Polemica - concursul over 10 organizat de Crap One

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul crapului

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Avatar utilizator
mirceas
veteran
Mesaje: 604
Membru din: 29 Feb 2004 11:11
Localitate: Brasov
Contact:

Mesaj de mirceas » 11 Iun 2008 09:40

@pescarusu_nebun: daca toata lumea ar gandi ca tine... am merge spre mai bine.

urmarind de foarte multi ani polemicile de pe toate site-urile, mi-am dat seama ca lucrurile au degenerat rau de tot. pescuitul competitional a ajuns un camp de lupta pentru interese pur comerciale si mai putin performanta, fair-play etc. exact ca in fotbal: cine crede ca se mai joaca fotbal de calitate ma face sa rad, importante sunt milioanele care se invart.

cel mai rau e ca pescuitul a ajus sa semene si cu politica... de aceea am mare respect fata de cei care sunt impartiali, stau in banca lor si isi vad de treaba.
fir intins!!

www.carpfishing.ro

Avatar utilizator
Dan Cotelici
veteran
Mesaje: 704
Membru din: 14 Ian 2003 09:47
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Dan Cotelici » 11 Iun 2008 10:20

Pescarushule ai sesizat foarte bine ce se intampla.
Usor, usor se subordoneaza pescuitul crapului unei singure structuri care din interese comerciale incearca prin orice metode sa influenteze rezultatele competitiilor prin manipulare si smecherie.
In preajma lor stau cozile de topor care , pentru un pumn de boiles sau "respect", nu ezita sa atace voluntar sau la comanda orice initiative care vin din exteriorul gruparii.
Mosharu a organizat deja un concurs care s-a bucurat de succes.A avut o idee foarte buna cu Over 10.
E prea mult!!!!!!!
Nu vi se pare ca prea se baga in seama si Mosharu' asta? :lol:
Second BEST is FIRST loser

Avatar utilizator
raducu
senior member
Mesaje: 486
Membru din: 15 Ian 2007 23:08
Localitate: Cluj Napoca

Mesaj de raducu » 12 Iun 2008 16:52

De la inceput s-a putut observa ca este vorba de invidie , din momentul in care s-au legat de bani si incasari. Daca veneau cu altceva, legat de organizare , regulament , etc........ si cu idei bune exprimate cu bunavointa , jos palaria. Dansii vor doar respect,se considera martiri pe altarul pescuitului competitional; nu stiu ce profesie au la baza dar aici suntem cu totii doar niste pescari unii mai buni , altii mai putin buni si atat.
PESCUITUL INSEAMNA ARTA

Avatar utilizator
Vlad_Colceriu
veteran
Mesaje: 667
Membru din: 17 Apr 2008 20:19
Localitate: Bucuresti-Titan
Contact:

Mesaj de Vlad_Colceriu » 16 Iun 2008 10:28

Ma bucur ca imi este impartasit punctul de vedere!
Imagine

Val Pangica
member
Mesaje: 170
Membru din: 05 Ian 2008 21:40

Mesaj de Val Pangica » 16 Iun 2008 15:57

Dan Cotelici scrie:Pescarushule ai sesizat foarte bine ce se intampla.
Usor, usor se subordoneaza pescuitul crapului unei singure structuri care din interese comerciale incearca prin orice metode sa influenteze rezultatele competitiilor prin manipulare si smecherie.
In preajma lor stau cozile de topor care , pentru un pumn de boiles sau "respect", nu ezita sa atace voluntar sau la comanda orice initiative care vin din exteriorul gruparii.
Mosharu a organizat deja un concurs care s-a bucurat de succes.A avut o idee foarte buna cu Over 10.
E prea mult!!!!!!!
Nu vi se pare ca prea se baga in seama si Mosharu' asta? :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: Te- a durut capul cind ai scris atit ? :lol: :lol: :lol:
Ca sa terminam si discutia pesemne ca o sa ma inscriu la acest concurs - pentru ca nu-i asa ? faptele vorbesc . Asta ca sa inchei si discutia cu balta Peris si sa ii las lui Dan timp sa se odihneasca noaptea .
Ca o recomandare Dane - nu te mai baga in seama cu mine - ca eu nu iti mai raspund de mult si nici nu imi propun sa te fac varza . Las-o dracu asa cum este si vezi-ti de ale tale si lasa-ma pe mine cu ale mele .

Iar pentru ceilalti care vorbesc de invidie , interese , pizma , lucraturi , samd - stati mai cuminti in postari , ca nu stiti NIMIC din competitie si organizare , decit ce cititi pe aici si habar nu aveti ce interese are Dan , eu , Mosharu , sau altul ( sic ! )
Despre pescuit la crap vorbim oricind si deschis , dar altceva zau asa , sunteti cruzi ca sa stiti ce inseamna chestia asta , CU TOT ce implica . Voi credeti ca degeaba sunt comentarii la astfel de propuneri de concursuri ( gen braile ) - sau am inebunit cu totii ? Chiar nu faceti nici un discernamint in ceea ce cititi , sau voi credeti ca toate aceste concursuri si discutii vin de la sine , ca niste picnicuri facute de plictiseala duminica , impreuna cu familia ?

Si revin - nu am nimic impotriva concursului de Over 10 ( cine ma cunoaste stie despre ce vorbesc ) , chiar mi-am facut un proiect sa vin si eu , dar lasati-o si voi mai moale cu comentariile - ca din toti cei care scriu aici nu vine niciunul la concurs - dar adunati postari si pareri la greu , si atit .

Avatar utilizator
florinnae
junior member
Mesaje: 41
Membru din: 22 Aug 2007 11:47
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de florinnae » 16 Iun 2008 22:41

ATENTIE !, nu vreau sa se supere nimeni

Punctez:
- ca nu stiti NIMIC din competitie si organizare , decit ce cititi pe aici si habar nu aveti ce interese are Dan , eu , Mosharu , sau altul ( sic ! ), nu fiti atat de sigur !
- sunteti cruzi ca sa stiti ce inseamna chestia asta , CU TOT ce implica, pai hai sa propunem sa se deschida forum destinat pentru NOI, cei "cruzi"
- dar lasati-o si voi mai moale cu comentariile, pai nu este FORUM, postarile in limita bunului simt sunt admise, eu cel putin asa stiu
- ca din toti cei care scriu aici nu vine niciunul la concurs - dar adunati postari si pareri la greu , si atit , sunteti sigur ?
- ca niste picnicuri facute de plictiseala duminica , impreuna cu familia, eu fac PICNIK pentru relaxare

Credeti ca noi "userii noi" nu avem nici-un cuvant de spus ? va inselati

Daca considerati ca nu trebuia sa intervina nimeni, (cei care nu stiu, care nu au habar, etc), nu era nevoie sa ne impartasiti scenografia acestui "RAZBOI".

Respecte

Val Pangica
member
Mesaje: 170
Membru din: 05 Ian 2008 21:40

Mesaj de Val Pangica » 17 Iun 2008 16:12

@florinnae

Stii ce este frumos pe acest forum . Toti sunteti pescari de competitie - din care unii chiar veniti si va mai stie lumea pe la concursuri .
In rest - sunt atitia "chibiti" care in loc sa stea in locul lor sa isi vada de pescuit , isi dau cu parerea ! Organizare , posibilitatea de a inchiria o balta decenta , arbitrii , regulament , samd - toate astea sunt ecuatii de gradul 4 pentru unii din voi ( pentru ca nu aveti istoric si nici experienta ! ) - in schimb va dati cu parerea ca totul este simplu - din moment ce eu platesc taxa si sunt arbitrat corect si participi la concusrul X . Citi ati intrebat organizatorul cum s-a rezolvat acel concurs si cu ce costuri ? Voi credeti ca patronii de balta isi cedeaza baltile pentru un concurs facut cu neica nimeni , doar pentru ca eu sunt barbierit proaspat sau altcineva s-a spalat pe dinti dimineata ? Sunt patroni de balta care nu te primesc nici daca ai tot arsenalul dupa tine - pur si simplu nu te cunoaste - si cum inca in Romania se FURA - te banuiesc anticipat . daca vii recomandat - se schimba situatia - dar pentru asta trebuie sa gasesti pe cineva sa-si puna obrazul pentru tine !!!!!
Implicati-va si voi , propuneti balti angajate de voi , samd - si vedeti ce se intimpla ! Inainte de asta - ma scuzati ............ , comentati din pozitia de participanti carcotitori si in proportie de 90 % pierzatori ! Dar uite ca in afara de politica si fotbal , tot romanul se mai pricepe si la organizat si derulat un concurs de pescuit la crap . Daca e degeaba - de ce sa nu scriem ! Ce natie misto suntem ! :mrgreen: Si ce drac ma maninca pe mine sa mai iau in gura cu voi toti ! :lol: :lol: :lol: Dar cineva trebuie sa v-o spuna si pe asta , chiar daca nu este cel mai calificat pescar de crap .

Avatar utilizator
Razvan.D
maniac
Mesaje: 1407
Membru din: 14 Mai 2005 14:17
Localitate: Belgium

Mesaj de Razvan.D » 17 Iun 2008 17:30

Val Pangica scrie:
chiar daca nu este cel mai calificat pescar de crap .

nota 10 ..... ;-)

Adrian B
member
Mesaje: 223
Membru din: 22 Oct 2007 09:31
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Adrian B » 17 Iun 2008 20:23

@florinnae
Dar de ce nu vrei sa se supere nimeni? Ce delicati suntem noi, nu vrem sa suparam pe nimeni...

In primul rand nu stiu de ce e asa ahtiat pescarul roman dupa concursuri.
Mai ales dupa astea din Romania.
Tot de pe aceste forumuri aflam: Strategii de concurs:
-Unii "pescuiesc" cu lanseta scoasa din apa sau pescuiesc cu acul gol, pt a permite echipei vecine sa ia avans.
-Altii nadesc masiv cu porumb pt a strica vadul...vecinilor
-Altii pescuiesc cu jandarmii in spate
-Altul...pateste ca desi termina in frunte si se califica "undeva"... este "descalificat" pt un peste mort.
-etc
Deci ca o concluzie exista niste ogari care alearga pt tine. Publicul nu-i vede, vede doar rezultatul final si ce rezulta de aici?: reputatia! hopa...
Reputatie care se reflecta direct in vanzari, sponsorizari - de unde rezulta ca intr-o schema interesele..alea alea...
Daca gresesc va rog sa ma contraziceti.
A nu se intelege ca toate concursurile ar fi asa.

@val pangica
Ati spus asa, citez: Si ce drac ma maninca pe mine sa mai iau in gura cu voi toti !
Adevarul ca si eu ma mir de ce. Pt. ca acum ceva vreme, prin iarna, dvs &co aveati pe celalalt site zeci de injurii la adresa celor de pe crap.ro. Site de ratati spuneati la un moment dat. Am incarcat sa caut acea postare pe crapmania pt a da cititorilor un link, dar din pacate nu-l pot accesa. Intr-o lume mai normala decat a noastra prezenta dvs. ar fi fost respinsa imediat.
In alta ordine de idei, in logica dvs., cine nu e pescar de competitie trebuie sa stea naiba la locul lui, nu? Atunci ramaneti dvs. pe celalalt site, profesionistii, iar de noi astia "chibiti" s-o indura cineva sa ne explice cum se face nodul fara nod.
Si ca o incheiere, verificati cate postari injurioase aveti la adresa lui Cristian Surdu. Deci daca dvs. vi se pare ca aceasta superioritate si aroganta fata de unii de pe acest site care au observat "unele-altele" va este benefica atunci eu nu mai am comentarii.

Avatar utilizator
florinnae
junior member
Mesaje: 41
Membru din: 22 Aug 2007 11:47
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de florinnae » 18 Iun 2008 10:32

Adrian B scrie:@florinnae
Dar de ce nu vrei sa se supere nimeni? Ce delicati suntem noi, nu vrem sa suparam pe nimeni....
Adrian, nu vreau sa incep un razboi si de aceea ma abtin de la multe comentarii, comentarii care ar deranja multi PESCARI DE COMPETITIE

Gata fratilor, ma abtin de la comentarii, vad ca aici cei care au nume cu rezonanta sunt mai presus de ceilalti pescari de crap (sunt si exceptii printre ei care vor sa impartaseasca semenilor lor tainele copetitiilor), eu sunt convins ca numele "florinnae" nu a fost auzit printre pescarii de competitie dar asta nu inseamna ca nu stiu cu se se mananca "NU VORBESC IN NESTIINTA DE CAUZA", asa ca, fratilor ramaneti voi cu polemicile si razboiul competitiilor de crap si nu fiti siguri ca noi "chibiti" suntem departe de de aceste lucruri.

Iar ca ultim citat, rog un organizator de concursuri sa desfasoare pas' cu pas' derularea unei organizari competitionale, asta asa pentru noi "cei cruzi".

Completare: trebuie sa fiti constienti ca printre pescarii de CRAP care nu participa la competitii sunt foarte multi care cunosc lucrurile mult mai bine decat multi pescari de competitie, iar lipsa prezentei lor la aceste competitii se datoreaza faptului ca cunosc si jocurile din culise care se fac la unele competitii.

Respecte domnilor

Scrie răspuns