Info despre Peris

Discutii libere, pe teme de pescuit la crap.
Puteti purta orice fel de polemici in limitele unui limbaj civilizat.
Sunt permise orice subiecte legate de pescuitul crapului.
Vor fi sterse anunturile agresive sau obscene.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
adi.oprea
veteran
Mesaje: 868
Membru din: 15 Ian 2007 19:55
Localitate: Alba Iulia
Contact:

Info despre Peris

Mesaj de adi.oprea » 16 Ian 2007 01:44

Salutari la toata lumea.Sunt mai nou pe aceasta pagina si aproape la fel de nou in pescuitul crapului.Pe aceasta pagina am vazut poze de la peris si am gasit nr. de telefon al D-lui Albastroiu.Poate cineva sa-mi dea detalii despre cele doua lacuri ale dansului (orice e bine primit).Nada buna,momeala,cand incepe sa manance,taxe 2007,echipament obligatoriu,ce se ofera-pentru ceea ce se cere.Sunt din Alba si parca n-as bate drumul degeaba.Multumesc

toni
member
Mesaje: 287
Membru din: 28 Feb 2005 17:29

Mesaj de toni » 16 Ian 2007 08:25

daca esti din alba , oricum nu prea se merita sa bati drumul....

dar, daca tot te hotarasti, mai bine decat sa vii la peris, mai mergi nitel (40km) si te opresti la darvari .... vei fi infinit mai castigat, din toate punctele de vedere, si al pestelui , si al campingului, si al gazdei ......

parerea mea, ar zice unii, hac !

:D

mikecarp
veteran
Mesaje: 586
Membru din: 07 Oct 2006 19:37

Mesaj de mikecarp » 16 Ian 2007 10:35

Are dreptate Daniel. Cu putin timp in urma am vrut sa fac o iesire si nu ma puteam hotari intre Peris si Darvari. Am trimis cate un mail la fiecare administrator si pe cand dl. Oana mi-a raspuns imediat(ceea ce nu ma asteptam dat fiind ca este un om destul de ocupat,cred eu), dl. Albastroiu nici pana azi nu s-a obosit sa-mi intoarca mesajul; macar sa-mi zica ca nu vrea sa ma primeasca...
Darvariul iti ofera mai multe posibilitati,incepand de la activitatea pe care o ai cu pestele si terminand cu gazda care este totdeauna la inaltime.Si unde mai pui ca anul trecut in noiembrie parca dl. Oana a mai bagat vreo 3-4 tone de peste tot peste 3 kg.
Iar daca vii tocmai de la Alba ar fi indicat sa stai macar 4 zile daca nu poti o saptamana ptr ca in felul acesta ai posibilitatea sa pescui pe mai multe locuri de pe balta.
Carpfishing... A way of life!

mikecarp
veteran
Mesaje: 586
Membru din: 07 Oct 2006 19:37

Mesaj de mikecarp » 16 Ian 2007 10:36

Scuze Toni ca te-am botezat, dau mielul cand ne vedem.
Carpfishing... A way of life!

toni
member
Mesaje: 287
Membru din: 28 Feb 2005 17:29

Mesaj de toni » 16 Ian 2007 12:34

nu face nimic , misule ...

sigur ne vedem pe darvari anu asta :D

adi.oprea
veteran
Mesaje: 868
Membru din: 15 Ian 2007 19:55
Localitate: Alba Iulia
Contact:

Mesaj de adi.oprea » 16 Ian 2007 16:54

Multumesc de info fratii mei de microb.Venim 4 baetasi :D :-) :-( :o cam fara experienta in ale crapului si vreau sa adun ceva detali,pentru a nu bate drumul degeaba.Bine...am inteles Darvariu are valoare.De taxa,echipament si altele...ziceti si voi ceva.Eu sunt singurul dintre cei care vrem sa venim ce si-a batut putin capu-cu-crapu si mi-am luat si ceva scule anume.Nu valori mari dar...(numai bune sa-mi fac necazul).Ce ziceti 4 insi * 7 zile =RON (TAXA).

adi.oprea
veteran
Mesaje: 868
Membru din: 15 Ian 2007 19:55
Localitate: Alba Iulia
Contact:

Mesaj de adi.oprea » 16 Ian 2007 17:19

Nu ma deranjeaja faptul ca nu putem lua peste acasa da parca sa n-ai tu un solz in frigider dupa o iesire ca asta mai bine pleci in delta nu ?Eram incantat de Peris pentru ca erau 2 balti.Am zis initial ca stam 3-4 zile acolo unde era CRAPO-BARII (asta pentru poze,reclama-autografe...)si 3-4 zile in cealalta balta,deaia astept info de la fratii de suferinta.Sfaturile sunt bine primite,poate va ajut si eu vreodata.Nu incercati sa ma bagati in ceata cu retete de Boiles si deastea,vreau recomandari directe (firma-produs),nu ma pricep fratilor intelegeti...Am un prieten foarte bun care se pricepe la deastea dar omu e cu servici greu si nu stiu daca are sa vina si el.

Scrie răspuns