moara vlasiei2

Discutii libere, pe teme de pescuit la crap.
Puteti purta orice fel de polemici in limitele unui limbaj civilizat.
Sunt permise orice subiecte legate de pescuitul crapului.
Vor fi sterse anunturile agresive sau obscene.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Avatar utilizator
CrocO-dilu
junior member
Mesaje: 63
Membru din: 12 Dec 2006 11:06

moara vlasiei2

Mesaj de CrocO-dilu » 26 Apr 2007 11:49

as vrea sa merg la o partida pe moara vlasiei2 .poate sa imi dea cineva informatii despre aceasta balta.reguli?la ce ati prins cel mai bine?trebuie rezervare ?sau gasesti loc.
unde nu e crap vai de bete

GHERAN MIRCEA
junior member
Mesaje: 52
Membru din: 25 Apr 2006 20:37
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: moara vlasiei2

Mesaj de GHERAN MIRCEA » 27 Apr 2007 16:04

Despre Moara Vlasiei iti pot spune ca taxa este de 500 c&r sau 800 si poti retine 5 kg cred ca dupa ce ai prins 5 kg trebuie sa stringi si sa pleci nu stiu sigur pt. ca nu am dat asa.Se prinde bine la boilis aroma squid&octopus cu strawberry sau porumb cu aroma de miere (foloseste naditor si pune la fiecare montura cite un pop-up),mai poti da cu porumb tinut la inmuiat in feromon de crap

GHERAN MIRCEA
junior member
Mesaje: 52
Membru din: 25 Apr 2006 20:37
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de GHERAN MIRCEA » 27 Apr 2007 16:07

Am uitat\ nu se fac rezervari si incearca sa dai cit mai departe

florin-v
member
Mesaje: 124
Membru din: 19 Ian 2007 10:12

Mesaj de florin-v » 27 Apr 2007 16:38

Sambata trecuta doar trei pesti s-au prins pe toata balta :!: :!: :!: :!:

GHERAN MIRCEA
junior member
Mesaje: 52
Membru din: 25 Apr 2006 20:37
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de GHERAN MIRCEA » 27 Apr 2007 16:44

Sti si cu ce sa pescuit?

florin-v
member
Mesaje: 124
Membru din: 19 Ian 2007 10:12

Mesaj de florin-v » 28 Apr 2007 11:13

Eu unul am dat la urmatoarele: bile cu aroma de ficat, bile fructe, boabe de porumb la borcan(miere), boabe uscate tinute in dip de asta toamna, viermusi si cam atat.
Langa mine s-a dat la rama, pufuleti si nu mai stiu. a fost balta plina pana la refuz dar de multa lume care a platit 80 lei ca sa ia peste acasa :D :D :D si au prins NU. Plangea lumea pe balta ca nu prindea peste si au mai facut si scandal ca de ce arunc de multe ori si scot ca ce fac dau la japca( eream cu markerul).
Ma duc maine sa vedem ce se mai intampla :D :D :D

Avatar utilizator
CrocO-dilu
junior member
Mesaje: 63
Membru din: 12 Dec 2006 11:06

Re: moara vlasiei2

Mesaj de CrocO-dilu » 02 Mai 2007 11:19

GHERAN MIRCEA scrie:Despre Moara Vlasiei iti pot spune ca taxa este de 500 c&r sau 800 si poti retine 5 kg cred ca dupa ce ai prins 5 kg trebuie sa stringi si sa pleci nu stiu sigur pt. ca nu am dat asa.Se prinde bine la boilis aroma squid&octopus cu strawberry sau porumb cu aroma de miere (foloseste naditor si pune la fiecare montura cite un pop-up),mai poti da cu porumb tinut la inmuiat in feromon de crap
multumesc mult! cred ca incerc saptamana asta
unde nu e crap vai de bete

adi.oprea
veteran
Mesaje: 868
Membru din: 15 Ian 2007 19:55
Localitate: Alba Iulia
Contact:

Mesaj de adi.oprea » 02 Mai 2007 17:34

florin-v scrie:Eu unul am dat la urmatoarele: bile cu aroma de ficat, bile fructe, boabe de porumb la borcan(miere), boabe uscate tinute in dip de asta toamna, viermusi si cam atat.
Langa mine s-a dat la rama, pufuleti si nu mai stiu. a fost balta plina pana la refuz dar de multa lume care a platit 80 lei ca sa ia peste acasa :D :D :D si au prins NU. Plangea lumea pe balta ca nu prindea peste si au mai facut si scandal ca de ce arunc de multe ori si scot ca ce fac dau la japca( eream cu markerul).
Ma duc maine sa vedem ce se mai intampla :D :D :D
:mrgreen: :mrgreen:
Sa nu-ti fie frica de perfectiune, niciodata nu o sa o atingi

Scrie răspuns