Rubrica "executare monturi"

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul crapului

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
Razvan.D
maniac
Mesaje: 1407
Membru din: 14 Mai 2005 14:17
Localitate: Belgium

Mesaj de Razvan.D » 13 Feb 2008 18:21

Vali Vesa scrie:Si mai stiu si pe altii, din pacate.
salut Vali
din fericire nu folosesc acest rig ,baietii au cerut poze cu monturi ,eu nu am facut decat sa caut pe aici pe la noi ceva poze ca sa le pot posta ,cat despre hybrid-ul ala de la korda nu-mi pot da cu parerea dar cred ca se poate folosi si altceva in locul aluia

Avatar utilizator
Vali Vesa
maniac
Mesaje: 1071
Membru din: 20 Ian 2005 16:02
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Vali Vesa » 13 Feb 2008 20:16

Razvan.D scrie:...nu folosesc acest rig ,baietii au cerut poze cu monturi ,eu nu am facut decat sa caut pe aici pe la noi ceva poze...
Salut Razvane,

Sa nu intelegi gresit, nu era vorba de tine, era vorba de Hybrid, care mie mi-a lasat un gust amar din pacate.
Si sa mai spun de leadcore :evil: Mult mai slab decat altele. Dupa 2-3 crapi se rupe si iese din camasa :evil: IQ :evil:
Nu pot sa spun acelasi lucru despre carlige (WG & LS) care sunt super, racheta de nadit, etc...
Parerea mea,
Clubul sportiv Ovidius Constanta
www.ovidius.com.ro

Avatar utilizator
Razvan.D
maniac
Mesaje: 1407
Membru din: 14 Mai 2005 14:17
Localitate: Belgium

Mesaj de Razvan.D » 13 Feb 2008 20:35

@Vali

stai linistit ,intelesesem postul tau si bine faci ca-ti spui parerea asa mai aflam si noi una alta ,calitate/pret(hybrid)=c-am scump zic eu si lasa de dorit daca multi sau fript ,eu m-am fript cu kryston mantis si acum am trecut pe green hornet care deocamdata isi face treaba excelent dar anul este lung inca :mrgreen:

Avatar utilizator
liviu_iova
member
Mesaje: 229
Membru din: 13 Iul 2006 10:23
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de liviu_iova » 20 Feb 2008 00:29

sry pt ca am senzatia ca sunt putin off-topic, dar voiam sa va arat ce am gasit intr-un plic cu ace korda....apropos de calitate/pret
Imagine
Liviu Iova
liviu.iova@yahoo.com
0734.839.639

Avatar utilizator
Razvan.D
maniac
Mesaje: 1407
Membru din: 14 Mai 2005 14:17
Localitate: Belgium

Mesaj de Razvan.D » 20 Feb 2008 01:15

[quote="liviu_iova"]sry pt ca am senzatia ca sunt putin off-topic, dar voiam sa va arat ce am gasit intr-un plic cu ace korda....apropos de calitate/pret

sa te invat ceva

asemenea ace sant foarte rare din fabricatie ,daca gasesti unul cu buba intr-un pachet poti trimite acul inapoi la firma si primesti un pachet nou in locul acelui ac ;-) ,nu vorbesc la misto iti spun din surse sigure din belgia iar ca sa ma conving acum 2 ani am avut o discutie cu 2 englezi pe o balta in franta despre acest gen de ace care mi-au confirmat aceeasi chestie cu trimisul inapoi

PS
inca nu ma pot plange de acest tip de ac ,am reusit sa indoi cateva pana acum dar doar cand am fost agatat si am reusit sa scot toata montura ,week-endul trecut am mai indoit unul :mrgreen:

Avatar utilizator
liviu_iova
member
Mesaje: 229
Membru din: 13 Iul 2006 10:23
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de liviu_iova » 26 Feb 2008 09:52

Ai avut dreptate, Razvan, baietii de la korda nu au mai contenit cu scuzele...m-au impresionat placut. Stiu ca intr-o tara normala asa ar trebui sa se intample, dar, din pacate unii dintre noi traim in Romanica si uneori uitam ce inseamna normalul :-?
Liviu Iova
liviu.iova@yahoo.com
0734.839.639

Scrie răspuns