Martori la cantar. O masura de siguranta in plus! De ce nu?

Anunturi, detalii desfasurare, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
Stan Bogdan
junior member
Mesaje: 30
Membru din: 28 Dec 2007 10:38

Martori la cantar. O masura de siguranta in plus! De ce nu?

Mesaj de Stan Bogdan » 29 Dec 2008 19:28

Prima parte a discutiei aici:
http://www.crap.ro/forum/phpBB2/viewtop ... 0648#80648



propun, desi poate fi o idee buna sau proasta sa existe un membru in fiecare echipa care sa nu faca altceva decat sa asiste la cantaririle echipelor vecine... asta pentru a nu trebui ca unul dintre membrii pescari ai echipei sa fie nevoiti sa paraseasca standul pentru a asista la cantarire :-)
Stan Bogdan aka Junioru`

mircioss
new member
Mesaje: 3
Membru din: 28 Dec 2008 18:09

Mesaj de mircioss » 29 Dec 2008 19:29

uffffff.....cu ce usurinta este aruncata in derizoriu o problema reala...CALIFICARI CORECTE
Mircea Stanciu

Avatar utilizator
Andrei I.
senior member
Mesaje: 359
Membru din: 13 Oct 2006 08:22
Contact:

Mesaj de Andrei I. » 29 Dec 2008 19:45

cornelserbu scrie:
m-ai lasat intr-un dezechilibru total :lol: :lol: :lol:
:lol: Acu aveti si pretentii de la primate ?! :lol:

Eu v-am lasat intr-un dezechilibru total?? adica intr-o stare psihica, caracterizata prin lipsa de judecata clara...tulburare mintala?? si starea asta e totala??? :lol:

P.S. Vreau si eu nr dvs de mobil daca se poate in PM.


Andrei I.
APCR - SENIOR CRAP

Tosa
junior member
Mesaje: 94
Membru din: 29 Aug 2008 17:02
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de Tosa » 29 Dec 2008 19:47

In orice domeniu e prezent omul ca judecator,,Se Fura''in numele prieteniei .pt.bani.din invidie etc.Nu va mai sfarmatzi ca asa e facuta natura umana!

Avatar utilizator
George Iorga
maniac
Mesaje: 1393
Membru din: 27 Mar 2003 16:03
Localitate: Calarasi

Mesaj de George Iorga » 29 Dec 2008 20:02

Asa in general ...Ce sanctiuni ai asteapta pe arbitrii cand gresesc ...cu intentie ori fara ? Daca ar stii ca sunt scosi din sportul asta definitiv credeti ca si-ar face datoria in mod corect ?
Varga sa fi fost din fier... ce brand aveam !!!

mirceaef
veteran
Mesaje: 565
Membru din: 20 Dec 2004 10:33
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mirceaef » 29 Dec 2008 21:56

robert.n scrie:... Ce sai faci... sunt lucruri de care totzi dintre noi ne-am lovit shi nu mai vrem sa avem de a face cu ele.

Ei bine timpul si alte competitzii cu rezultate "dubioase" au dovetit ca nu se poate!
care sunt lucrurile acelea de care v-ati lovit si cu care nu mai vreti sa aveti de-a face voi?!!! vad ca folosesti pluralul, vorbesti in numele unui grup?

poti sa nominezi, te rog, acele competitii cu rezultate dubioase la care ai participat si sa detaliezi un pic ce s-a intamplat acolo?

multumesc anticipat,

Avatar utilizator
Robert Nicolae
junior member
Mesaje: 66
Membru din: 14 Noi 2008 20:58
Localitate: AVP
Contact:

Mesaj de Robert Nicolae » 30 Dec 2008 02:55

@ mirceaef

vorbesti in numele unui grup?
Se pare că nu, iniţial crede-am că sunt mult mai mulţi în asentimentul meu sau care doresc sa participe la calificari dar în condiţii de zero "necunoscute"!
Chiar dacă au apărut caţiva useri care au avut ceva de spus in sensul ăsta (lucru lăudabil) evident ca ei nu au fost auziţi sau ascultaţi şi sa mers pe vechia variantă, respectiv, "Cainii latra, ursul merge!"

care sunt lucrurile acelea de care v-ati lovit si cu care nu mai vreti sa aveti de-a face voi?!!!
Sunt exact acele lucruri pe care le.am enumarat de nenumarate ori şi nu cred ca trebuie să o iau iar de la capat doar pentru ca timpul dvs. este foarte preţios şi nu aveţi timp sa citiţi toate "inepţiile" tuturor care posteaza in acest post.

poti sa nominezi, te rog,
Ei bine, spre dezamagirea (sau bucuria) multora acele nominalizări nu vor apărea în posturile mele. Apelative de gen "vomitator" sau altele de gen nu-mi pot fi atribuite. Iar acest lucru aşa va ramâne. Nu sunt secrete sau mai bine zis nu mai sunt, dar incercaţi sa direcţionaţi discuţia intr-o alta direcţie care nu se vrea a fii Constructivă. Nu trebuiesc prea multe clase ca sa.ţi dai seama ca este o încercare de doi lei de discreditare pe care aparent aţi reusit-o.

În ideea ca aveţi totuşi o variantă de luat in calcul la "problema" dezbatută în acest subiect dar nu vreţi sa o dezvaluiţi vă invit să ne(mă) luminaţi!
Dar aceasta va fi evident tardivă pt. că poziţia Preşedinţilor de cluburi visavis de aceasta problemă a devenit foarte clară şi din nefericire nu este cea scontata de "caţiva rataciţi" care au avut ceva de spus.

ma intreb, cine e mai vinovat de frauda, ala de o comite sau ala de o tolereaza ?!
Exact in aceasta ordine: Ala care o comite!!!!! Ala care o tolereaza! Dar de aici se mai ridică o întrebare: De ce nu martori la cantar? Parerea mea este ca se pot evita multe doar trebuie sa şi vrem acest lucru!

multumesc anticipat,
Cu mare placere!

Repet totuşi ca sa fie foarte clar pt. toată lumea scopul acestui post!
Acest post nu se vrea a fi unul tendentios sa a putea fi asociat cu alte interese obscure care vizeaza boicotarea calificarilor de anul acesta sau a organizarii lor. Deasemenea onestitatea Arbitrilor nu este pusa la indoiala prin acest post ci pur si simplu prevede o masura de siguranta (lipsita de costuri sau alte incoveniente) in plus!
Acest post se vrea a fi unul constructiv in vederea obtinerii unui mod foarte corect si lipsit de orice suspiciuni a organizarii calificarilor din 2oo9.
Aventuri la Pescuit
DE LA PESCARI PENTRU PESCARI

Avatar utilizator
cornelserbu
senior member
Mesaje: 314
Membru din: 16 Oct 2005 18:35
Localitate: Bucuresti

Mesaj de cornelserbu » 30 Dec 2008 12:01

robert.n scrie: Dar aceasta va fi evident tardivă pt. că poziţia Preşedinţilor de cluburi visavis de aceasta problemă a devenit foarte clară şi din nefericire nu este cea scontata de "caţiva rataciţi" care au avut ceva de spus.
cred ca gresesti daca spui ca presedintii de cluburi ii cred pe cei ce nu fac parte din niciun club "cativa rataciti"

probabil ca trebuia sa te gandesti mai inainte la chestia asta cu obligativitatea, s-o expui eventual intr-un club si poate...cine stie

oricum, e cert ca se vor lua masuri de siguranta, d-aia spuneam mai sus ca n-are rost atata patima

Avatar utilizator
florentin iuga
junior member
Mesaje: 36
Membru din: 14 Noi 2006 22:45
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de florentin iuga » 31 Dec 2008 12:00

Carp Zone va avea observatori cu regulamentul in mana, camere video si binocluri in infrarosu, in timpul calificarilor, asa ca toata aceasta discutie e neinteresanta pentru noi si asa ar trebui sa fie si pentru ceilalti. Echipele se pot inscrie numai prin intermediul cluburilor iar cluburile serioase, le garanteaza celor pe care-i inscriu corectitudinea desfasurarii acestor calificari, fara sa-i deranjeze de la pescuit.

radu ratusca
new member
Mesaje: 21
Membru din: 09 Feb 2008 22:27

Mesaj de radu ratusca » 31 Dec 2008 14:00

florentin iuga scrie:Carp Zone va avea observatori cu regulamentul in mana, camere video si binocluri in infrarosu, in timpul calificarilor, asa ca toata aceasta discutie e neinteresanta pentru noi si asa ar trebui sa fie si pentru ceilalti. Echipele se pot inscrie numai prin intermediul cluburilor iar cluburile serioase, le garanteaza celor pe care-i inscriu corectitudinea desfasurarii acestor calificari, fara sa-i deranjeze de la pescuit.

Un amic de-al meu spunea anul trecut ca " voi de fapt nu vreti calificari corecte ci vreti sa ne "beliti" pe noi Senzorul", referindu-se la G6.
Acum G6 si-a vazut visul cu ochii si organizeaza calificarile dar se pare ca vorbele amicului meu erau adevarate.
Eu sunt membru AGVPS. Credeti ca ma pot inscrie la calificari ?
Daca fiecare club va avea minim 2 observatori, vor fi cam 20 , fiecare cu camere de luat vederi, binocluri cu infrarosu, reportofoane, bite ...care vor crea un vacarm de nedescris.Plus ca la inceputul fiecarei manse va fi o distractie colectiva cand arbitrii si observatorii vor trebui sa faca dovada cunoasterii in totalitate a regulamentului, cand unii dintre ei abia pot vorbi si asta cand sunt treji.Dupa intalnirea cu Jack abia vor scot niste onomatopee.Sau intrarea lui Jack pe balti va fi interzisa? :mrgreen:
Dl.Iuga te lauzi atat ca ai un club puternic dar vezi ca pentru cluburile mici dar bogate abia acum incepe perioada de transferuri ; asa ca vezi ca la inceputul sezonului sa nu ramai un club mic si sarac cu binocluri cu infrarosu.

P.S. de ce bagi pelete macinate in mixul de-l prezinti in emisiuni?


Sa nu uitati sa mergeti toti cei care deja va vedeti in trenul de Franta cu ploconul la "MUTU" ca altfel s-ar putea sa ajungeti pe o linie moarta!


"LA MULTI ANI!" TUTUROR PESCARILOR SI NU NUMAI!

Scrie răspuns