Martori la cantar. O masura de siguranta in plus! De ce nu?

Anunturi, detalii desfasurare, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
zenhor
senior member
Mesaje: 322
Membru din: 01 Iun 2008 13:51
Localitate: Bucuresti

Mesaj de zenhor » 31 Dec 2008 18:51

Nu m-as mandri ca sunt membru AGVPS.
Ba chiar mie imi pare rau ca am dat banii aia ca sa-mi fac permis AGVPS.
O organizatie care stie doar sa ia bani fara sa faca nimic. Nu pedepseste braconierii, nu ingrijeste apele, nu populeaza, ba chiar mai rau, e de regula mana in mana cu cei care fac tampenii de genul asta.
In jud. Bacau e o mana de oameni care incearca sa combata braconajul, lucru care ar fi trebuit sa-l faca altii. AGVPS doar ia bani ca sa ne dea voie sa pescuim in niste ape pentru care ei nu sunt responsabili cu nimic.

Sunt cluburi serioase care au facut de 10 ori mai mult bine decat aceasta asociatie. Nici macar sa promoveze C&R n-am auzit...

Spuneti-mi si mie ce puncte se respecta din obligatiile pe care le are AGVPS?
a) organizarea şi administrarea sectorului pescăresc;
b) conservarea şi exploatarea resurselor acvatice vii;
c) politica structurală şi administrarea capacităţii flotei de pescuit;
d) acvacultura;
e) organizarea pieţei produselor pescăreşti;
f) cercetarea ştiinţifică în domeniul pescăresc;
g) controlul şi respectarea reglementărilor;
h) relaţiile internaţionale;
i) răspunderi şi sancţiuni.

Eu as zice ca poate doar: exploatarea resurselor acvatice vii. In rest zero barat.
<*))))))><{

Avatar utilizator
Vali Vesa
maniac
Mesaje: 1071
Membru din: 20 Ian 2005 16:02
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Vali Vesa » 31 Dec 2008 20:29

zenhor scrie:Nu m-as mandri ca sunt membru AGVPS...
Nici nu trebuie. Dar ai citit statutul FIPS?
Clubul sportiv Ovidius Constanta
www.ovidius.com.ro

Avatar utilizator
zenhor
senior member
Mesaje: 322
Membru din: 01 Iun 2008 13:51
Localitate: Bucuresti

Mesaj de zenhor » 01 Ian 2009 21:58

Din cate stiu, AGVPS e singura "federatie" afiliata la FIPS de la noi, si ca sa participi in calificari trebuie sa fii membru AGVPS.
(s-ar putea sa ma insel...dar asa am retinut)

Bine, sa nu incepem o noua discutie despre AGVPS, daca functioneaza in legalitate sau nu, etc. Eu sunt in ceata rau la capitolul asta.
<*))))))><{

Avatar utilizator
florentin iuga
junior member
Mesaje: 36
Membru din: 14 Noi 2006 22:45
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de florentin iuga » 02 Ian 2009 18:08

@stapanu' lu' R.Ratusca
Maaaac, mac mac maaaac mac maac. Maaaaaac maaaaaaaac mac maaaac, mac mac maac!

Sa-ti traduca sluga RR.

Avatar utilizator
vladut mateianu
veteran
Mesaje: 503
Membru din: 23 Ian 2008 13:50
Contact:

Mesaj de vladut mateianu » 02 Ian 2009 18:20

robert.n scrie:Repet totuşi ca sa fie foarte clar pt. toată lumea scopul acestui post!
Acest post nu se vrea a fi unul tendentios sa a putea fi asociat cu alte interese obscure care vizeaza boicotarea calificarilor de anul acesta sau a organizarii lor. Deasemenea onestitatea Arbitrilor nu este pusa la indoiala prin acest post ci pur si simplu prevede o masura de siguranta (lipsita de costuri sau alte incoveniente) in plus!
Acest post se vrea a fi unul constructiv in vederea obtinerii unui mod foarte corect si lipsit de orice suspiciuni a organizarii calificarilor din 2oo9.
Eu cred ca scopul acestui post al tau ....nu este nici unul ! :cry: Cum poti tu sa vorbesti despre niste lucruri pe care le auzi doar din reviste sau din barfe ? :oops: Cum poti sa jignesti in halul asta conducerea APCR-ului(cei care au organizat calificarile pana anul trecut !), cand datorita acestor oameni Romania ocupa locul 3 in clasamentul pe medalii All Time, a fost 4 ani pe podium si este si fosta vicecampioana mondiala ?
Vrei sa participi ? Participa si apoi dupa aceea sa-ti dai cu parerea ! Altfel, creezi polemici inutile care nu ajuta cu nimic acest sport..... :oops:

Avatar utilizator
Robert Nicolae
junior member
Mesaje: 66
Membru din: 14 Noi 2008 20:58
Localitate: AVP
Contact:

Mesaj de Robert Nicolae » 02 Ian 2009 22:56

@VM

Eu cred ca scopul acestui post al tau ....nu este nici unul !

Pai... si atunci de ce postezi??? Sau de fapt tocmai tu intentionezi sa creezi acele polemici de care pomenesti?

Cum poti tu sa vorbesti despre niste lucruri pe care le auzi doar din reviste... ?

Deci mai nou cu totii aflam de la domnul VM ca anumite lucruri se pot auzii din reviste. O sa incerc sa le ascult mai indeaproape pe viitor! Trebuiesc deschise la o pagina anume sau le ascult cu copertile inchise? Nu cumva era vro felicitare d'aia muzicala si ai facut tu vro confuzie?? Se auzeau si voci?

Cum poti sa jignesti in halul asta conducerea APCR-ului(cei care au organizat calificarile pana anul trecut !), cand datorita acestor oameni Romania ocupa locul 3 in clasamentul pe medalii All Time, a fost 4 ani pe podium si este si fosta vicecampioana mondiala ?

Aham... corect, shi am avut aproape 3 echipe prezente la calificari dintre care una a fost a organizatorilor! Demn de apreciat!! Si apropos de jignit intr-un anume hal, poti detalia un pic ca iar apare o necunoscuta p'aci, care jigniri?? care hal?? sau iarasi incercam (timid e adevarat) sa creem o polemica ca sa se mute postu pe la vro "arena" pe undeva ca nu prea se vede bine p'aici?

Vrei sa participi ?

Esti chiar ultimul om (sau poate nici macar) pe care ar trebuii sa-l informez de aceasta decizie!

Participa si apoi dupa aceea sa-ti dai cu parerea !

Apoi sau dupa aceea? Hotarastete!
Pai si atunci de ce exista acest forum? Parca asta era scopul forumului! Oricum e interesant de stiut ca neparticiparea la anumite competitii atrage in mod direct interzicerea exprimarii parerilor personale pe acest forum sau pe forum-uri in general.

Altfel, creezi polemici inutile care nu ajuta cu nimic acest sport.....

Deci inca o data... Cine creeaza astfel de polemici?! Nu am citit eu bine postul tau?? Se vrea cumva a fi la subiect??

Aaaa, si inca ceva polemicile pot fi si constructive (e bine de retinut)
Aventuri la Pescuit
DE LA PESCARI PENTRU PESCARI

Avatar utilizator
vladut mateianu
veteran
Mesaje: 503
Membru din: 23 Ian 2008 13:50
Contact:

Mesaj de vladut mateianu » 03 Ian 2009 00:11

Raspuns exact cum il asteptam...... :cry: :cry:
Nu stiu de ce ma pun la mintea ta, cred ca esti "conceput" special ptr polemici.

Ma alatur si eu cu aceasta ocazie celor care cer ca la subiectele serioase(gen Calificari, Campionat National etc) sa posteze doar persoane reale si nu nickuri in spatele carora se ascund diversi "domnisori".

Altfel, nu vad rostul unor postari seriose si obiective. (uitati-va ce luat la misto este Florentin Iuga mai sus, tot de o clona).

PS robertos, saruta-l pe Marean din partea mea si transmite-i toate cele bune.... :idea:

Scuze celorlalti ptr off topic, dar nu se poate continua in ritmul acesta....

Avatar utilizator
Robert Nicolae
junior member
Mesaje: 66
Membru din: 14 Noi 2008 20:58
Localitate: AVP
Contact:

Mesaj de Robert Nicolae » 03 Ian 2009 01:12

@VM

......deci am postul scris in fata mea dar pur si simplu mie rusine sa apas butonul trimite, pe cuvantul meu!
Nu stiu de ce ma incearca acest sentiment mai ales ca este vorba de personaje de teapa ta! Dar probabil ca vreau sa cred ca acest an va fii unul mai bun iar eu am sa fac tot posibilu' sa devin mai o pesoana mai buna. Ca atare, te rog frumos abtinete cu apelative de gen "domnisoara", "clona", sau in a mai pocii nik-uri si nume de utilizatori.
Serios acum astea erau glume facute in clasele primare, maxim cele de gimnaziu. Adica cum sa-ti explic... e un nivel retard asa. Mie si greu sa cred ca interactionez cu o persoana care inca mai face astfel de glume.
Cat despre sarutari cu alti domni.... iarasi ce pot sa spun... nu ma pricep la aceste lucruri dar daca iti doresti cu atata ardoare te rog frumos sa-l saruti singur pe acel domn pe care din nefericire (sau fericire, nu stiu) nici macar nu-l cunosc.

Iti doresc, sincer, un an mai bun!

PS: am rezistat tentatiei de a trimite acel mesaj care chiar nu te avantaja!
Aventuri la Pescuit
DE LA PESCARI PENTRU PESCARI

Avatar utilizator
vladut mateianu
veteran
Mesaje: 503
Membru din: 23 Ian 2008 13:50
Contact:

Mesaj de vladut mateianu » 03 Ian 2009 11:25

Il astept pe privat ....unde poate o sa semnezi cu numele tau real.Si poate din prietenie imi trimiti si o poza ! ;-)

Astept.

mirceaef
veteran
Mesaje: 565
Membru din: 20 Dec 2004 10:33
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mirceaef » 03 Ian 2009 20:12

robert.n scrie:...deci am postul scris in fata mea dar pur si simplu mie rusine sa apas butonul trimite, pe cuvantul meu!

Dar probabil ca vreau sa cred ca acest an va fii unul mai bun iar eu am sa fac tot posibilu' sa devin mai o pesoana mai buna.
Ca atare, te rog frumos abtinete cu apelative de gen "domnisoara", "clona", sau in a mai pocii nik-uri si nume de utilizatori.
Mie si greu sa cred ca interactionez cu o persoana care inca mai face astfel de glume.

PS: am rezistat tentatiei de a trimite acel mesaj care chiar nu te avantaja!
vezi ca "a trebui" e intranzitiv si impersonal :D
altfel, ai reusit sa-ti exprimi coerent si argumentat un punct de vedere referitor la calificari. sunt sigur ca asemenea argumente vor fi serios luate in considerare de cei zece membri cu drept de vot.
keep it up! :D :D :D

Scrie răspuns