Campionatul National de pescuit la crap - AVP

Anunturi, detalii desfasurare, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
C&R
junior member
Mesaje: 33
Membru din: 20 Ian 2009 16:30
Localitate: bucuresti

Campionatul National de pescuit la crap - AVP

Mesaj de C&R » 04 Feb 2009 16:04

Domnilor, exista niste postari pe unele site-uri de specialitate care anunta cu surle si trambite o noua formula pentru (si asa controversatul) Campionat National de pescuit la crap, care a fost rebranduit " Aventuri la pescuit" si mediatizat ca atare.
Din informatiile care au circulat prin lumea crapista, se parea ca se ajunsese la un numitor comun vizavi de aceasta competitie cu toti presedintii cluburilor care incearca sa se constituie in Federatia Romana de Pescuit Sportiv (o himera si ea, deocamdata). Au aparut apoi niste semne care tradau o miscare underground, dar toata lumea se facea ca ploua (ma refer la concursuri noi, suprapuse peste vechile programari ale manselor de calificare). Legat de aceste aspecte, am cateva nelamuriri, sper sa ma puteti lumina:

1. Cum de s-au schimbat, aparent peste noapte, regulamentul in ceea ce priveste sponsorii, sistemul, numarul de manse, etc?

2. Au fost consultati in aceasta privinta toti presedintii cluburilor care urmau sa participe la competitie?

3. Cine ofera dreptul de organizare a CN in Romania si pe ce criterii?

4. Nu exista niciun conflict de interese in toate aceste schimbari?

5. In ce stadiu este infiintarea federatiei in cauza?

Multumesc!
"Game xxx are too valuable to be caught only once" Leo Wulff - 1939

Adrian B
member
Mesaje: 223
Membru din: 22 Oct 2007 09:31
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Adrian B » 04 Feb 2009 19:19

Salut, sunt mai mult ca sigur ca raspunsurile la intrebari le stii si tu, doar ca acum incerci sa creezi un sir de opinii ce pot avea un anumit curent...
Daca nu e asa imi cer scuze.
Daca e sa raspund, atat cat ma pricep, o fac la 2 intrebari:

3. Din cate stiu eu AGVPS-ul este recunoscut de catre fips (cred ca nu spun o tampenie) sa organizeze calificari pt a da un lot in masura sa reprezinte tara la un CM.
Deci se pot intalni 200 de presedinti sa stabileasca un sistem daca agvps-ul acorda drept de organizare acestor calificari altcuiva, in speta AVP. Bine, lucrurile sunt mult mai nuantate...daca intelegi ce vreau sa zic.

4. Normal ca exista.

In opinia mea, aceste calificari, au fost de-a lungul timpului puse mereu sub lupa multor suspiciuni. Nu stiu daca intemeiate sau nu. Acum vorbesc doar din ce se vede la suprafata. Cred insa ca aceste calificari au o imagine foarte proasta cu toate aceste scandaluri si acuze, incat ma mir ca mai poate face pe cineva sa vrea sa participe la ele, chiar si in cazul in care e "neutru" si vrea doar sa fie campion national si eventual campion mondial.

radu.baciu
new member
Mesaje: 7
Membru din: 04 Feb 2009 21:32

Mesaj de radu.baciu » 04 Feb 2009 21:47

C&R

mai bine semnezi cu numele tau, te prezinti, spui de ce te-au dat afara de la revista AVP si apoi postezi mizerile de mai sus.

daca tu acuzi AVP de magarii este treaba ta. banii sunt ochiul dracului, poate te daruieste nea marian cu ceva mixuri............. :oops:

astept siviul tau , altfel il postez eu ! :evil: si nu uita sa spui de ce te-a dat afara de la revista !

C&R
junior member
Mesaje: 33
Membru din: 20 Ian 2009 16:30
Localitate: bucuresti

Mesaj de C&R » 04 Feb 2009 22:50

Domnule "Baciu"

1. nu va inteleg inversunarea, n-am acuzat AVP de nimic, voiam doar sa inteleg mecanismul care pune in miscare aceasta lume a competitiilor de pescuit la crap
2. numele meu nu e un secret pentru nimeni, dar o sa-mi rezerv dreptul de a refuza sa raspund provocarii unei clone, un nickname inregistrat (intimplator) chiar astazi doar pentru a mai crea ceva spuma pe aici; semnati-va cu numele dvs. si mai stam de vorba atunci
3. spuneti ca incerc eu sa agit spiritele intr-un anumit sens; complet eronat, spre deosebire de dvs. si de alte clone binecunoscute, eu nu am niciun interes material, ci doresc sa pescuiesc intr-un mediu sanatos, fara dispute si manevre comerciale duse la extrem
4. stiu ca aveti ceva cu Marian (si indirect cu mine, fiindca sintem prieteni), dar pot sa inteleg si asta; cel mai bun jurnalist roman din domeniul pescuitului la crap (nu despre mine vorbesc!) v-a parasit pentru o lume mai buna si a lasat domeniul neacoperit

Imi cer scuze proprietarilor acestui forum, dar trebuie sa lungesc putin mesajul ca sa va spun ca sunteti putin offtopic cu incercarile astea puerile si mai ales agramate. Cit despre ce s-a intimplat la AVP, stiti foarte bine ca despartirea s-a produs in urma faptului ca am refuzat sa scriu un articol tehnic doar despre produsele sponsorilor si am incercat sa-l fac cat mai corect posibil. Daca va amintiti bine, acele pasaje incriminate au fost scrise cu acceptul dvs. si corectate de mai marii redactiei, iar dupa aparitia articolului ati refuzat sa recunoasteti asta. Oricum, stati linistit, nu va port pica fiindca mi-ati tras tzeapa cu ultimul salariu, consider plecarea mea de acolo un mare pas inainte, atat din punct de vedere profesional, dar mai ales din punct de vedere moral. Mi-am demonstrat ca traim in lumi separate: dvs. in una dominata de arginti, plina de compromisuri, eu in cealalta, in care accentul cade pe corectitudine. In fine, nu despre asta trebuie sa vorbim aici, sint convins ca cititorii forumului s-au saturat de dispute personale si abureli. Haideti sa incercam sa le oferim si ceva informatii corecte, am certitudinea ca ar fi mult mai bine pentru toata lumea implicata in fenomen.

Sa fiti sanatos!
"Game xxx are too valuable to be caught only once" Leo Wulff - 1939

radu.baciu
new member
Mesaje: 7
Membru din: 04 Feb 2009 21:32

Mesaj de radu.baciu » 04 Feb 2009 23:17

ultimul salariu ? esti si obraznic pe deasupra. lasa ca ti-l da marian.
macar ai puterea sa recunosti ca ai fost dat afara pentru faptul ca incercai sa promovezi produse contra cost. hahahaha :oops:

iar numele meu este real. al tau care este ? iti dau 5 kg de benzina si un set de vasle daca recunosti :!: :idea:

C&R
junior member
Mesaje: 33
Membru din: 20 Ian 2009 16:30
Localitate: bucuresti

Mesaj de C&R » 04 Feb 2009 23:33

Domnule "Baciu"

Imi cer scuze ca am avut obraznicia sa pretind salariul care mi se cuvenea. Stati linistit, cumparati de el o jucarie pentru un copil sarac, desi ma indoiesc ca veti face asta. Am sa va dau un sfat, si sa n-o luati ca pe o dovada de grandomanie, ci ca atare: aveti grija cu declaratiile spumoase, calomnia e o fapta penala. De la 2 luni la 2 ani. Acuzatiile dvs. aberante depasesc limitele bunului simt si nu fac decit sa-mi certifice faptul ca traim in lumi diferite.
O sa-mi permit o alta obraznicie, aceea de a nu va mai baga in seama.

PS astept in continuare raspunsuri la intrebarile puse, in cazul in care poate cineva sa acorde lamuriri.
Adrian, iti multumesc pentru incercarea de a-mi raspunde, chiar daca nu esti convins ca intrebarile mele nu sint doar pentru agitat spiritele. Asta imi da speranta ca mai sint pescari care pun comunicarea franca inaintea mojiciilor.

Fire intinse!
"Game xxx are too valuable to be caught only once" Leo Wulff - 1939

Scrie răspuns