ARENA

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul crapului

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
maiden
Moderator
Mesaje: 1552
Membru din: 30 Mar 2006 07:55
Localitate: GL,TL
Contact:

Mesaj de maiden » 03 Feb 2009 21:57

Mary2005 scrie:
a1mer scrie:
Mary2005 scrie: ..............................................................................

Cred ca nu mai are rost sa mai discutam ceva ...........
Pai ce sa mai discut cu tine...care iti modifici singur postarea si pozezi in victima...si nu lasi acolo scris sa vada lumea ce aberatii ai in tine.......incredibil.

de sters le am sters sa nu creez polemici aiurea ....


acu daca tot vrei sa te dai rotund si sa afle toata lumea cum ne comportam noi in CarpZone , spune tot ...
Daca peşte nu e, nimic nu e !!! :))

Multe sfaturi utile cu privire la forum, si nu numai, găsiţi AICI

Avatar utilizator
a1mer
member
Mesaje: 206
Membru din: 26 Iul 2006 03:07
Localitate: bucuresti

Mesaj de a1mer » 03 Feb 2009 23:23

Discutia asta nu are nici o treaba cu CarpZone...si las-o mai moale deoarece in acest club tu esti un biban....nu implica numele clubului aiurea
ps:am postat doar pentru a face aceasta precizare legata de club ca sa nu se inteleaga gresit.
Trofim Cristian

C.S Green Lake

Mary2005
member
Mesaje: 273
Membru din: 13 Mar 2006 23:41

Mesaj de Mary2005 » 04 Feb 2009 09:32

vad ca inca te mananca si nu te potolesti .

poate ar trebui sa ne intalnim si sa imi spui in fata toata problema care te deranjeaza ....

Avatar utilizator
sorinacio_1
member
Mesaje: 188
Membru din: 01 Noi 2008 12:46

Mesaj de sorinacio_1 » 15 Feb 2009 02:13

nu vreau sa mai deschid un alt topic... care sa faca referire la corectitudinea si sinceritatea participantilor si arbitrilor...sau organizatori, la aceste concursuri... care nu sunt altceva decat momente fericite ptr unii (cei care baga mana pan' la cot) si ptr altii sentimentul de participanti fraieri.... nu-i corect... e un concurs... e o intrecere... ce fac banii astia din oameni !!!.... cum e sau cum a fost cu sarulestiul... acel loc 2.. ocupat in repetate randuri de acel prieten al lui raduta (cred ca e vorba de un anume lazar).....ce lucreaza undeva prin sau cu vama ... si care il ajuta pe acest raduta... precum si arbitri ... ce nu sunt altii decat subalterni sau angajati de'al celui ce participa (vezi locul 2 )... si care sub diferite forme presteaza..... si presteaza... si iar si....
asta e tara .. romaneasca... a ajuns o groapa de gunoaie... si de stricaciuni....
asta e..... ....am ajuns sa ne pretam la fel si fel de tertipuri de a ne bate joc de altii....

dvs ce parere aveti... sau preferati linistea ... poate de frica cuiva... asa nu vom avea niciodata corectitudine...
I'm a WINNER...!!!!!!!!!!:D:... :bere:....:bere:s'am sa beu si chefuiesc.....

Avatar utilizator
maiden
Moderator
Mesaje: 1552
Membru din: 30 Mar 2006 07:55
Localitate: GL,TL
Contact:

Mesaj de maiden » 16 Feb 2009 14:44

Cred ca aveti ceva de discutat aici:

danicristi_79 scrie:
zakunin scrie:@zenhor

Eu zic ca ai gresit locul ... incearca in prima jumatate a baltii cel putin pana se mai incalzeste. Acolo (adica in dreapta cabanei) am dar si eu si am avut aceeasi soarta ca si tine. Locul e bun dar pestele inca nu umbla...si nu e acolo .. e in fata la apa mai mare.
Pestele o pe toata balta Andrei......intr-adevar poate un pic mai concentrat pe "oala" insa la ce densitate e pe Moara stai linistit , ca poti prinde oriunde. Am facut treaba buna duminica trecuta, la 20 de m in stanga locului unde a pescuit Zenhor.
Cred ca stii foarte bine ca acum 2 ani, in primavara, pe frigul ala cumplit, locul 2 si 3 s-au castigat pe locurile din coada baltii.:-?
zakunin scrie: Nu prea inteleg ?! Vrei sa ii dai un sfat lui Zenhor sau sa imi spui mie ca tu sti mai bine ca mine sa prinzi peste ?

P.S. Nu mi-ai spus nimic nou bineinteles ca stiu unde s-a castigat in primavara, eu am fost in concurs! :evil:

Am uitat tu ajuti numai daca iti iese ceva si tie .... te sfatuiesc sa nu imi raspunzi sau o sa afle toti la ce ma refer. ( Tim R. iti spune ceva? )
danicristi_79 scrie:
"Prietene".........un singur lucru iti spun, si ti-l spun din inima. Nu ma mai ameninta pe mine.
Imi spune ceva Tim R. .....da...e o carte pe care am vandut-o eu. Nu ti-a placut cartea cumva? A fost prea scumpa?.......Nu a fost color ? Ti-am cerut altceva in afara de bani pe ea? :evil: :evil:
Ooooops....acuma am raspuns. Si o sa afle toti.......... :evil: .

zakunin scrie:
OK! Vad ca insisti sa fii facut de ras ... ma conformez atunci.
Iti raspund aici si rog un moderator sa mute aceste discutii unde le este locul.

O sa incep prin a le explica colegilor de forum de ce danicristi este un mare ipocrit si bisnitar.

Acesta e un anunt pe care danicristi il face la rubrica "vanzare -cumparare" http://www.crap.ro/forum/phpBB2/viewtop ... t=big+carp ce uita sa mentioneze personajul sus mentionat in anunt este ca de fapt nu vinde o carte ci un e-book pe care il printeaza/xeroxeaza la infinit practicand bisnita in cu prietenii lui pescari.

Cam asa suna regulamentul de postare al anunturilor http://www.crap.ro/forum/phpBB2/viewtopic5095.html

Asta nu ar fi nimic... face omul un ban ....da apoi vine si urla sus si tare despre "taxe balti nesimtite" patroni fara simtul masurii ce jecmanesc pescarii, facand pe lupul moralist si batand obrazul celor se spun altceva decat el si concluzionand cu maxima ipocrizie " DUMNEZEULE UNDE AM AJUNS ... sa pescuim in Ungaria". Pai "pritene" Ungaria e prea decenta pentru unul ca tine.

In curand o sa vrea sa ne vanda si DVD-uri cu Korda Underwater sau munca lui MATRIX (un pescar adevarat de la care ar putea lua exemplu)

Va las pe voi sa va faceti o opinie singuri ...

In incheiere ii rog pe cei interesati de cartea lui TIM R. sa ma contacteze pe private si o pun eu la dispozitia voastra gratis. La fel si editia urmatoare ce am primit-o pe mail prin amabilitatea lui Vlad Pavlovici (GRATIS)!
danicristi_79 scrie:
Nu consider ca am facut bisnita....si nici ca m-am imboatit din vanzarea acelor carti........apropo, am vandut 4 bucati si nu am facut altceva decat sa le multiplic......Daca intr-adevar am incalcat vre-o lege copiind-o....aici se poate spune ca am gresit. Dar departe de a spune ca e bijnita.Si e-book-ul daca ti-l dadeam, si-l copiai tu......n-ai fi incalcat aceeasi lege....nu tot bisnita s-ar fi numit?

Iar lucrurile pe care le-am spus , referitor la balti si taxe...... le spun din inima......si poate pe mine nu ma afecteaza atat de mult. Am un job cat de cat bine platit, am in aceelasi timp si o firma ce merge destul de bine impreuna cu nevasta-mea (asta ca sa subliniez dorinta mea de a face bijnitza).....si poate si din acest motiv ma doare de ce se-ntampla cu baltile din jurul Bucurestiului si de modul cum sunt ele manageriate. Pentru ca poate vad si din interior lucrurile. Apropo....eu pe perioada de criza , am incercat sa pastrez preturile macar la nivelul anului trecut, in nici un caz sa le cresc.
Dar nu pot discuta cu tine de astfel de lucruri....ca tu le vezi altfel, dintr-o zona mai elitista.


N-ai cum sa ma desfiintezi.......ca sa-ti raspund la ce mi-ai scris pe private. Idiotule........care ma faci ipocrit si bisnitar. Pentru vorbele astea o sa raspunzi asa cum ti-am spus in private.Dar probabil ca nu esti destul de barbat sa te intalnesti cu mine. Oricum......primavara e aproape.....si se deschid baltile cat de curand.

P.S. Chiar rog moderatorii sa mute discutia in alta parte......si poate eventual sa o inchida. Nu-mi place sa ma balacaresc cu nimeni aici, iar elitistul asta are nr. meu de telefon ......si daca intr-adevar vrea sa raspunda barbateste pentru vorbele si jignirile lui sa nu se mai ascunda in spatele tastaturii si cuvintelor .....si sa ma sune.
P.P.S. Matrixx......vezi ca sunt cu ochii pe DVD-urile tale.......vreau sa fac bijnita si sa ti le multiplic . Dupa ce reusesc cu tine.....next level...."Korda Underwater" :evil:
zakunin scrie:Esti cel putin penibil! Eu zic sa ma eviti cat poti ... asta daca nu esti si masochist. Despre partea in care m-ai facut idiot ... da recunosc sunt un mare idiot ca ma pun la mintea ta.

Cat despre ce ai facut tu si cum ai considerat ca trebuie sa ajuti pescarii cu o carte de pe net vanduta apoi in mai multe exeplare ... lasa-i pe altii sa decida daca e bisnita sau nu!


End off discution din partea mea.
danicristi_79 scrie:
Intr-adevar pentru prima oara iti dau dreptate......... sunt masochist, si n-o sa te evit.

Si din partea mea......end off.
Daca peşte nu e, nimic nu e !!! :))

Multe sfaturi utile cu privire la forum, si nu numai, găsiţi AICI

Avatar utilizator
ghitighiusan
veteran
Mesaje: 888
Membru din: 25 Aug 2008 16:16
Localitate: Alba Iulia

Mesaj de ghitighiusan » 16 Feb 2009 17:13

@ danicristi_79

Nu faptul ca ai copiat cartea te recomanda ca fiind bisnitar,ci finalitatea actiunii tale...castigul material.Daca te-ai murdarit pentru cativa banutzi,da-mi voie sa ma indoiesc de caracterul tau.In concluzie,nu esti decat un bisnitar ordinar. :evil:

Avatar utilizator
Sionut
senior member
Mesaje: 450
Membru din: 23 Apr 2003 12:58
Localitate: Popesti-Leordeni

Mesaj de Sionut » 16 Feb 2009 17:27

Pana la urma omul a folosit niste coli,a golit niste cartuse a uzat o imprimanta . Toate aceste resurse nu cost nimic ? :roll:
Asociatia Pescar Sportiv -APS
http://www.pescar-sportiv.ro/

Avatar utilizator
ghitighiusan
veteran
Mesaje: 888
Membru din: 25 Aug 2008 16:16
Localitate: Alba Iulia

Mesaj de ghitighiusan » 16 Feb 2009 18:00

Sionut scrie:Pana la urma omul a folosit niste coli,a golit niste cartuse a uzat o imprimanta . Toate aceste resurse nu cost nimic ? :roll:
Ionut,incerci sa ma convingi ca,de fapt,a fost vorba de o actiune de binefacere? :D :D :D

Avatar utilizator
Sionut
senior member
Mesaje: 450
Membru din: 23 Apr 2003 12:58
Localitate: Popesti-Leordeni

Mesaj de Sionut » 16 Feb 2009 20:25

ghitighiusan scrie: Ionut,incerci sa ma convingi ca,de fapt,a fost vorba de o actiune de binefacere? :D :D :D
Nu,nu incerc. :roll: Doar intrebam si eu ... :-)
Asociatia Pescar Sportiv -APS
http://www.pescar-sportiv.ro/

Avatar utilizator
Andrei I.
senior member
Mesaje: 359
Membru din: 13 Oct 2006 08:22
Contact:

Mesaj de Andrei I. » 16 Feb 2009 21:41

Sionut scrie:
ghitighiusan scrie: Ionut,incerci sa ma convingi ca,de fapt,a fost vorba de o actiune de binefacere? :D :D :D
Nu,nu incerc. :roll: Doar intrebam si eu ... :-)
ai perfecta dreptate Ionut..dar nu aici era buba. el a spus ca vinde o carte ... nu ca are ceva electronic ce poate trimite si prin e-mail...anunturile de la rubrica de vanzari a forumului nu este pentru comercianti...deci vinzi o carte nu mai multe printuri ale cartii.

si apoi nu bati apa in piua despre neobrazarea altora ce isi pun nu stiu ce taxe pe munca lor... faci asta doar atunci cand tu esti corect.
APCR - SENIOR CRAP

Scrie răspuns