steaua-cfr

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul crapului

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Vali Vesa
maniac
Mesaje: 1071
Membru din: 20 Ian 2005 16:02
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Vali Vesa » 02 Mar 2008 23:59

Vlasin Florin scrie:INCREDIBIL................furaciune pe fata,primul penalty CLAR,la al doilea,cred ca nu a fost,in rest,RUSINE,RUSINE,RUSINE :!:
Cred ca toata lumea a vazut momentul in care cameramanul filma peluza si MITICUL,ca altfel cum sa-l numesc il scuipa....................
Cea mai corecta opinie dupa parerea mea.
Prima faza - PENALTY clar. S-au cam facut de ras arbitrii... corner... de unde ???
A doua - nu stiu, a atins clar mingea cu dreptul. Ce a facut dupa aia cu stangul (fiind in alunecare) cred eu ca nu a fost de penalty.
Acum, Florine, au vazut ce fulare aveau "miticul" si colegii lui? Aveau fularele CFRului :cry:

Hai nu fiti suparati acum. Chiar nimeni n-a vazut jocul Stelei? Jocul schimbat de cei 3 noi veniti? Pacat, inseamna ca ganditi mai mult cu inima...
IMHO, cel mai frumos meci al turului CFR-Poli Timisoara. De care se aproprie mult prima repriza Steaua-CFR.
Astept cu nerabdare meciul de maine, care cred eu ca va fi un nou meci mare Poli-Unirea.
Clubul sportiv Ovidius Constanta
www.ovidius.com.ro

Avatar utilizator
Dan Cristian
veteran
Mesaje: 601
Membru din: 16 Feb 2008 17:58
Localitate: Galati
Contact:

Mesaj de Dan Cristian » 03 Mar 2008 08:32

Hai nu fiti suparati acum. Chiar nimeni n-a vazut jocul Stelei? Jocul schimbat de cei 3 noi veniti? Pacat, inseamna ca ganditi mai mult cu inima...
S-a vazut clar o schimbare, in bine, intr-adevar ... dar daca si arbitrajul ar fi fost corect, meciul putea fi relansat.

Avatar utilizator
Vlasin Florin
maniac
Mesaje: 1131
Membru din: 10 Mai 2005 14:29
Localitate: TIMISOARA

Mesaj de Vlasin Florin » 03 Mar 2008 08:47

@vali
ai dreptate,s-a vazut o schimbare in bine in jocul stelei,chiar m-au impresionat,a fost un joc mult peste media campionatului,dar nu trebuia sa se intimple asa ceva,nu stiu daca asta era rezultatul final daca cfr-ul primea un penalty la 2-1 pt steaua,pacat ca inca o data arbitrii strica spectacolul.
eu am vazut ca era un suporter al stelei :oops: nu ma contrazic pt ca nu sint sigur 100%,daca era al ardelenilor,gestul devine si mai incalificabil.

Avatar utilizator
Dan Cristian
veteran
Mesaje: 601
Membru din: 16 Feb 2008 17:58
Localitate: Galati
Contact:

Mesaj de Dan Cristian » 03 Mar 2008 08:55

Nu cred ca este vorba al care-i echipe era suporter, cel mai probabil este vorba de cascaval $$$, asa ca in vremurile bune.

Avatar utilizator
Vali Vesa
maniac
Mesaje: 1071
Membru din: 20 Ian 2005 16:02
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Vali Vesa » 03 Mar 2008 09:12

@Florin,
Da, primul a fost clar si daca l-ar fi dat poate ca altfel ar fi fost meciul. Poare chiar mai frumos. Ca dupa 2-1 Steaua s-a retras si daca nu venea golul 3 strangeam din b**i pana-n ultima clipa a prelungirilor.

@Dan Cristian,

Ai dreptate, nu conteaza din care tabara era. Gestul a fost INCALIFICABIL.

Mi-a placut tare mult Ando la conferinta de presa. Comentarii pertinente, se vede ca are "stofa".
Clubul sportiv Ovidius Constanta
www.ovidius.com.ro

Avatar utilizator
Dan Cristian
veteran
Mesaje: 601
Membru din: 16 Feb 2008 17:58
Localitate: Galati
Contact:

Mesaj de Dan Cristian » 03 Mar 2008 09:15

Mi-a placut tare mult Ando la conferinta de presa. Comentarii pertinente, se vede ca are "stofa".
E versat omul, trecut prin multe si uns cu toate alifiile 8) .

florincj
senior member
Mesaje: 337
Membru din: 14 Feb 2008 14:08
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de florincj » 03 Mar 2008 11:51

De ce nu vedeti si partea buna a lucrurilor ? A fost un meci frumos care te-a tinut cu sufletul la gura si chiar daca am dorit sa castige cfr-ul , felicit Steaua pt. victorie , meritata sau nu . Daca cfr ar avea un avans de 12-15 puncte , meciurile lor nu ar mai fi atractive , toti ar fi interesati de locurile 2 si 3 , asa ca infrangerea de aseara face lupta mai interesanta . Despre arbitraj ma abtin de la comentarii pt. ca faptul e consumat deja , raman insa la parerea ca exista un front comun impotriva cfr-ului pe toate planurile , mai ales financiar , de parca ar fi o lege ca un campionat nu poate fi castigat decat de o echipa din capitala . Traim in Romania si trebuie sa ne obisnuim cu jocurile de culise facute de ciobani , bisnitari, analfabeti etc., iar daca facem o analiza cine sunt conducatorii de cluburi mari veti vedea ca nu gresesc prea mult.
Felicitari inca o data si pt. suporterii Stelei !

Avatar utilizator
Dan Cristian
veteran
Mesaje: 601
Membru din: 16 Feb 2008 17:58
Localitate: Galati
Contact:

Mesaj de Dan Cristian » 03 Mar 2008 12:51

In concluzie ... sanatate sa fie, ca nedreptati in fotbal, cel putin la noi in tara, o sa existe multa vreme.

Avatar utilizator
Sionut
senior member
Mesaje: 450
Membru din: 23 Apr 2003 12:58
Localitate: Popesti-Leordeni

Mesaj de Sionut » 03 Mar 2008 13:01

haide-ti sa nu avem memoria scurta...sa nu-i plangem pe CFR-de arbitraje.Au avut mult mai multe bile albe decat negre.
Asociatia Pescar Sportiv -APS
http://www.pescar-sportiv.ro/

Avatar utilizator
George Iorga
maniac
Mesaje: 1393
Membru din: 27 Mar 2003 16:03
Localitate: Calarasi

Mesaj de George Iorga » 03 Mar 2008 13:03

Un avatar ptr. toti din Cluj...sa va mai treaca supararea :
Imagine :mrgreen:
Varga sa fi fost din fier... ce brand aveam !!!

Scrie răspuns