Chiar a cazut recordul mondial???

Discutii libere, pe teme de pescuit la crap.
Puteti purta orice fel de polemici in limitele unui limbaj civilizat.
Sunt permise orice subiecte legate de pescuitul crapului.
Vor fi sterse anunturile agresive sau obscene.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
florioro
veteran
Mesaje: 654
Membru din: 14 Apr 2005 07:47
Contact:

Chiar a cazut recordul mondial???

Mesaj de florioro » 06 Iul 2005 07:56

Dupa cum am citit ieri in AVP recordul mondial la crap a cazut de doua ori - cu 300 g si o data cu 100 g . Se poate omologa nefiind prins intr-un oncurs???
Voi cei de prin Bucuresti ce facetzi???? Nu luatzi pozitzie??? Unitziva fortele si luatzi inapoi recordul ca alt motiv de mindrie natzionala nu avem. Macar sa stie lumea intreaga de Sarulesti si de cel mai mare CRap din lume.

Avatar utilizator
florioro
veteran
Mesaje: 654
Membru din: 14 Apr 2005 07:47
Contact:

Mesaj de florioro » 06 Iul 2005 08:13

Imi cer scuze . Din neglijentza nu am citit un topic mai vechi pe care se dezbate exact acela-si lucru. :oops: :oops:

SF
senior member
Mesaje: 346
Membru din: 13 Feb 2004 20:03

Re: Chiar a cazut recordul mondial???

Mesaj de SF » 06 Iul 2005 13:56

florioro scrie:Dupa cum am citit ieri in AVP recordul mondial la crap a cazut de doua ori - cu 300 g si o data cu 100 g . Se poate omologa nefiind prins intr-un oncurs??? Nu luatzi pozitzie??? Unitziva fortele si luatzi inapoi recordul ca alt motiv de mindrie natzionala nu avem. Macar sa stie lumea intreaga de Sarulesti si de cel mai mare CRap din lume.
Ce pozitie vrei sa luam ! Tu crezi ca daca ti-ai pus poza cu recordul de la Sarulesti la albumul personal nu are nimeni voie sa prinda un peste mai mare :D . sau ce ! Recordurile is facute pentru a fi batute , intelegi .

Fir Intins!!!

Avatar utilizator
RazvanV
veteran
Mesaje: 507
Membru din: 07 Iul 2004 09:33
Localitate: Brasov

Mesaj de RazvanV » 06 Iul 2005 14:28

Eu nu inteleg de ce va vaitati ca niste babe: "Vai mamaaaa, vai a cazut recordul de la Sarulesti (oare s-a lovit rau)".
Pai merita un record mondial de genul acesta o tara ca a noastra in care aplele sunt prelungiri ale sistemului de canalizare, o sursa de hrana pentru unii sau de bani necinstiti pentru altii. Daca privim in asamblu mediul inconjurator nu are o soarta prea buna, fiind socotit un moft al terebilistilor de ecologiti (o moda).

Pai nu merita Franta, cu apele ei sa detina recordul mondial?
Apele lor pot fi catalogate drept "mandrie nationala".

A cazut si gata.

Avatar utilizator
Razvan.D
maniac
Mesaje: 1407
Membru din: 14 Mai 2005 14:17
Localitate: Belgium

record mondial

Mesaj de Razvan.D » 06 Iul 2005 14:53

ceea ce Razvan zice are dreptate daca ne mai civilizam si noi romanii un pic am putea avea aceleasi ape ca in Franta dar atata timp cat pestele se ia acasa si mizeria continua sa se arunce in ape nu o sa perseveram nici o data ...pacat , mare pacat ... cu mai multa civilizatie am putea ajunge la nivelul francezilor pt ca posibilitati avem destule dar ....

Avatar utilizator
carprom
maniac
Mesaje: 2299
Membru din: 29 Ian 2003 03:07
Localitate: germany
Contact:

Mesaj de carprom » 06 Iul 2005 14:54

RazvanV scrie:Eu nu inteleg de ce va vaitati ca niste babe: "Vai mamaaaa, vai a cazut recordul de la Sarulesti
A cazut si gata.
De ce sunt Recordurile, sa fie doborite :lol: :lol:

mirceaef
veteran
Mesaje: 565
Membru din: 20 Dec 2004 10:33
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: record mondial

Mesaj de mirceaef » 06 Iul 2005 15:10

razvan111272 scrie: ..... am putea avea aceleasi ape ca in Franta....
Poate pe o cu totul alta planeta, intr-un cu totul alt sistem planetar ....
EFM
Carping Club

Avatar utilizator
florioro
veteran
Mesaje: 654
Membru din: 14 Apr 2005 07:47
Contact:

Mesaj de florioro » 06 Iul 2005 15:52

@ SF
Imi cer scuze daca am deranjat, dar a fost evident in spirit de gluma nicidecum o disperare.
@razvan V a spus:"Pai merita un record mondial de genul acesta o tara ca a noastra in care aplele sunt prelungiri ale sistemului de canalizare, o sursa de hrana pentru unii sau de bani necinstiti pentru altii. Daca privim in asamblu mediul inconjurator nu are o soarta prea buna, fiind socotit un moft al terebilistilor de ecologiti (o moda). " De acord intru totul.Poate ca nu meritam mai mult

Avatar utilizator
carp brigade
junior member
Mesaje: 71
Membru din: 09 Mai 2005 17:21
Localitate: Mannheim/Sighisoara
Contact:

Mesaj de carp brigade » 06 Iul 2005 17:08

RazvanV
Ma alatur intrutotul opiniei tale!
Vrei sa fi o zi fericit, atunci imbatate!
Vrei sa fi un an fericit,atunci casatorestete!!
Vrei sa fi toata viata fericit,dute la pescuit!!!

Mindru Viorel
member
Mesaje: 196
Membru din: 04 Mar 2005 19:10
Contact:

Mesaj de Mindru Viorel » 06 Iul 2005 18:19

Si totusi recordul a stat ceva timp in picioare, chiar daca il meritam sau nu. A fost depasit la numai citeva sute de grame.

Scrie răspuns