garantie p...a

Discutii libere, pe teme de pescuit la crap.
Puteti purta orice fel de polemici in limitele unui limbaj civilizat.
Sunt permise orice subiecte legate de pescuitul crapului.
Vor fi sterse anunturile agresive sau obscene.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
remus_cta
veteran
Mesaje: 503
Membru din: 02 Feb 2008 20:24
Localitate: constanta

garantie p...a

Mesaj de remus_cta » 22 Feb 2008 19:26

am fost azi la arrow sa ma uit de mulinetele okuma powerline si cand am intrebat de garantie mi sa raspuns ca este de 3 luni.cum drek sa fie garantia la importatorul principal 3 luni cand la magazine online garantia e de 2 ani.lamuritima si pe mine ca io nu mas baga sa o iau cand e teapa cu garantia poate e si cu mulineta.MULTUMESC ANTICIPAT

cornel G
junior member
Mesaje: 49
Membru din: 06 Mar 2007 13:18
Localitate: bucuresti

Re: garantie p...a

Mesaj de cornel G » 22 Feb 2008 20:04

remus_cta scrie:am fost azi la arrow sa ma uit de mulinetele okuma powerline si cand am intrebat de garantie mi sa raspuns ca este de 3 luni.cum drek sa fie garantia la importatorul principal 3 luni cand la magazine online garantia e de 2 ani.lamuritima si pe mine ca io nu mas baga sa o iau cand e teapa cu garantia poate e si cu mulineta.MULTUMESC ANTICIPAT
am cumparat in ianuarie 4 mulinete okuma pl 865 de la arrow iar garantia este de doi ani. trebuie pastrat bonul fiscal si certificatului de garantie.
toate cele bune!

Avatar utilizator
remus_cta
veteran
Mesaje: 503
Membru din: 02 Feb 2008 20:24
Localitate: constanta

Mesaj de remus_cta » 22 Feb 2008 20:13

pai aici e problema cand am intrebat cat e garantia a zis ca 3 luni????/???? nu trebuia sa zica 2 ANI? :evil:

malus
new member
Mesaje: 9
Membru din: 08 Feb 2008 11:32

Mesaj de malus » 22 Feb 2008 22:33

eu zic sa mai intrebi odata la magazin... :?:
poate cel care ti-a raspuns nu era tocmai atent la ce ai intrebat...

Avatar utilizator
George Iorga
maniac
Mesaje: 1393
Membru din: 27 Mar 2003 16:03
Localitate: Calarasi

Mesaj de George Iorga » 23 Feb 2008 13:12

"Garantia produsului este conform legii 449/2003 este scrisa pe certificatul de garantie si este de 24 luni."...am citat pe adminul forumului Arrow ,care mi-a raspuns la o intrebare despre garantia acordata pentru un avertizor ! Deasemenea am luat mulinetele (Powerliner) de la ei prin intermediul unui magazin AJVPS si am primit garantie 2 ani !!!
Varga sa fi fost din fier... ce brand aveam !!!

Avatar utilizator
remus_cta
veteran
Mesaje: 503
Membru din: 02 Feb 2008 20:24
Localitate: constanta

Mesaj de remus_cta » 23 Feb 2008 13:25

multumesc pentru raspunsuri inseamna ca na stiut ori e proasta aia care a zis.

Avatar utilizator
voicua
veteran
Mesaje: 568
Membru din: 02 Mar 2006 15:20
Localitate: cluj-napoca
Contact:

Mesaj de voicua » 23 Feb 2008 17:09

iorga george scrie:"Garantia produsului conform legii 449/2003 este scrisa pe certificatul de garantie si este de 24 luni."
Asa e.In caz contrar ANPC.Amenzile sunt usturatoare pentru agentul economic care nu respecta prevederile prezentei legi.
Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost,decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu...

Rafael
junior member
Mesaje: 82
Membru din: 28 Dec 2007 22:46
Localitate: Constanta

Mesaj de Rafael » 23 Feb 2008 20:50

Maine mergem sa aruncam un bat la balta. Ce zici remus te bagi ?

iulian
member
Mesaje: 291
Membru din: 20 Ian 2004 13:11
Localitate: constanta

Mesaj de iulian » 24 Feb 2008 16:34

@remus constanta

"multumesc pentru raspunsuri inseamna ca na stiut ori e proasta aia care a zis."

intimplator ii cunosc pe ambii responsabili ai celor doua magazie Arrow din Constanta si , atit Nuran cit si doamna de la cel de-al doilea magazin sunt in bransa de cel putin trei ani si se pricep destul de bine ( Nuram fiind un bun pescar de mare (chefal , lufar ) sau spinning ) si nu cred ca merita sa vina orice si sa se exprime de genul " inseamna ca na stiut ori e proasta aia care a zis."

iulian staicu

Avatar utilizator
maiden
Moderator
Mesaje: 1552
Membru din: 30 Mar 2006 07:55
Localitate: GL,TL
Contact:

Mesaj de maiden » 24 Feb 2008 17:56

iulian scrie:@remus constanta

"multumesc pentru raspunsuri inseamna ca na stiut ori e proasta aia care a zis."

intimplator ii cunosc pe ambii responsabili ai celor doua magazie Arrow din Constanta si , atit Nuran cit si doamna de la cel de-al doilea magazin sunt in bransa de cel putin trei ani si se pricep destul de bine ( Nuram fiind un bun pescar de mare (chefal , lufar ) sau spinning ) si nu cred ca merita sa vina orice si sa se exprime de genul " inseamna ca na stiut ori e proasta aia care a zis."

iulian staicu
Subscriu! Dar cu siguranta o sa-si retraga vorbele, si cand o sa creasca mare, n-o sa mai vorbeasca asa !! :lol:
Daca peşte nu e, nimic nu e !!! :))

Multe sfaturi utile cu privire la forum, si nu numai, găsiţi AICI

Scrie răspuns