Discutii CONCURS AMICAL GREACA - CERCANI

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul crapului

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
Sionut
senior member
Mesaje: 450
Membru din: 23 Apr 2003 12:58
Localitate: Popesti-Leordeni

Mesaj de Sionut » 13 Feb 2009 18:12

@Cezar Bibu,
Duminica trecuta am avut o partida de cateva ore si din 6 crapi,4 au fost peste de peste 3 kg.La partea cu 2 cifre inclin sa-ti dau dreptate si anume ca sunt destul de rari(eu unul nu am prins inca). In rest sa stii ca pe balta intra 25 de echipe lejer (la 80 de metri ) si este destul de echilibrata.
Sa-ti dai cu parerea despre o balta o poti face doar daca ai pescuit recent pe ea,nu ?
Toate cele bune !
Asociatia Pescar Sportiv -APS
http://www.pescar-sportiv.ro/

adi.oprea
veteran
Mesaje: 868
Membru din: 15 Ian 2007 19:55
Localitate: Alba Iulia
Contact:

Mesaj de adi.oprea » 18 Feb 2009 07:53

Cezar Bibu scrie:Ca sa nu mai vorbesc ca se incearca o promovare ieftina-scriem 243 de pagini la un topic, ceva, ceva tot o iesi ! - a unor lacuri din diverse locuri din tara asta , care pina la proba contrarie, sunt doar poze cu peisaje (recunosc, unele f frumoase ! ), nu poze cu crapi !!!..................dar eu zic ca nu ne-ar strica un pic de decenta . Sper ca o sa intelegi din prima :-)
Am refuzat initial sa-ti raspund acestei provocari insa in momentul de fata ma simt oarecum obligat.

1. Nu se face nici o promovare "ieftina" sau mai cum te-ai gandit tu sa afirmi mai sus. Daca te uiti mai in urma (alte topicuri) ai sa vezi ca balta se adreseaza pescarilor intr-un circuit inchis, si aici vreau sa vin cu o completare "FOARTE INCHIS". Cum poti face reclama la un produs de care nu esti interesat sa-l scoti la vanzare ?!

2. Tragand concluzi in urma Cupei Apulum daca balta are peste sau nu, marimea lui....nu vor fi cele mai corecte. Gandestete ca daca se vroia sa fie reclama si sa se scoata in evidenta cantitatile prinse in acest concurs alegeam alta perioada de desfasurare, nu optam pentru luna MAI, si nu obtam pentru eliminarea oricarui tip de momitor. Am pretentia ca esti pescar chiar daca va trebui sa ma contrazic cu alti, si sti ce inseamna astea la imaginea unei balti.

3. Intradevar pozele si balta sunt frumoase, cel putin si mie imi plac deci nu te contrazic. Imi pare sincer rau ca ca nu am facut poze la tot ce am prins eu cel putin acolo, dar asta este.

4...........si eu la fel zic !
Sa nu-ti fie frica de perfectiune, niciodata nu o sa o atingi

Cezar Bibu
member
Mesaje: 251
Membru din: 09 Oct 2003 22:23

Mesaj de Cezar Bibu » 18 Feb 2009 19:35

Dragul meu,

Ai prostul obicei de a te baga in seama, la orice, pentru orice. De ortografie, nu mai zic.. :-) Daca ai fi citit mai cu atentie, ai fi observat ca am si specificat ca aceasta discutie ar trebui sa aiba un caracter mai general decit balta x sau y. In plus de asta, afirm raspicat ca aceasta inflatie de concursuri de orice fel nu aduce avantaje majore pasiunii noastre comune !

Asa ca...n-ai nici o obligatie !

florincj
senior member
Mesaje: 337
Membru din: 14 Feb 2008 14:08
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de florincj » 18 Feb 2009 22:09

@ Adi & Cezar ( in ordine alfabetica )
Poate e bine poate nu , ceea ce voi spune .
E parerea unuia care a invatat si de la unul si de la altul , dar care e oarecum dezamagit atunci cand vede ca doua personalitati ( se intampla des pe forum din pacate ) se combat , desi fiecare e bine intentionat . Un lucru bun poate fi facut in mai multe feluri . Lasati orgoliile la o parte , va citim va ascultam , vreti sa va luam si exemplu ? Se poate spune ca nu e treaba mea , ca nu stiu despre ce e vorba . E adevarat dar... citesc si nu-mi place .
Hai sa lasam toate la o parte , sa ne gandim la pescuit si la tuica pe care o dau cand ne vom intalni :lol: ( zau ca-i buna ).
Nu am pupat fundul nimanui in viata mea , e doar o parere a unui pescar care va respecta in egala masura pe amandoi .
Sa ne auzim cu bine !

Avatar utilizator
Andrei I.
senior member
Mesaje: 359
Membru din: 13 Oct 2006 08:22
Contact:

Mesaj de Andrei I. » 18 Feb 2009 22:44

Bravo Florin! idem si eu ... mai putin partea cu tuica ca eu n-am ... dar Traiasca Jack-ul Cezar! :-)
APCR - SENIOR CRAP

florincj
senior member
Mesaje: 337
Membru din: 14 Feb 2008 14:08
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de florincj » 19 Feb 2009 00:20

@ zakunin
Lasa Jack-ul si baga tuica :lol: E mai sanatos . Daca nu ai dar vrei , da un semn de viata.
Mersi de sprijin , credeam ca sunt singurul caruia-i pasa :-?

Scrie răspuns