copyright

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul crapului

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

SF
senior member
Mesaje: 346
Membru din: 13 Feb 2004 20:03

Mesaj de SF » 05 Ian 2008 13:15

razvan111272 scrie:rusine lotului national de pescarei ai ciortaneilor ;-),
Nu prea tine chestia asta , cel putin afara pescuiesc in conditii date , poate ne spui tu echipele straine care au dat dupa recorduri pe la CM , is convins ca inafara de romani , toti dau dupa animale :lol: :lol: .

Maestre Rosioru , inca astept raspuns la chestiunea aia , am si mesagerie privata :mrgreen: !

Fir Intins!!!

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

.

Mesaj de mosharu » 05 Ian 2008 13:16

Razvan & restu' "combatantiil" ambelor tabere : NU ajungeti NICAIERI ca va balacariti.....PLUS de asta ca RADE si lumea de voi..... :evil:

danr
Site Admin
Mesaje: 1072
Membru din: 10 Mar 2003 17:09

Mesaj de danr » 05 Ian 2008 13:18

despre copyright nu se pune problema din mai multe motive

in primul rand pentru ca oricine poate folosi citate de oriunde doreste, cu mentionarea sursei, fara a se pune problema de drepturi de autor

in al doilea rand, postarile de pe forum nu cred ca pot constitui o opera si cadea sub incidenta legii dreptului de autor, sunt discutii publice si atat, nimeni nu poate pretinde drepturi de autor pentru un post pe un forum

in al treilea rand, personal vorbind, nu exista un razboi sau o rivalitate cu c rapmania si nu vad o problema in faptul ca au citat sau comentat ce se scria aici

in patrulea rand fiecare este liber sa discute si sa comenteze ce doreste despre orice doreste, si dincolo si aici

datorita acestui fapt, o sa las acest topic la cafenea, in masura in care se discuta civilizat, desi punctul meu personal de vedere este altul
eu cred ca nu trebui sa existe rivalitate in comunitatea de pescari, ca astfel de topicuri nu ar trebui sa existe si ca ar trebui discutat la nivelul ideilor si pe cat posibili amical
creearea permanenta de animozitati pe toate motivele posibile nu poate duce la nimic bun

inca un aspect, o sa aduc clarificari cu privire la moderatori si moderarea pe forum

Avatar utilizator
carprom
maniac
Mesaje: 2299
Membru din: 29 Ian 2003 03:07
Localitate: germany
Contact:

Mesaj de carprom » 05 Ian 2008 13:30

Vladut Mateianu
Cu dedicatie speciala ptr CARPROM(Guru de pe crap.ro) si cu taxa de copyright platita la zi !

*Te poti loga cand vrei, esti binevenit aici.Dar poti sa citesti si fara sa te loghezi, nu trebuie sa te anunte cineva....Dar vezi ca pe aici nivelul este mai ridicat !
Ma dau pe spate....
Stimate Domn Vladut Mateianu,
Motivul ptr care nu ma voi inscrie in acel forum, este chiar motivul pe care la-ti mentionat mai sus.
Va doresc toate cele bune si va transmit Imagine ptr cele scrise

Avatar utilizator
George Iorga
maniac
Mesaje: 1393
Membru din: 27 Mar 2003 16:03
Localitate: Calarasi

Mesaj de George Iorga » 05 Ian 2008 13:31

Trebuie remarcat ca daca unu de competitie intra aici si incearca sa-si sustina punctul de vedere e luat la tinta si mascarit ! Nu asa se face ! Trebuie combatut dar fara jigniri ! Ori avem noi iarna ceva in sange ori... Prea repede se sare calul . Am citit eu multe dar acum s-a mers cam departe si va spun ca e pacat . Mai face omu o caterinca ,mai se contreaza, dar au toate un farmec aparte pe timp de iarna si sunt acceptate ,asta insa nu-i a buna . Cel putin eu sunt uimit de unde atata inversunare ? Si nu vad un rezultat ! Ala-l face pe-ala "rosioara", alalalt ai zice Razvan XXX , pentru ce fratilor ? Au mai fost razboiaie dar aia se bateau pe bani,petrol,femei,etc.... voi pentru ce ?
N-as vrea un raspuns ,as vrea sa stiu ca amatorii pot fi prieteni cu cei de competitie...indiferent de sport !
Toate cele bune !
Varga sa fi fost din fier... ce brand aveam !!!

George-Alexandru
senior member
Mesaje: 368
Membru din: 20 Dec 2007 23:49
Localitate: Bucuresti

Mesaj de George-Alexandru » 05 Ian 2008 13:32

razvan111272 scrie:unii useri de pe c.rapmania au avut bunul simt sa intre aici sa copieze unele postari si sa le puna la ei ,si mai rau un user de la noi daca pot spune asa sa dus sa mai bage si ceva fitile acesta fiind george alexandru,
baietii de pe acel site (daca ii pot spune asa) vorbesc de barbatie dar ei sant mai rai ca,curvele nu au nici cel mai gram de curaj sa vina aici sa se desfasoare asa ca m-am hotarat sa ma duc in barlogul lor sa le-o trag peste nas ,ba mai mult au si pretentii sa vb cu asa zisul maestru emerit rosioara aia al lor cu DOMNUL ,ce pretentii au unii ,daca au luat un loc doi si doua locuri trei la campionate mondiale sa le cada lumea la picioare ca ce buni pescari sant ei ,mai intati sa pescuiasca peste mari si tari asa cum au facuto englezii si sa prinda crapi mari in toata lumea dupa care sa fie si ei in stare sa scoata o revista numai si numai la crap ,ei in 7 ani vor sa devina celebrii pe langa altii care au ajuns in 20 de ani de munca ,pana una alta sant mascotele romaniei acei asa zisi celebrii pescari ai romaniei
Stii ceva ,nu sunt un user de la voi,ci un user de pretutindeni .am conturi pe 5 forumuri cu accelasi nume,deci nu ma ascund dupa alte fete.in alta ordine de idei aici daca vrei sa spui ceva de competitii te lovesti de un zid format din cativa useri care nici nu stiu pulsul competitiilor pt ca nu locuiesc in tara.iar pe celalalt forum unde am cont mai demult sunt respectate principiile fiecaruia indiferent unde si cum pescuieste.
Ultima oară modificat 05 Ian 2008 13:36 de către George-Alexandru, modificat de 2 ori în total.
APCR-CS CARPZONE

Avatar utilizator
Vali Vesa
maniac
Mesaje: 1071
Membru din: 20 Ian 2005 16:02
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Vali Vesa » 05 Ian 2008 13:36

SF scrie:...Maestre Rosioru , inca astept raspuns la chestiunea aia...
Dupa cate stiu eu, se vrea o Federatie formata din cluburi sportive de pescuit (nu de pescuit sportiv, e o diferenta de nuanta dar care schimba datele problemei esential). Cluburile sportive sunt recunoscute de ANS si implicit, Federatia trebuie recunoscuta de ANS.

Iar la "de ce neaparat cluburi sportive" - pentru ca aceste cluburi (si Federatia) vor sa fie FOARTE CLAR ca vor fi implicate numai in pescuitul ca sport nu si in pescuitul recreativ si/sau comercial, ramura unde vor venii bani europeni. Sa nu se creada ca Federatia se infiinteaza pentru acest scop. Lasam pentru altii aceste fonduri. Si stii foarte bine ca interes pentru asta exista :lol:

Asa am inteles eu, daca gresesc poate ma corecteaza cineva.
Clubul sportiv Ovidius Constanta
www.ovidius.com.ro

Avatar utilizator
George Iorga
maniac
Mesaje: 1393
Membru din: 27 Mar 2003 16:03
Localitate: Calarasi

Mesaj de George Iorga » 05 Ian 2008 13:51

@Carprom
Am spus intr-un mesaj de ieri ,care a fost sters, ca eu va consider pe mai multi de pe acest forum pescari buni. Deasemenea am spus ca tine de fiecare daca vrea sa stie lumea ori nu ,cat de mare pescar este ,lucru ce poate fi demonstrat doar in cadrul unei competitii ! Daca vreau sa stiu doar eu cat de bun sunt ma intrec cu pestele din balta ,daca vreau sa stie si vecinul de la colt mergem amandoi la balta si prind pestele inaintea lui (ori mai mult, ori mai mare ) ! Asa se naste spiritul de competitie in noi !
Varga sa fi fost din fier... ce brand aveam !!!

sebas
member
Mesaje: 263
Membru din: 27 Aug 2007 23:36
Localitate: madrid-spania

Mesaj de sebas » 05 Ian 2008 13:53

.....
Ultima oară modificat 18 Ian 2008 05:03 de către sebas, modificat 1 dată în total.

danr
Site Admin
Mesaje: 1072
Membru din: 10 Mar 2003 17:09

Mesaj de danr » 05 Ian 2008 13:54

unde era mesajul acesta postat ieri care ti s-a sters ?

Scrie răspuns