Scrisoarea lui Mihai Bendeac

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul crapului

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

kkruz
member
Mesaje: 117
Membru din: 06 Feb 2009 17:46

Mesaj de kkruz » 07 Ian 2010 23:41

George Iorga
tari de tot pozele alea :D mai ales aia cu guta...imi aduce aminte de o "intamplare" ....acum 3-4 ani in Cluj era mare forfota si o gramada de reclame ca la Casa de Cultura a Studentilor din oras urmeaza concert extraordinar nicolae guta...a fost o promovare deosebit de mare...numai ca in ziua concertului erau vandute fix 7 bilete (la o sala care are peste 500 de locuri)...a fost un moment magic...atunci am simtit prima data ca traiesc intr-un oras universitar unde nu maneaua ii pe primul loc. binenteles ca "concerul" a fost anulat :bere:
eu am o "meserie" unde vad si ii aud toata ziua si toata noaptea pe "prietenii" lui Mihai Bendeac ...astia or fu...o si pe Madona si s-or imbatat cu Eminesc, ca sta pe strada cu ei :mrgreen: pot sa lucreze si la NASA ca banii ii tin fix cat tine o solubila in balta. nu de putine ori si-au lasat pretioasa jeaca, lanturile din cupru si otelarii D&G ca nu aveau cu ce mearga acasa la 3 noaptea, s-au merg la discoteca de manele si stau langa o bere toata noaptea ca no...nu mi-o iesit combinatia :shoot:

siacuma una care pe mine mo dat pe spate...povesteam cu un babuin dasta, care era echipat exact ca si in scrisoarea de mai sus, si povesteam de masina..ii spuneam ca mi-am adus-o din Franta, din Paris...la care ma intreaba: PE STATE L-AI VAZUT PACOLO???
un milion de vorbe nu fac cat un test

Avatar utilizator
maiden
Moderator
Mesaje: 1552
Membru din: 30 Mar 2006 07:55
Localitate: GL,TL
Contact:

Mesaj de maiden » 08 Ian 2010 15:13

Buna asta cu concertu'!!! :mrgreen: :mrgreen: E drept ca si eu am luat bilete la "O scrisoare pierduta" si nu s-a tinut spectacolul din cauza ca nu erau destule bilete vandute....dar asta cu Gutza m-a dat pe spate!! Brava lor!! De-ar fi dupa mineee....ar muri de foame totzi, ash interzice subcultura si incultura, inclusiv la TV... O sa-mi zica unii ca place la lume...e drept, place, ca altceva n-au auzit sau vazut...ca daca n-ai de unde alegeee.... Fie vorba-ntre noi...si la porc daca-i dai boabe de porumb si nu-l serveshti si cu altceva...apai...numa boabe manaca taica!!!
Daca peşte nu e, nimic nu e !!! :))

Multe sfaturi utile cu privire la forum, si nu numai, găsiţi AICI

Avatar utilizator
Levi
veteran
Mesaje: 563
Membru din: 11 Ian 2008 01:35
Contact:

Mesaj de Levi » 14 Ian 2010 00:10

kkruz scrie:George Iorga
tari de tot pozele alea :D mai ales aia cu guta...imi aduce aminte de o "intamplare" ....acum 3-4 ani in Cluj era mare forfota si o gramada de reclame ca la Casa de Cultura a Studentilor din oras urmeaza concert extraordinar nicolae guta...a fost o promovare deosebit de mare...numai ca in ziua concertului erau vandute fix 7 bilete (la o sala care are peste 500 de locuri)...a fost un moment magic...atunci am simtit prima data ca traiesc intr-un oras universitar unde nu maneaua ii pe primul loc. binenteles ca "concerul" a fost anulat :bere:
bun bun, dar acum 2-3 ani cand era concert salam in romantic si sosea al nostru salam au oprit circulatia pe 2 strazi, sau pe mai multe, nu mai tin minte...deci concluzia va trageti singuri

Bendeac are dreptate. Mai ales in legatura cu inmultirea acestora. Adaug si eu ceva: eu cred ca primitivitatea acestor oameni, ma rog, a cocalarilor, ii face sa creada ca prin brizbrizuri, tricouri mulate si masini fitzoase isi exprima corect statutul social si anume supremitatea si potenta si dracu' stie mai ce...deci cu forma de manifestare ar fi problema...sau vreau sa arate mai mult decat au (sa ne arate p.la sa taiem la fiecare sa nu mai aiba cu ce sa f.te :lol: )
o sa ia sfarsit si era lor odata, intrebarea este cat o sa mai tina...sau ocupa toata tara si fac din manea tezaur national :shock:
In fine, cele enumerate mai sus sunt trasaturi de baza ai acestora, ceva care le au in sange, si personal nu cred ca prin educatie sau printr-un alt mijloc pot fi gonite din ei/ele.

cristi_rtg
junior member
Mesaje: 75
Membru din: 26 Ian 2009 21:36
Localitate: bistrita

cocalari

Mesaj de cristi_rtg » 14 Ian 2010 11:17

unde esti tu TEPES Doamne......
FREE TIME CARP TEAM

Avatar utilizator
sorinacio_1
member
Mesaje: 188
Membru din: 01 Noi 2008 12:46

Mesaj de sorinacio_1 » 14 Ian 2010 16:32

cat adevar ... !!! noi suntem de vina... ca atunci cand vine vorba de un martor la o intamplare unde-s implicati tzigani .. dam inapoi... ne e teama... uite unde a ajuns teama... stiti stimati prieteni ce spun pasarile astea calatoare...?!.. da-i in .... beep.. pe romani... .. de ce oare nu au fost num iti pur si simplu tzigani.. ???? li s-a spus rromi... si asa suntem vazuti de europa... ROM...ani... asta e... personal.. as stipula in codul penal o noua fapta... "insasi nasterea unui tzigan constituie infractiune de natura sa aduca atingere vietii si integritatii corporale... si se pedepseste cu un glont.... hai sa ne desteptam.... DESTEAPTA-TE ROMANE...!!!!!!!!!!
I'm a WINNER...!!!!!!!!!!:D:... :bere:....:bere:s'am sa beu si chefuiesc.....

Avatar utilizator
Levi
veteran
Mesaje: 563
Membru din: 11 Ian 2008 01:35
Contact:

Mesaj de Levi » 14 Ian 2010 20:16

sorinacio_1 scrie:cat adevar ... !!! noi suntem de vina... ca atunci cand vine vorba de un martor la o intamplare unde-s implicati tzigani .. dam inapoi... ne e teama... uite unde a ajuns teama... stiti stimati prieteni ce spun pasarile astea calatoare...?!.. da-i in .... beep.. pe romani... .. de ce oare nu au fost num iti pur si simplu tzigani.. ???? li s-a spus rromi... si asa suntem vazuti de europa... ROM...ani... asta e... personal.. as stipula in codul penal o noua fapta... "insasi nasterea unui tzigan constituie infractiune de natura sa aduca atingere vietii si integritatii corporale... si se pedepseste cu un glont.... hai sa ne desteptam.... DESTEAPTA-TE ROMANE...!!!!!!!!!!
poate intr-o alta organizare statala sau sistem de guvernare, ca in democratie acesta n-o sa se realizeze...din pacate

Anahi
new member
Mesaje: 5
Membru din: 20 Ian 2010 17:50

Mesaj de Anahi » 02 Feb 2010 21:45

:))Foarte tare

Scrie răspuns