Polemica - concursul over 10 organizat de Crap One

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul crapului

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Cezar Bibu
member
Mesaje: 251
Membru din: 09 Oct 2003 22:23

Mesaj de Cezar Bibu » 29 Feb 2008 19:07

As avea si eu doua intrebari :
1.Da' cine e organizatorul asta CARP-ONE si ce face(produce) el ??
2.Nu demult se plingea lumea de taxe mari la concursuri, etc. Ia faceti voi calculele, cit se incaseaza si cit se plateste(premii, cupe, etc)...nu cumva e vreo greseala ??

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mosharu » 29 Feb 2008 19:23

Cezar Bibu scrie:As avea si eu doua intrebari :
1.Da' cine e organizatorul asta CARP-ONE si ce face(produce) el ??
2.Nu demult se plingea lumea de taxe mari la concursuri, etc. Ia faceti voi calculele, cit se incaseaza si cit se plateste(premii, cupe, etc)...nu cumva e vreo greseala ??
@Cezar...ERAM sigur ca voi primii "intepaturi din partea voastra" ...gaura in apa
1. CRAP-ONE este firma MEA.
2. Ce produc??....o sa-mi vezi produsele in curand pe piata.......
3. TAXA MARE???? ma faci sa rad :lol:
partea unui pescar este de 500 lei X 3 zile la Peris...fa si tu o mica socoteala ;-)
Gandeste-te ca un asemenea concurs NU s-a mai facut pana acum in Europa...sa se puncteze crapul de la 10 kg. TU cu amicii tai sunteti invidiosi ca am organizat EU acest concurs?? Nu cred...ca suntem baieti mari, nu?
4. NU este o greseala la "calculele" tale, numai cupa pt locul 1 ma costa 700 lei si cupa pt captura 2, ma costa 500 lei.....
medalile pentru 32 de pescari, unde una bucata ma costa 40 ron.
Taxa balta...masa festiva..arbitru...un articol cu "OVER10" in Libertatea..toate acestea COSTA ....s-ar putea sa mai pun eu bani de la mine :lol:




Ps. esti binevenit la OVER10 :D
Daca ti-se pare mare taxa...iti platesc eu jumatate.

Stai LINISTIT Cezare ca nu ma imbogatesc din "OVER10":lol:
Ultima oară modificat 01 Mar 2008 20:25 de către mosharu, modificat de 2 ori în total.

Cezar Bibu
member
Mesaje: 251
Membru din: 09 Oct 2003 22:23

Mesaj de Cezar Bibu » 29 Feb 2008 19:40

Europeanule,

Chiar crezi ca sunt vreun handicapat care nu e in stare sa vorbeasca singur ? Intepaturi oi fi primit prin alte parti, pe unde ai mai fost...Eu am pus niste intrebari . Punct. ale mele. Cit despre raspunsuri,ce sa zic :
1,2-fis. nu stiu, n-am auzit, e normal sa intreb.
3.acceptabila
4.participare :16echipex1000 ron= 16.000 ron(cel putin)
premii : 4500+2000=6500 ron
_____________
diferenta = 9500 ron(adica medalii, diplome, cupe, balta)
Mi s-a parut cam mare,si iar am intrebat. Iar punct.

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mosharu » 29 Feb 2008 20:23

Cezar Bibu scrie:Europeanule,

Chiar crezi ca sunt vreun handicapat care nu e in stare sa vorbeasca singur ? Intepaturi oi fi primit prin alte parti, pe unde ai mai fost...Eu am pus niste intrebari . Punct. ale mele. Cit despre raspunsuri,ce sa zic :
1,2-fis. nu stiu, n-am auzit, e normal sa intreb.
3.acceptabila
4.participare :16echipex1000 ron= 16.000 ron(cel putin)
premii : 4500+2000=6500 ron
_____________
diferenta = 9500 ron(adica medalii, diplome, cupe, balta)
Mi s-a parut cam mare,si iar am intrebat. Iar punct.
@Cezar;
Taxa de balta & restul nu le mai pui la socoteala???
Mi-ar placea ca Dl. Albastroiu sa fie TATA...sa fac concursul MOKA :lol:
NU Cezar..departe de mine gandul ca ai fi vreun handicapat..... :oops:
Mea culpa daca ai inteles gresit!
Si acum..daca nu te superi...hai sa lasam baietii sa se inscrie..sau sa comenteze DESPRE concurs, ok?
De organizare ma ocup eu ;-)
Multa sanatate iti doresc.
ps. Europeni suntem toti, nu? :D

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mosharu » 01 Mar 2008 16:21

andrei senzor scrie:frate mosharule,
eu sprijin proiectul tau si iti doresc sa iasa bine si sa fie un succes!
concentreaza-te pe problemele organizatorice si fa abstractie de viitoarele comentarii rautacioase, pentru ca, te asigur, vei avea parte si de asa ceva.
este foarte posibil sa apara persoane care nu vor fi "incantate" de concursul tau. care vor decreta ca "nu se joaca cinstit", fara vreun echivoc.
asta e un risc asumat. tu ocupate de lucrurile pozitive.
bafta din partea mea!
@Andrei (nu-ti mai zic "frate" ca iar imi aud vorbe ca sunt Mason :lol: )
Iti multumesc pt. sfaturi ;-)
1. Ca organizare: Pe "OVER10" il "coc" mai de mult... ;-) CHIAR daca bag mana in buzunar si mai platesc de la mine si tot o sa iasa de nota 10....de la OVER 10 ;-) chit ca-l fac numai cu 4-5 echipe de pescari care imi sunt PRIETENI, care vor fi mandrii ca PESCARI ca au participat la un concurs inedit in Romania.
2. Intepaturi... au aparut deja....si "pe la spate" vor mai fi. Dar imi asum "riscul" si + de asta...GAURA IN APA :lol:
3. La orice concurs pe care EU il voi organiza de azi incolo se va "juca cinstit"
4. Esti ( sunteti ) om de afaceri si stii bine ca pe "segmentul competitii" este LOC pentru toti......
5. Atat timp cat sunt organizate si PROMOVATE concursurile de carp fishing si implicit C&R...avem cu totii de "castigat", nu?
6.PESCARII de CRAP sunt liberi sa-si aleaga PE BANII LOR concursul UNDE vor sa participe...si unde se simt ...bine.
"BAFTA" iti urez si tie ...in ORICE intreprinzi!


ps- SPER ca NU se supara "nimeni" ca pe langa multe altele...ii fac RECLAMA Domnului Albastroiu si implicit Perisului......



pss. sa ne vedem sanatosi la o bere ;-) :D

Val Pangica
member
Mesaje: 170
Membru din: 05 Ian 2008 21:40

Mesaj de Val Pangica » 01 Mar 2008 17:11

CristianSurdu scrie:
Cezar Bibu scrie:As avea si eu doua intrebari :
1.Da' cine e organizatorul asta CARP-ONE si ce face(produce) el ??
2.Nu demult se plingea lumea de taxe mari la concursuri, etc. Ia faceti voi calculele, cit se incaseaza si cit se plateste(premii, cupe, etc)...nu cumva e vreo greseala ??
@Cezar...ERAM sigur ca voi primii "intepaturi din partea voastra" ...gaura in apa
1. CRAP-ONE este firma MEA.
2. Ce produc??....o sa-mi vezi produsele in curand pe piata.......
3. TAXA MARE???? ma faci sa rad :lol:
partea unui pescar este de 500 lei X 3 zile la Peris...fa si tu o mica socoteala ;-)
Gandeste-te ca un asemenea concurs NU s-a mai facut pana acum in Europa...sa se puncteze crapul de la 10 kg. TU cu amicii tai sunteti invidiosi ca am organizat EU acest concurs?? Nu cred...ca suntem baieti mari, nu?
4. NU este o greseala la "calculele" tale, numai cupa ma costa 700 lei
medalile pentru 32 de pescari ( ma refer la medalii facute cu bun simtz..nu niste "table" cu un abtipild pe ele... ;-) ) una bucata costa 40 ron.
Taxa balta...masa festiva..arbitru...un articol in Libertatea..toate aste COSTA ....s-ar putea sa mai pun eu bani de la mine :lol:




Ps. esti binevenit la OVER10 :D
Daca ti-se pare mare taxa...iti platesc eu jumatate.

Stai LINISTIT Cezare ca nu ma imbogatesc din "OVER10":lol:
Lasind la o parte impolitetea cu propunerea de plata - esti un pic obraznic Mosharule ! Cind Cezar sau eu pescuiam la Peris pe Podisor nr 2 - tu iti coseai pe terasa , plasa monofilament cumparat de la Europa !
Eu zic ca ar trebui sa iti fie rusine ca faci astfel de postari . Ti-am mai zis si chiar nu vrei sa crezi - tu nu esti pescar de crap - esti un baiat caruia ii place pescuitul si atit ! Ti-ai gasit aici pe www.crap.ro , un debuseu - pentru ca pescarii de competitie au fost interzisi atita timp din cauza lui Iliuta , dar opreste-te omule !! Ce sa ii explici tu lui Cezar ? Eu l-am gasit pescuind pe Peris !! Tu unde erai ???????? In pridvor amestecind mamaliga ? :oops:

Din partea mea , poti face ce vrei pe Peris - dar daca cineva care si-a pierdut multi ani din viata pe acolo , observa ca premiile nu sunt compatibile cu taxa TA de inscriere - nu trebuie sa faci tam - tam !
Este treaba ta ce faci - dar ai un pic de respect fata de oamenii care au sustinut balta ani de zile !!! Si care intimplator sau nu , o cunosc ca pe viata lor - ti-o scrie unul care a castigat Perisul o data si mai are 2 locuri secunde in 5-6 concursuri organizate aici . Mai bine ma intrebi la stavilar daca sa pui montura in baraj sau linga - unde e namoluil mai mare , cum merge locul de la calea ferata , ce e de facut la cele 3-4 posturi de pe fundul garlei - samd ! Habar nu ai tu ce inseamna Perisul !!!

Eu zic sa mai iei o pauza , ca te-ai vazut brusc pescar de crap si incepi sa jignesti !!! Si te vad ca ti-ai luat aripi , pe ce considerente ? Dai sfaturi aiurea - cind tu esti frint - nu ai dovedit niciodata nimic - in pescuitul crapului ! Acum vreo 6 luni faceai "funda" la monturi ca asa intelegeai d-ta nodul fara nod !!

Din postura de "fratele Mosharu" te-ai trezit pescar de crap ? Asta numai tu o crezi ! Si Andrei Vladeanu !

Avatar utilizator
cornelserbu
senior member
Mesaje: 314
Membru din: 16 Oct 2005 18:35
Localitate: Bucuresti

Mesaj de cornelserbu » 01 Mar 2008 17:25

totul ar fi o.k., dar nu vad in ce consta obraznicia... sper ca nu in faptul ca Mosaru n-a castigat niciun concurs pe Peris... are tot timpul din lume, iar pescar de crap nu-i deloc greu sa fi...chiar tu spuneai asta, Val, intr-un articol de demult...

Adrian B
member
Mesaje: 223
Membru din: 22 Oct 2007 09:31
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Adrian B » 01 Mar 2008 18:09

Opinie.
Cred ca o sa fiu un pic off topic si imi cer scuze.
Am si eu o problema cu denumirea aceasta: "pescar de competitie"
Poata ma ajutati s-o inteleg. Corectati-ma daca gresesc. Pescar de competitie = acel pescar care participa la competitii, corect?
Asta inseamna ca intr-un an competitional, trebuie sa participi la cel putin jumatate din concursurile de crap. Ca sa fiu si mai exact, un individ care isi cumpara niste bete de crap, si participa la toate concursurile se numeste pescar de competitie? Ala care e un pescar foarte bun la pescuitul crapului, dar care nu are timp - poate omul are si el un job - si pescuieste in week-end, se numeste doar pescar?
Cum se numeste acela care are propria competitie cu crapul? Acela care stie sa-si respecte "partenerul" (crapul), care stie sa respecte natura, etc...?
Corect, pt cei mai invatati dintre dvs in ale pescuitului, exista dorinta de a va duela priceperea intr-o "competitie sportiva". De fapt exista 2 competitii, una pe balta si alta pe forumuri.
Eu vad pescuitul exclusiv ca pe un mod de relaxare. Sa fiu pescar de competitie si sa am tot felul de dispute pe forumuri e ultimul lucru pe care l-as vrea.
Multumesc.

Val Pangica
member
Mesaje: 170
Membru din: 05 Ian 2008 21:40

Mesaj de Val Pangica » 01 Mar 2008 18:10

cornelserbu scrie:totul ar fi o.k., dar nu vad in ce consta obraznicia... sper ca nu in faptul ca Mosaru n-a castigat niciun concurs pe Peris... are tot timpul din lume, iar pescar de crap nu-i deloc greu sa fi...chiar tu spuneai asta, Val, intr-un articol de demult...
Cornele - tu ori nu ai citit ce am scris eu - ori ai de gind cu mine ginduri obscure ! :lol: :lol: :lol: Vrei sa ne certam aiurea - mai bine ma suni !! Mie mi se pare reactia lui Mosharu referitoare la Cezar - de-a dreptul obraznica ! Si stop ! Acuma daca tie iti place sau nu postarea mea - e optiunea ta . Nu vreau sa spun ca si pentru tine Perisul e la fel de departe ca si pentru Mosharu ! :lol: :lol: :lol: Dar macar tu nu jignesti si nu esti parte activa in postarile astea !

Si cind o castige Mosharu de la dig vreun concurs pe Peris - sa imi aduci aminte sa ma retrag din competitii - inseamna ca sunt depasit de situatie ! Inseamna ca boiliesul nu mai merge si merg alte nade de care eu habar nu am acum !!!

@Adrian B

pescar de competitie - e acela care participa la astfel de manifestatii si ajunge si el - in ciuda concurentei acerbe - pe niste locuri de podium -poate pescuii cu motz de ##### si cu bete de 50 lei / lanseta , atita timp cit se clasifica macar in primi 10 la majoritatea concursurilor .

Avatar utilizator
teacher64
veteran
Mesaje: 768
Membru din: 03 Mar 2007 12:25
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesaj de teacher64 » 01 Mar 2008 18:42

Felicitari, misto ideea! De amorul artei: cred c-ar fi interesant de contabilizat, neoficial, si crapii "under 10". Asa se va vedea care ehipe au gasit cu adevarat formula castigatoare pentru selectarea crapului mare.
Taxa mi se pare de bun simt, spre deosebire de aberatiile alea cu 1000-2000 Euro.
Cat despre carcotasi... fiti linistiti: au fost, sunt si vor exista peste tot. Pe de alta parte, sunt chiar un rau necesar, altfel lucrurile chiar ar lua-o razna. :mrgreen:
Ultima oară modificat 01 Mar 2008 19:19 de către teacher64, modificat 1 dată în total.
Multi chemati, putini alesi...(Pestii!!!) :))

Scrie răspuns