sa-l ajutam pe Paulleta(calin paul)

Discutii libere, pe teme de pescuit la crap.
Puteti purta orice fel de polemici in limitele unui limbaj civilizat.
Sunt permise orice subiecte legate de pescuitul crapului.
Vor fi sterse anunturile agresive sau obscene.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
jonny_23
member
Mesaje: 196
Membru din: 11 Mar 2008 22:55

sa-l ajutam pe Paulleta(calin paul)

Mesaj de jonny_23 » 12 Ian 2010 21:23

Ma numesc Calin Alexandru-Luca, si daca aveti putin timp sa cititi povestea mea poate intelegeti prin ce trec eu si parintii mei.
M-am nascut in data de 10 Noiembrie 2009, la maternitatea Giulesti si la nastere le-am dat emotii celor care m-au asistat deoarece nu am respirat in primele minute, am fost dus de urgenta in sala de terapie intensive unde am fost intubat si tinut sub observatie de multe aparate in jurul meu.
Am stat intubat 72 de ore, totul parea ca revine la normal dar a aparut o complicatie care se numea stridor, in timp ce respiram hârîiam şi nimeni nu putea sa isi dea seama care era cauza.
Am fost trimis la un control la spitalul Budimex iar doctorul care m-a consultat avea sa dea un pronostic sumbru.
Aveam o rana pe trahee de la intubare, am primit un tratament care nu a avut rezultatul asteptat si la urmatorul control care a fost la 2 saptamani am fost diagnosticat cu stenoza subglotica gr.3
La 21 de zile am avut o interventie chirurgicala de urgenta si mi s-a pus o traheostoma(canula) prin care respir, deoarece la ultimul control efectuat dr. a vazut la endoscop ca am traheea obturata in proportie de 90%, (s-a format o membrana pe trahee si nu mai puteam sa respir).
Acum trebuie sa mergem in afara tarii pentru o interventie chirurgicala deoarece la noi in tara nu risca nimeni sa ma opereze deoarece este o operatie destul de dificila si trebuie sa am 10 kg pentru ca se necesita anestezie totala.
Parintii mei s-au interesat, se poate face operatia in Anglia sau Austria dar costurile sunt destul de mari( cca 60.000€) nu stim exact daca aceasta este suma finala dar asa am inteles de la cei cu care am mai vorbit.
Acum parinti mei incearca sa stranga banii necesari dar fiind o suma destul de mare avem nevoie de ajutorul tuturor care ne pot ajuta.
Ori ce donatie, din partea dumneavoastra, cat de mica ar fi, inseamna un ajutor extrem de mare pentru noi.Multumim tuturor celor care ne sunt alaturi in asemenea clipe.

Pentru cei care doresc sa ne ajute exista 2 conturi deschise la ING.
Titular cont: Calin Paul
Contul in lei este:

CONT IBAN:
RO16INGB0000999901349893

Titular cont: Calin Paul
Contul in euro este:
CONT IBAN:
RO26INGB0000999901798047

Adresa ING Bank N.V.Amsterdam, Sucursala Bucuresti: Sos.Kiseleff,nr. 11-13,sector1,Bucuresti.


Info: 0721735634 / 0766782363
Mironov Ion Valentin
CS CARP ZONE
***www.barcute-plantat.com***
0726424099

Avatar utilizator
ulvan
senior member
Mesaje: 319
Membru din: 18 Dec 2007 16:43
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de ulvan » 12 Ian 2010 23:30

Calin Alexandru Luca:
Imagine

Avatar utilizator
Paulletta
member
Mesaje: 142
Membru din: 07 Dec 2008 14:01
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Paulletta » 13 Ian 2010 00:18

Multumesc tuturor celor care ne-au ajutat pana acum si nu in ultimul rand acelora care sunt alaturi de noi in momentele grele prin care trecem.

Imagine


Daca fiecare pescar ar renunta la cateva carlige, plumbi si o rola de fir, s-ar putea ajuta un copil sa duca o viata normala.

Avatar utilizator
ulvan
senior member
Mesaje: 319
Membru din: 18 Dec 2007 16:43
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de ulvan » 13 Ian 2010 21:58

Pentru o cauza nobila, pentru ajutorarea unui bebelus ce are nevoie urgenta de operatie, cred ca putem cu totii sa donam un cat de mic ajutor financiar.
Suntem parinti si nu stiu sa existe o durere mai mare decat sa ai copilul bolnav.
In cazul de fata, copilul lui Paul respira printr-un furtunas ce ai sectioneaza gatul, traheea lui fiind infundata in proportie de 90% si are nevoie de operatie IERI!
Haideti sa ajutam acest copil!
Din partea familiei mele - 2.000 Eur.
Multa sanatate Alexandru Luca!

P.S. Pentru moderatori: avand in vedere natura anuntului, poate faceti topicul important. :!:

Avatar utilizator
Paulletta
member
Mesaje: 142
Membru din: 07 Dec 2008 14:01
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Paulletta » 13 Ian 2010 22:21

MULTUMESC RAZVAN!

Avatar utilizator
Paulletta
member
Mesaje: 142
Membru din: 07 Dec 2008 14:01
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Paulletta » 13 Ian 2010 22:26

Firma SPICE GROUP SRL – 2 DONATII in valoare de 2700 ron.
Multumim !

Avatar utilizator
ulvan
senior member
Mesaje: 319
Membru din: 18 Dec 2007 16:43
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de ulvan » 13 Ian 2010 23:18

Fac un apel catre toti user-i:
Domnilor, pe langa zecile de milioane ce le cheltuim pentru pescuit(echipament,nada, concursuri), donarea unei sume de bani(oricat de mica) pentru salvarea vietii unui copil este nimic!
Haideti sa dovedim solidaritate fata de un caz cu adevarat grav si sa aratam ca suntem OAMENI!

Avatar utilizator
Paulletta
member
Mesaje: 142
Membru din: 07 Dec 2008 14:01
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Paulletta » 13 Ian 2010 23:50

1.Enache Claudiu-Petrisor
2.Pogea Gheorghe
3.SPICE GROUP SRL – 2 DONATII
4.Ulvan
5.Ionut Silivestru
6. Iohann Kraus
7.Bogdan Nedelcu (Yoghy)

Avatar utilizator
victorash
member
Mesaje: 274
Membru din: 11 Iun 2007 14:04
Contact:

Mesaj de victorash » 14 Ian 2010 11:30

pe langa contributia mea materiala va rog sa cititi urmatoarele:
recomand parintilor sa contacteze asociatia „Salveaza vieti” care le poate oferi consultanta si asistenta pentru a obtine finantare de la Ministerul Sanatatii. Le recomand sa o contacteze pe presedinta asociatiei pe adresa: carmen.uscatu@salveazavieti.ro; tel: 0752.095.053. Ca urmare a presiunii exercitate de aceasta organizatie asupra Min. Sanatatii, foarte multe cazuri au gasit finantare.

cu stima

Avatar utilizator
Paulletta
member
Mesaje: 142
Membru din: 07 Dec 2008 14:01
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Paulletta » 15 Ian 2010 00:35

Actualizat :arrow:
Ultima oară modificat 19 Ian 2010 21:27 de către Paulletta, modificat 1 dată în total.

Scrie răspuns