O problema

Discutii libere, pe teme de pescuit la crap.
Puteti purta orice fel de polemici in limitele unui limbaj civilizat.
Sunt permise orice subiecte legate de pescuitul crapului.
Vor fi sterse anunturile agresive sau obscene.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
Daniel Costache
veteran
Mesaje: 857
Membru din: 14 Mai 2004 21:02
Localitate: Constanta
Contact:

O problema

Mesaj de Daniel Costache » 19 Dec 2005 21:46

N-am mai intrat pe forum de cateva zile, din motive personale, iar azi cand am reusit sa o fac am fost placut mpresionat de multituinea raspunsurilor. Asa ca ma apuc de citit, si o iau sistematic, in ordinea cronologica a postarilor.
Acum am ajuns la sfarsit si constat ca mai mult de jumatate din tipul alocat citirii forumului mi l-am petrecut sarind peste zambareti si mesaje fara nici o relevanta de genul: bravo, ok, si eu, si tu, si bunica de la tara, super, super fain, cel mai tare, multumim din inima partidului, frectie cu Diana la picioru de lemn al lu' bunicu, blah, blah, blah.

Frati romani daca vreti sa multumiti cuiva o puteti face si pe privat... la telefon, pe mail, s.a.m.d. Nu cred ca persoana respectiva se va simti mai bine daca o faceti in mod public.
Salutari din Miami

Avatar utilizator
Vlasin Florin
maniac
Mesaje: 1131
Membru din: 10 Mai 2005 14:29
Localitate: TIMISOARA

Mesaj de Vlasin Florin » 19 Dec 2005 23:41

:lol: nu te supara pt atit,mai putin si incepe sezonul 2006 :lol: :lol:

Avatar utilizator
Iliuta Goean
maniac
Mesaje: 1416
Membru din: 11 Dec 2002 17:25
Localitate: Delta Dunarii
Contact:

Mesaj de Iliuta Goean » 19 Dec 2005 23:58

ba chiar are dreptate daniel,

sunt f multe posturi fara noima
Nu face ce nu-ti place!

Avatar utilizator
Vlasin Florin
maniac
Mesaje: 1131
Membru din: 10 Mai 2005 14:29
Localitate: TIMISOARA

Mesaj de Vlasin Florin » 20 Dec 2005 00:26

nu zic ca nu are dreptate,dar nu merita sa te consumi pt niste zimbareti..,am vrut sa pun unul,dar o sa scri lol

Avatar utilizator
carprom
maniac
Mesaje: 2299
Membru din: 29 Ian 2003 03:07
Localitate: germany
Contact:

Mesaj de carprom » 20 Dec 2005 09:31

Iliuta, fa si tu un Topic " Liber de dicutii", si acolo poate sa posteze fiecare cel doare.

@ Daniel Costache
citeodata un zimbaret spune mai mult decit 1000 de vorbe :roll:

Avatar utilizator
Dani Hentiu
maniac
Mesaje: 1210
Membru din: 26 Feb 2004 13:04
Localitate: DEVA
Contact:

Mesaj de Dani Hentiu » 20 Dec 2005 10:48

Este drept ca atunci cind nu ai nimik de zis si totusi te ard degetzelele bagi cite un zimbet sa itzi mai treaca timpul. Si eu am facut dinastea :lol: ( ca si acum dealtfel :lol: )
><)))°>-------- Dani

Avatar utilizator
Sigi
member
Mesaje: 233
Membru din: 19 Aug 2004 09:44
Localitate: Timisoara

Mesaj de Sigi » 20 Dec 2005 11:20

Fiecare are dreptul la libera exprimare a parerilor sale. O poate face cum vrea cu conditia sa nu jigneasca pe nimeni. Cui nu-i place, n-are decat sa nu citeasca. Fiecare ar trebui sa aiba propriul filtru care sa selecteze ce anume il intereseaza din multitudinea informatiilor ce-l inconjoara. De unde sa stie cineva ce intereseaza sau nu pe altcineva? Spune si el ce stie... Toti vrem sa traim...

Avatar utilizator
roger
member
Mesaje: 178
Membru din: 04 Iun 2004 12:35
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de roger » 20 Dec 2005 13:43

Sigi scrie:Cui nu-i place, n-are decat sa nu citeasca.
Stii ce e nasol ? Ca nu e televiziune prin cablu sa ai 100 de canale din care sa alegi.Daca ce vezi aici si inca intr-un loc nu-ti place unde mai schimbi canalul ?
Acum pentru ca suntem in democratie putem cred sa avem pareri,sa propunem cate ceva pentru a imbunatati ceea ce poate fi imbunatatit.Cam asa citesc eu postarea dlui Costache.
Si mai cred ca are dreptate.Sunt prea multe postari aiurea(felicitari de bine ai venit in prezentari facute de unul care a venit dupa cel ce se prezenta :shock: ).Astea ori sunt mesaje care sa creasca nr de postari spre mandria userului ori...cine stie?

Recomand cu caldura tuturor sa citeasca ce s-a scris pe site acum 2 ani, acum 1 an,cine scria,macar pentru consistenta informatiilor.Si apoi sa compare acea "perioada romantica" cu ce se intampla acum.Ca o concluzie eu zic ca se poate renunta usor la tipul de mesaje care nu spun nimic.

p.s.Sunt multi useri care nu au mai scris deloc sau scriu f rar.(Radu Sima,Andrei Tianu,etc,etc).Nu pretind neaparat ca ei sunt un reper(desi poate ca au demonstart-o prin ceea ce au scris) dar totusi ce s-a intamplat ?

Avatar utilizator
Sigi
member
Mesaje: 233
Membru din: 19 Aug 2004 09:44
Localitate: Timisoara

Mesaj de Sigi » 21 Dec 2005 11:36

Pai in cazul asta vorbiti cu administratorul forumului sa fie interzisa orice postare care nu va intereseaza...

Avatar utilizator
roger
member
Mesaje: 178
Membru din: 04 Iun 2004 12:35
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de roger » 21 Dec 2005 12:04

Sigi scrie:Pai in cazul asta vorbiti cu administratorul forumului sa fie interzisa orice postare care nu va intereseaza...
O sa vorbesc cu mine , in incercarea de a ignora in continuare multele cuvinte care nu spun nimic.

Toate bune si....spor la scris.

Scrie răspuns