ce rezultate sunt in intalnirile directe sau indirecte .
Ps 2 EU NU AM POMENIT DECAT COMPETITIILE LA CARE AM PARTICIPAT ,COMPETITII CU PESTE 100 DE ECHIPE ,CHIAR SI 150-160 ECHIPE ,CAM SASE CONCURSURI LA UN LOC DECAT CEL PE CARE I-L CITATI .
LA POKER ESTE O VORBA CU .............CHIBITII :idea: :?:
www.darvari.ro
Clubul de Pescuit Crap Pelicanul
Cea mai mare realizare a diavolului a fost accea ca a convins lumea ca nu exista!

Avatar utilizator
vladut mateianu
veteran
Mesaje: 503
Membru din: 23 Ian 2008 13:50
Contact:

Mesaj de vladut mateianu » 30 Iun 2008 21:44

CLASAMENT FINAL

A1 214,10 kg (Energy)
A2 202,33 kg (Carping)
A3 78,93 kg (Senzor)

B1 19,94 kg (Carping)
B2 73,34 kg (Senzor)
B3 65,50 kg (Energy)

C1 72,76 kg (Senzor)
C2 26,48 kg (Energy)
C3 33,55 kg (Carping)

Aceasta este , pe scurt, istoria primei manse de calificari desfasurata la Hobaia. Urmeaza etapa a doua la Tancabesti si etapa a treia la Vadu Rosu(Brasov).
Prima etapa a fost foarte obositoare, cu 3 loturi extrem de valoroase si foarte...egale ! Castigatorul s-a decis in ultimele minute ale concursului, in ultimele 2 ore pe locul 1 fiind toate loturile !
O atmosfera extraordinara, mult fair play si respect intre participanti.
Felicitari echipelor Carping-Nitu si Energy-Brasov care au dovedit ca oricand pot reprezenta cu onoare tara intr-un concurs puternic.


@vali vesa

Vali, cred ca discutiile cu domnul oana nu isi au rostul, lasa-l sa improaste cu venin, oricum nu il mai baga nimeni in seama. Din ultimele sale 100 de postari, jumatate sunt la scandaluri(s-a certat cu juma' de forum :D ) si jumatate sunt rautati si frustrari.
Deci , da-i te rog pace si sa vedem ce face cand nu va mai avea cu cine sa se certe ! :D ;-)

Gabi Tomulescu-
new member
Mesaje: 13
Membru din: 30 Iun 2008 22:16

Mesaj de Gabi Tomulescu- » 30 Iun 2008 23:03

nu e vina nimanui ca exista echipe care nu au vrut sa participe...
la fel nu e vina nimanui ca sistemul nu a fost agreeat de toata lumea...
s-a prezentat un sistem de selectie iar cine a crezut in valoarea lotului propriu... s-a inscris.
ce pot sa va spun e ca concursul este mult mai greu in echipe putine...
daca selectia de anul asta a fost buna sau nu se va vedea dupa Campionatul Mondial...pina atunci...lasati concluziile.

toata lumea spune acelasi lucru..."aaaaaaa, sigur se califica Senzor-ul"...si ce daca ... daca se inscriau numai ei in concurs nu se duceau tot ei? castigau prin neprezentarea altor echipe...
oricum cine se va duce la Mondiale se va duce extrem de antrenat...din toate punctele de vedere...si asta in urma acestor 3 manse de calificare.

cine nu crede in dificultatea extrema a competitiei sa pofteasca pe balta sa vada. de acasa e usor sa comentezi. chiar si eu as putea... ;-) ;-)
*** Carping Club***

Avatar utilizator
Vali Vesa
maniac
Mesaje: 1071
Membru din: 20 Ian 2005 16:02
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Vali Vesa » 01 Iul 2008 00:30

oanavictor scrie:...Oricum tot ar trebui sa mancati macar jumatate de pagina ,pentru ca VALI VESA exista in pagina respectiva .Ca e TOMIS sau OVIDIUS ...........tot la CONSTANTA E SI NU CRED CA LE POATE INCURCA CINEVA . :lol: :lol:
Este vorba de nr 68 din Martie 2008.
Astazi o sa vin cu revista, sa vedem cine mananca pagina... O sa o trag la xerox, ca originalul vreau sa-l pastrez la colectie.

Stima,
Clubul sportiv Ovidius Constanta
www.ovidius.com.ro

radu ratusca
new member
Mesaje: 21
Membru din: 09 Feb 2008 22:27

Mesaj de radu ratusca » 01 Iul 2008 11:45

Ce tare este campionatul national la care participa DOAR TREI echipe din care una este cea a organizatorilor. UN SISTEM EXCEPTIONAL! BRAVO APCR! BRAVO SENZOR!
Nu va mai agitati atata ca e clar ca tot voi va duceti.
CAMPIONATUL NATIONAL NU ESTE O COMPETITIE EXCLUSIVISTA! BAZA DE SELECTIE TREBUIE SA FIE CAT MAI MARE SI CU O TAXA DE PARTICIPARE ACCESIBILA.
RUSINE APCR!


P.S. "FIR INTINS" SENZORILOR in AFRICA DE SUD!

Avatar utilizator
florynel
junior member
Mesaje: 97
Membru din: 06 Mar 2007 23:48
Localitate: Sibiu
Contact:

Mesaj de florynel » 01 Iul 2008 13:23

radu ratusca a scris:
Ce tare este campionatul national la care participa DOAR TREI echipe din care una este cea a organizatorilor. UN SISTEM EXCEPTIONAL! BRAVO APCR! BRAVO SENZOR!
Nu va mai agitati atata ca e clar ca tot voi va duceti.
CAMPIONATUL NATIONAL NU ESTE O COMPETITIE EXCLUSIVISTA! BAZA DE SELECTIE TREBUIE SA FIE CAT MAI MARE SI CU O TAXA DE PARTICIPARE ACCESIBILA.
RUSINE APCR!
Si daca merg mai departe cei de la senzor care e problema?Ne-au facut de rusine la ultimele editii ale CN?In nici un caz.Sunt doar 3 echipe la calificari
si care e problema?Sunt poate cele mai bune din tara. Oricare ar merge mai departe are sanse sa ocupe podimul in Africa de Sud.

Fire intinse.

Scrie răspuns