Cel mai secret concurs de crap din anul 2008

Anunturi, detalii desfasurare, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
oanavictor
veteran
Mesaje: 720
Membru din: 25 Ian 2005 22:42
Contact:

Mesaj de oanavictor » 12 Iul 2008 06:33

cornel rosioru scrie:
Victore, n-o mai da cu secretomania.
Concurentii si organizatorii sunt pe balta. Cezar incearca sa informeze cum poate mai bine.
Tu ai putea da imformatii la cald. Stii f. bine fiecare Kg. prins, cind a fost Nitu la WC s-au ce a mincat Cristi Rudeanu la prinz.
Magistre ,organizator este APCR ,presedintele ei are timp de polemici pe forum dar nu are timp sa posteze rezultate ??????????????/
La cate echipe sint si cat peste se prinde ,se putea face o transmisie in direct de la balta [LIVE :idea: ]
DE CE A FOST TIMP SA SE POSTEZE REZULTATE DE LA ALTE CONCURSURI DE IMPORTANTA MAI MICA IN TIMP RECORD ,IAR ACUM NU :?: :idea:
CHESTIA CU SISTEMUL DE PUNCTAJ EU PERSONAL NU I-L STIU ,NU CRED CA A FOST POSTAT UNDEVA ,SAU POATE MA INSEL EU PENTRU CA AM CAUTAT SI IN OFICIALUL APCR [AVENTURI LA PESCUIT ]CAT SI PE SITE-UL ORGANIZATORILOR .
  • SINGURUL LOC UNDE NU AM CAUTAT REGULAMENTUL ESTE LA RUBRICA DECESE DIN ROMANIA LIBERA :lol: :lol: :roll: :roll:
www.darvari.ro
Clubul de Pescuit Crap Pelicanul
Cea mai mare realizare a diavolului a fost accea ca a convins lumea ca nu exista!

cornel rosioru
veteran
Mesaje: 678
Membru din: 10 Aug 2004 13:32
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornel rosioru » 12 Iul 2008 09:57

Daca cautai la matrimoniale gaseai. :lol:
Victore, Vladut e cel ce pune clasamente si rezultate la toate concursurile.
Acum e in concurs. Eu am venit acasa la ora 23.
Tinem legatura cu Cezar pt. clasamente.
De altfel nu inteleg de ce nu scriu nimic cei ce au fost in vizita.
Ieri a trecut f. multa lume pe acolo.
Azi se incheie concursul. Dupaamiza sigur va scrie Vladut. :lol:
Cornel Rosioru
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA.
www.crapmania.ro

SF
senior member
Mesaje: 346
Membru din: 13 Feb 2004 20:03

Mesaj de SF » 12 Iul 2008 11:02

cornel rosioru scrie:
@SF, Val e unul ditre initiatorii acestui forum. Numai pt. acest lucru si are dreptul sa faca unele aprecieri, chiar daca iti place sau nu.
Las-o balta , nimeni nu face asa ceva , adica dupa ce acuzi un forum intreg ca fiind las ( si fripturist ,si ca se retrage , printre altele ) pentru ca ai o problema cu un singur individ , dupa aia stergi postarea se cheama ca esti o GAINA . Trebuia sa lese postarea acolo sa o vada toti .
Poate sa fie si capion mondial , locu unu , si tot nu are dreptu sa faca asa ceva , adica il are , da atunci ai si reactii . Io am vazut postarea .

Fir Intins!!!

Avatar utilizator
andrei vladeanu
member
Mesaje: 124
Membru din: 13 Iul 2004 01:22

Mesaj de andrei vladeanu » 12 Iul 2008 20:18

oanavictor scrie: La cate echipe sint si cat peste se prinde ,se putea face o transmisie in direct de la balta [LIVE :idea: ]
in cazul acesta la cat peste s-a prins la cupa pelicanu', se puteau turna pe balta darvari cateva episoade dintr-o telenovela.
era una pe acasa tv, jucau gheorghe dinica si marin moraru, dar nu mai tin minte cum se numea...

Avatar utilizator
andrei vladeanu
member
Mesaje: 124
Membru din: 13 Iul 2004 01:22

Mesaj de andrei vladeanu » 12 Iul 2008 20:24

oanavictor scrie: CHESTIA CU SISTEMUL DE PUNCTAJ EU PERSONAL NU I-L STIU ,NU CRED CA A FOST POSTAT UNDEVA ,SAU POATE MA INSEL EU PENTRU CA AM CAUTAT SI IN OFICIALUL APCR [AVENTURI LA PESCUIT ]CAT SI PE SITE-UL ORGANIZATORILOR .
articolul "pescuitorii de aur" aparut in martie 2008 in alp contine foarte explicit si sistemul de punctaj.
este f. interesant ca ai citat respectivul articol in nenumarate randuri si, mai mult, ai semnat chiar si un asa zis drept la replica in respectiva publicatie, insa sistemul de punctaj nu "i-l" cunosti. foarte ciudat...

Avatar utilizator
Razvan.D
maniac
Mesaje: 1407
Membru din: 14 Mai 2005 14:17
Localitate: Belgium

Mesaj de Razvan.D » 13 Iul 2008 02:42

baieti,haideti sa ne mai descretim fruntile un pic :mrgreen: ,intr-o ora plec la peste si uite cu ce m-am ocupat o noapte intreaga :)))


http://www.youtube.com/watch?v=eWOoOaQ5oRk

oanavictor
veteran
Mesaje: 720
Membru din: 25 Ian 2005 22:42
Contact:

Mesaj de oanavictor » 13 Iul 2008 10:02

andrei vladeanu scrie:
oanavictor scrie: CHESTIA CU SISTEMUL DE PUNCTAJ EU PERSONAL NU I-L STIU ,NU CRED CA A FOST POSTAT UNDEVA ,SAU POATE MA INSEL EU PENTRU CA AM CAUTAT SI IN OFICIALUL APCR [AVENTURI LA PESCUIT ]CAT SI PE SITE-UL ORGANIZATORILOR .
articolul "pescuitorii de aur" aparut in martie 2008 in alp contine foarte explicit si sistemul de punctaj.
este f. interesant ca ai citat respectivul articol in nenumarate randuri si, mai mult, ai semnat chiar si un asa zis drept la replica in respectiva publicatie, insa sistemul de punctaj nu "i-l" cunosti. foarte ciudat...
Cred ca in articolul de care pomenesti era vorba si de un sistem eliminatoriu dupa fiecare mansa ,din cate erau la inceput dupa prima mansa ramaneau 5 echipe ,dupa a doua mansa ramaneau 3 echipe care disputau o finala .
Nefiind decat 3 echipe ,sistemul conceput de tine dovedindu-se nefiabil ,am crezut initial ca se va desfasura doar'' Finala'' ,la fel ca anul trecut .
DECI NU ESTE ACELASI SISTEM[REGULAMENT ] :roll: CU CEL SCRIS IN AVENTURI LA PESCUIT . :!:
www.darvari.ro
Clubul de Pescuit Crap Pelicanul
Cea mai mare realizare a diavolului a fost accea ca a convins lumea ca nu exista!

Avatar utilizator
andrei vladeanu
member
Mesaje: 124
Membru din: 13 Iul 2004 01:22

Mesaj de andrei vladeanu » 13 Iul 2008 10:19

ba da, sistemul este acelasi cu cel din aventuri. identic!
intr-adevar, este conceput ca un sistem eliminatoriu. in cazul participarii a numai 3 echipe nu prea se mai justifica.
numai ca,
Energy (Brasov) si Carping ( cu Tata Nitu in lot) s-au inscris primii.
cand s-a constatat ca suntem doar 3 echipe, capitanii celor 2 loturi nu au vrut sa conceapa sa mai schimbam ceva.
este firesc din punctul lor de vedere.
au vrut sa ajunga la Brasov sub orice forma.
si au ajuns.
e clar acum?

oanavictor
veteran
Mesaje: 720
Membru din: 25 Ian 2005 22:42
Contact:

Mesaj de oanavictor » 13 Iul 2008 18:24

Daca sa respectat sistemul ,trebuia sa se dispute doar finala de la Doripesco ,si atunci cele doua echipe erau foarte multumite ,atingandu-si scopul de a disputa o mansa la Brasov .
www.darvari.ro
Clubul de Pescuit Crap Pelicanul
Cea mai mare realizare a diavolului a fost accea ca a convins lumea ca nu exista!

Avatar utilizator
andrei vladeanu
member
Mesaje: 124
Membru din: 13 Iul 2004 01:22

Mesaj de andrei vladeanu » 13 Iul 2008 19:04

oanavictor scrie:Daca sa respectat sistemul ,trebuia sa se dispute doar finala de la Doripesco ,si atunci cele doua echipe erau foarte multumite ,atingandu-si scopul de a disputa o mansa la Brasov .
aici nu se ating scopuri, se pregateste un Campionat Mondial.
se rodeaza echipe, se schimba pozitii, se fac strategii. se pescuieste competitional in echipa. pe sectoare si pe puncte.
d-ta, care ai conditionat un sistem cu un sector in judetul Calarasi, unul in Ilfov si celalalt in Giurgiu, nu cred ca ai cum sa intelegi lucrurile astea...
lasa-ne sa scoatem o echipa pentru Africa de Sud si de la anul ai mana libera!

Scrie răspuns