Cupa Peris 2009

Anunturi, detalii desfasurare, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Avatar utilizator
validanik
member
Mesaje: 123
Membru din: 12 Feb 2008 23:37
Localitate: Bucuresti

Mesaj de validanik » 13 Ian 2009 16:28

MATEI daca nu cunosti datele problemei este bine sa nu te bagi in seama cu ce nu cunosti.
Si cu asta am spus tot.

parerile despre organizarea unui concurs atata timp cat nu ai facut acest lucru este bine sa le ti numai pt tine nu de alta dar risti sa te faci de :lol:
CS GREEN LAKE

Avatar utilizator
Madalin Dirla
member
Mesaje: 296
Membru din: 03 Feb 2008 08:49
Localitate: bucuresti

Mesaj de Madalin Dirla » 13 Ian 2009 16:44

...............nu vb. fara sa sti.......... "La familia".................asa suna un vers :lol:

matei1971
member
Mesaje: 124
Membru din: 19 Noi 2007 18:04
Localitate: bucuresti

Mesaj de matei1971 » 13 Ian 2009 16:50

validanik scrie:MATEI daca nu cunosti datele problemei este bine sa nu te bagi in seama cu ce nu cunosti.
Si cu asta am spus tot.

parerile despre organizarea unui concurs atata timp cat nu ai facut acest lucru este bine sa le ti numai pt tine nu de alta dar risti sa te faci de :lol:

E cumva secret sa divulgi cheltuielile cu organizarea asa cum a facut Ionut sau aveti ceva de ascuns?

Vad ca am atins un subiect delicat, va rog sa ma scuzati!
Ultima oară modificat 13 Ian 2009 17:02 de către matei1971, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
Vlad_Colceriu
veteran
Mesaje: 667
Membru din: 17 Apr 2008 20:19
Localitate: Bucuresti-Titan
Contact:

Mesaj de Vlad_Colceriu » 13 Ian 2009 17:01

matei1971 scrie:
validanik scrie:MATEI daca nu cunosti datele problemei este bine sa nu te bagi in seama cu ce nu cunosti.
Si cu asta am spus tot.

parerile despre organizarea unui concurs atata timp cat nu ai facut acest lucru este bine sa le ti numai pt tine nu de alta dar risti sa te faci de :lol:

E cumva secret sa divulgi cheltuielile cu organizarea asa cum a facut Ionut sau aveti ceva de ascuns?

Matei, sa stii ca eu, si cu patronul baltii, dupa Cupa Debutantului, am hotarat sa ne cumparam cate un Bentley.
:lol: :lol:
Mai baieti! Cand stai si faci calcule in spatele monitorului (vorbesc la general nu ma adresez cuiva in mod special) si simti un pic de frustrare, nu te gandesti ca mai bine ai da un telefon (0753576804) unuia care se da de ceasul mortii sa faca ceva pentru tine si sa il intrebi detaliile? Poate luand legatura cu el, poti sa ii dai vreo idee. Ia priveste topicul de la Cupa Debutantului si vezi ca dupa ce am facut si refacut toate calculele am suplimentat cu inca 1000 ron fiecare premiu in parte... Calculeaza valoarea premiilor la Cupa Debutantului vis-a-vis de taxa de inscriere si calculeaza si cele de la acest concurs, raportat tot la aceeasi taxa. E adevarat la acest concurs , CUPA PERIS 2009, raman vreo 3000 lei... Dar (desi eu inca voi mai pune din buzunar vreo 850 Ron ptr. Cupa Debutantului), nu ti se pare normal daca un club organizeaza un concurs sa castige macar pretul a 2 taxe de participare>???
Spuneai ca vrei sa organizezi un concurs. Publica o taxa de 100 Ron si premii de 7000 ron si ma inscriu in fiecare zi de 2 ori!!! Dar sa fie pe o balta in care poti pune conditia ca pestele sa se puncteze de la 7 kg in sus. Ca fac si eu un concurs pe Dambovita si celui care prinde un crap de 3 kg ii dau trusa mea de pescuit intreaga, ca premiu.
Imagine

gherazvan
member
Mesaje: 124
Membru din: 06 Ian 2006 18:52
Localitate: bucuresti

Mesaj de gherazvan » 13 Ian 2009 17:07

E cumva secret sa divulgi cheltuielile cu organizarea asa cum a facut Ionut sau aveti ceva de ascuns?

Vad ca am atins un subiect delicat, va rog sa ma scuzati![/quote]


Esti cumva inscris la concurs ca sa pot sa iti demonstrez eu tie cati bani sau cheltuit?NU....atunci care este problema?Esti cumva carcotas si nu imi dau eu seama?
Razvan Gheorghe

CARPHATIC FISHING CLUB

Petre Iulian-Green Lake
junior member
Mesaje: 64
Membru din: 17 Noi 2008 20:30
Localitate: BUCURESTI

Mesaj de Petre Iulian-Green Lake » 13 Ian 2009 18:26

@ Matei ...daca-ti zic mai multi ca esti beat atunci te duci la culcare..... :D


--.pt linistea ta sufleteasca afla ca balta CHIROIU e balta CARP ZONE si normal ca nu platim bani multi pt. inchirierea ei.....daca vrei dute la Albastroiu si propune sa dea balta gratis si o sa se reduca taxa considerabil :D
--- daca te intereseaza pe Hobaia nu se fac concursuri multe pt ca cere pe balta 10.000 de euro.....cat sa fac taxa ca sa pot plati balta +arbitrii 100 ron (24 ore-unul)+ cupe +masa festiva etc..etc...?...Nu uita ca si MOARA VLASIEI si CHIROIU si Perisul e organizat de clubul Carp ZONE....

PS. NADA CAMPIONILOR nu exista decat in mintea ta....dupa cum ai realizat dupa 48 ore cu nici un peste prins pe locul unde am castigat in vara.... :D
Ultima oară modificat 13 Ian 2009 18:32 de către Petre Iulian-Green Lake, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
validanik
member
Mesaje: 123
Membru din: 12 Feb 2008 23:37
Localitate: Bucuresti

Mesaj de validanik » 13 Ian 2009 18:30

Matei nu vad de ce ti-as da tie expicatii atata timp cat nici macar nu participi la acest concurs ,dupa ce ai facut niste afirmatii nefondate pe baza unor cheltuieli care se fac in orice concurs dar pe care tu nu le cunosti,plus ca nu ai citit nici macar datele concursului dar in schimb ai creat o situatie penibila in care doar tu ai reusit sa te scufunzi in .......
Si ca fapt divers pt tine incearca sa te informezi si dupa aceea vorbeste pe forum nu mai nascoci calcule aritmetice(nu stiu unde ai facut scola)si inainte de toate citeste orice anunt in intregime nu pe sarite.

iti urez fir intins pe 2009
CS GREEN LAKE

matei1971
member
Mesaje: 124
Membru din: 19 Noi 2007 18:04
Localitate: bucuresti

Mesaj de matei1971 » 13 Ian 2009 20:08

Era mult mai simplu sa mi se raspunda la subiect si nu sa sariti asa de cur in sus! De unde sa ma informez daca nu de pe forumuri sau de pe net? Voi astia de la CarpZone va considerati asa de mari pescari incat nu suportati sa dati explicatii?
Daca ai putea citi PRINTRE RANDURI validanik ai vedea ca de fapt am oferit o posibila explicatie a faptului ca nu se inghesuie lumea la acest concurs!
Petre Iulian, eu nu ma pot compara cu un pescar asa mare ca tine, am prins numai pesti nepunctabili, asta e, eu macar am incercat nu m-am plimbat pe balta!

Avatar utilizator
validanik
member
Mesaje: 123
Membru din: 12 Feb 2008 23:37
Localitate: Bucuresti

Mesaj de validanik » 13 Ian 2009 21:20

Matei dar tu fiind un GURU al pescuitului la crap poate ma luminezi si pe mine de ce crezi tu ca nu se inghesuie lumea la acest concurs?
CS GREEN LAKE

matei1971
member
Mesaje: 124
Membru din: 19 Noi 2007 18:04
Localitate: bucuresti

Mesaj de matei1971 » 14 Ian 2009 09:21

validanik scrie:Matei dar tu fiind un GURU al pescuitului la crap poate ma luminezi si pe mine de ce crezi tu ca nu se inghesuie lumea la acest concurs?
Tu unde ai facut scoala, nu stii sa citesti sau ai chef de discutii?
Gata, nu mai intru in polemica cu voi, fire intinse si sa auzim de bine!
Doamne ajuta!

Scrie răspuns