Cupa Debutantului - Peris 2009

Anunturi, detalii desfasurare, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Închis
Avatar utilizator
Bogdan_Colceriu
junior member
Mesaje: 99
Membru din: 17 Apr 2008 15:24

Mesaj de Bogdan_Colceriu » 05 Iul 2008 08:44

un incepator, dar nu orice incepator! :D :bere:
CLUB INSANE CARP TEAM ROMANIA
DYNAMITE BROTHERS CARP TEAM

Avatar utilizator
silviu_ms
senior member
Mesaje: 371
Membru din: 07 Apr 2008 09:45

Mesaj de silviu_ms » 07 Iul 2008 09:26

alex_mures cu cea mai mare placere :mrgreen:
cam cat o sa fie taxa de inscriere in concurs? o sa fie si ea asa mai pt incepatori? :roll:

Avatar utilizator
Vlad_Colceriu
veteran
Mesaje: 667
Membru din: 17 Apr 2008 20:19
Localitate: Bucuresti-Titan
Contact:

Mesaj de Vlad_Colceriu » 08 Iul 2008 12:51

Rog consultati prima pagina a topicului deoarece a fost afisat regulamentul de participare

Inscrierile se vor face prin expedierea unui mesaj privat care pescarusu_nebun care sa contina numele complet al concurentilor si locatia acestora.

Va asteptam!!! 8) 8) 8)
Imagine

Avatar utilizator
sergiu_q
senior member
Mesaje: 343
Membru din: 06 Aug 2007 16:56
Localitate: bucuresti

Mesaj de sergiu_q » 08 Iul 2008 13:38

am si eu cateva nelamuriri
Achitarea taxei de participare se va efectua prin plata avansului catre organizatori pana la data de 15.02.2009
respectiv a intregii sume pana la data de 31.03.2008.


1. Vor fi admise la start 16 echipe formate din concurenti care vor putea proba ca nu au mai participat pana la data respectiva la NICIUN CONCURS DE PESCUIT LA CRAP si tot pana la acea data, nu vor fi avut CAPTURI DE CRAP MAI MARE DE 8 KG.

din cati oameni este formata o echipa ?
si daca prind un crap mai mare de 8kg dupa ce platesc taxa ce se intampla ? (daca vad ca e mai maricel , tai firul inainte sa il scot pe mal ? :D )

Avatar utilizator
Vlad_Colceriu
veteran
Mesaje: 667
Membru din: 17 Apr 2008 20:19
Localitate: Bucuresti-Titan
Contact:

Mesaj de Vlad_Colceriu » 08 Iul 2008 13:50

sergiu_q scrie:am si eu cateva nelamuriri
Achitarea taxei de participare se va efectua prin plata avansului catre organizatori pana la data de 15.02.2009
respectiv a intregii sume pana la data de 31.03.2008.


1. Vor fi admise la start 16 echipe formate din concurenti care vor putea proba ca nu au mai participat pana la data respectiva la NICIUN CONCURS DE PESCUIT LA CRAP si tot pana la acea data, nu vor fi avut CAPTURI DE CRAP MAI MARE DE 8 KG.

din cati oameni este formata o echipa ?
si daca prind un crap mai mare de 8kg dupa ce platesc taxa ce se intampla ? (daca vad ca e mai maricel , tai firul inainte sa il scot pe mal ? :D )
Daca citesti cu atentie regulamentul vei observa ca scrie 16 echipe a 2 pescari.
Cu crapul peste 8 kg pana la data concursului, e treaba fiecaruia. 8)
Imagine

Avatar utilizator
maiden
Moderator
Mesaje: 1552
Membru din: 30 Mar 2006 07:55
Localitate: GL,TL
Contact:

Mesaj de maiden » 08 Iul 2008 13:55

Ai dreptate... in primul rand...cum sa probeze saracii concurentzi ca n-au mai participat la alte concursuri....si de ce sa nu fi prins crap mai mare de 8 kile? Crapul mare, nu cauta sa vada daca ai participat la concursuri sau nu, si nici nu refuza boilesul unui pescar, din motiv c-ar fi incepator !!! :mrgreen: :mrgreen:
Daca peşte nu e, nimic nu e !!! :))

Multe sfaturi utile cu privire la forum, si nu numai, găsiţi AICI

Avatar utilizator
Vlad_Colceriu
veteran
Mesaje: 667
Membru din: 17 Apr 2008 20:19
Localitate: Bucuresti-Titan
Contact:

Mesaj de Vlad_Colceriu » 08 Iul 2008 14:01

Dupa finalizarea listei de participanti, inaintea achitarii taxei, voi deschide un topic pentru contestatii.

Prin aceasta masura, intentionez sa triez participantii in ideea de a nu participa la aceasta competitie decat pescari incepatori, debutanti, atat in pescuitul la crap ca pasiune cat si in cel competitional.

Contestatiile vor putea fi facute publice pe forum de catre oricine poseda o dovada clara a neincadrarii in pct. 1 al regulamentului a oricarui concurent.

Concurentii, odata cu achitarea taxei de inscriere vor posta pe forum "cuvantul lor de pescar" :D ca nu au mai participat la concursuri si ca nu au avut capturi mai mari de 8 kg.
Imagine

Avatar utilizator
maiden
Moderator
Mesaje: 1552
Membru din: 30 Mar 2006 07:55
Localitate: GL,TL
Contact:

Mesaj de maiden » 08 Iul 2008 14:06

Aha, crapu' de 8 kile e "botezul incepatorului"...devine avansat ?! Adica, deshi ai 1-2 luni de pescuit, n-ai experientza, si scoti un crap de 8 kile din apa...nu te mai numesti incepator ?!
Deci baieti...lansetele-n debara...gata...ca daca trage baiatu'?!?! ;-) ;-)

Glumesc, spor la treaba si felicitari pentru idee si organizare ! :bere:
Daca peşte nu e, nimic nu e !!! :))

Multe sfaturi utile cu privire la forum, si nu numai, găsiţi AICI

Avatar utilizator
Vlad_Colceriu
veteran
Mesaje: 667
Membru din: 17 Apr 2008 20:19
Localitate: Bucuresti-Titan
Contact:

Mesaj de Vlad_Colceriu » 08 Iul 2008 14:12

maiden scrie:Aha, crapu' de 8 kile e "botezul incepatorului"...devine avansat ?! Adica, deshi ai 1-2 luni de pescuit, n-ai experientza, si scoti un crap de 8 kile din apa...nu te mai numesti incepator ?!
Deci baieti...lansetele-n debara...gata...ca daca trage baiatu'?!?! ;-) ;-)

Glumesc, spor la treaba si felicitari pentru idee si organizare ! :bere:
Nu maiden. Vreau doar sa nu ma pomenesc la concurs cu o ceata de pescari cu experienta care nu au mai participat la concursuri dar care pescuiesc la crap de 20 de ani. Nu ar fi corect.

O captura de 8 kg nu te face "pescar avansat" dar sincer mi se pare un criteriu de departajare acceptabil.

Daca gasiti un criteriu mai bun de a selecta pescarii noi de cei vechi, si este pertinenta si la obiect, fara nici o suparare o voi introduce in regulament si voi inlocui criteriul prezent.
Imagine

Avatar utilizator
florynel
junior member
Mesaje: 97
Membru din: 06 Mar 2007 23:48
Localitate: Sibiu
Contact:

Mesaj de florynel » 08 Iul 2008 16:33

O captura de 8 kg nu te face "pescar avansat" dar sincer mi se pare un criteriu de departajare acceptabil.
Mie mi se pare destul de aiurea regula asta.Cum demonstrezi tu ca un pescar nu a prins crap peste 8 kilograme?Parerea mea ca nu conteaza foarte mult lucrul asta.te poti lua dupa criterii de genul: nu a mai participat pana acum inc concursuri.Asta inseamna debut.Adica participa pentru prima data la o astfel de compentitie.
5. Nadirea se va efectua numai de pe mal, cu KOBRA, RACHETA sau CATAPULTA.
6. Nadirea grea se va efectua numai in intervalul orar: 08.00-17.00.
Ce intelegi prin nadirea grea?
Intreb nu dau cu parul.Bravo pentru initiativa.Intreb ca ma bate gandul sa ma inscriu si eu.
Fire intinse.

Închis