Coperta ALP August 2008

Discutii libere, pe teme de pescuit la crap.
Puteti purta orice fel de polemici in limitele unui limbaj civilizat.
Sunt permise orice subiecte legate de pescuitul crapului.
Vor fi sterse anunturile agresive sau obscene.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Închis
Avatar utilizator
alex_mures
veteran
Mesaje: 593
Membru din: 23 Ian 2008 20:35
Localitate: TG-MURES
Contact:

Mesaj de alex_mures » 07 Aug 2008 14:44

cititi cu atentie postarile lui Cristian Surdu(Mosharu)
Am fost azi pe Sarulesti. Momentan Andrei Vladeanu ( pana am plecat eu la ora 18 ) are captura, un crap de 21 kg.
http://www.crapmania.ro/forum/viewtopic ... 79&start=0
din pacate nu vad si numele dl. Bogdan,dar poate dl Cristi Surdu isi va aduce aminte cine a prins crapul respectiv

Avatar utilizator
maiden
Moderator
Mesaje: 1552
Membru din: 30 Mar 2006 07:55
Localitate: GL,TL
Contact:

Mesaj de maiden » 07 Aug 2008 14:45

Mie locatia nu-mi pare a fi aceeashi in niciuna din poze ! Pestele o fi acelasi, dar poate fi prins in mai multe randuri.... Cine ma lamureste si pe mine in legatura cu locatia.....ma refer strict la locul de pescuit.
Daca peşte nu e, nimic nu e !!! :))

Multe sfaturi utile cu privire la forum, si nu numai, găsiţi AICI

Avatar utilizator
alex_mures
veteran
Mesaje: 593
Membru din: 23 Ian 2008 20:35
Localitate: TG-MURES
Contact:

Mesaj de alex_mures » 07 Aug 2008 14:46

Sarulesti Cupa Romaniei Mai 2008

Adrian B
member
Mesaje: 223
Membru din: 22 Oct 2007 09:31
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Adrian B » 07 Aug 2008 14:51

@ alex_mures

Singura replica pe care a avut-o Andrei Vladeanu, pana acum, cu referire la acest material, a fost sa-l stearga de pe crapmania.
Bogdan Dragan nu a scris pana acum pe crap.ro. Probabil asa a gasit de cuviinta, insa fiind sters acolo, a prezentat informatia aici. Uite asa cunoastem oamenii...

Avatar utilizator
alex_mures
veteran
Mesaje: 593
Membru din: 23 Ian 2008 20:35
Localitate: TG-MURES
Contact:

Mesaj de alex_mures » 07 Aug 2008 15:01

perfecta dreptate
si eu am vazut postarea de dimineata pe crapmania,uite un scenariu...
pestele e prins de dl. Bogdan,dar cand se publica o poza intr-o revista trebuie si acordul celui pozat adica a lui Vladeanu,crezi ca s-ar preta sa lasa sa se publice o poza cu un peste prins de altcineva,nu o fi mana altcuiva(nu ma refer la dl. Bogdan)pt. al denigra pe dl. Andrei inainte de Campionatul din Africa de Sud,daca e asa si e prind de dl. Bogdan singura vina ce are Andrei Vladeanu e ca nu trebuia sa se pozeze cu pestele respectiv.Atat si nu mai mult
Respecte frati crapari :-?
si cu asta am incheiat ,imi place sa raman prieten cu toata lumea

Avatar utilizator
M@tr|X|
veteran
Mesaje: 790
Membru din: 13 Dec 2005 16:53
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Mesaj de M@tr|X| » 07 Aug 2008 15:28

maiden scrie:Mie locatia nu-mi pare a fi aceeashi in niciuna din poze ! Pestele o fi acelasi, dar poate fi prins in mai multe randuri.... Cine ma lamureste si pe mine in legatura cu locatia.....ma refer strict la locul de pescuit.

Locatia este identica, doar ca poza lui Valdeanu este facuta un pic mai in spate, langa pomi:


Imagine


Urmariti conformatia crengilor, este identica 100% !


Imagine
Razvan Grindean
- carp addicted-

Sakal
member
Mesaje: 113
Membru din: 16 Mai 2008 21:56
Localitate: Arad

Mesaj de Sakal » 07 Aug 2008 15:48

pestele ala la prins maimutoiul mic. PUNCT

Ladanyi a fost la ei in stand si a filmat pestele si le a facut poze pe rand
la vladeanu si la maimutoiul mic cu acelasi peste.
ps
cand a vrut vladeanu sa faca in apa poza cu crapu nu a mai apucat ca sa zbatut si ia sarit din maini. :lol: :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
carprom
maniac
Mesaje: 2299
Membru din: 29 Ian 2003 03:07
Localitate: germany
Contact:

Mesaj de carprom » 07 Aug 2008 16:09

Sakal scrie:pestele ala la prins maimutoiul mic. PUNCT

Ladanyi a fost la ei in stand si a filmat pestele si le a facut poze pe rand
la vladeanu si la maimutoiul mic cu acelasi peste.
ps
cand a vrut vladeanu sa faca in apa poza cu crapu nu a mai apucat ca sa zbatut si ia sarit din maini. :lol: :lol: :lol: :lol:
Si totusi pestele este prins de Bogdan, si altul se da mare cu el ? Daca e asa... mai bine ma abtin :mrgreen:

Sakal
member
Mesaje: 113
Membru din: 16 Mai 2008 21:56
Localitate: Arad

Mesaj de Sakal » 07 Aug 2008 16:10

@Bogdan dragan

ia zine si noua cu ce ai gresit ca te au dat afara din echipa Senzor??????

daca stau sa ma gandesc mai bine lucrurile au stat in felul urmator.
tu ai prins pestele ala in timpul unui concurs si ai facut parte din echipa lui vladeanu!deci pestele ala este meritul ECHIPEI si nu numai al tau !!!!!! norocul tau a fost ca ai intepat tu la trasatura respectiva si nu vladeanu :lol:
ps
ai uitat cand ai facut o gramada de poze cu ala de 23,5 kg ce la prins vladeanu la Tancabesti. :shock: :shock:

Avatar utilizator
carprom
maniac
Mesaje: 2299
Membru din: 29 Ian 2003 03:07
Localitate: germany
Contact:

Mesaj de carprom » 07 Aug 2008 16:23

Sakal scrie:@Bogdan dragan

ia zine si noua cu ce ai gresit ca te au dat afara din echipa Senzor??????

daca stau sa ma gandesc mai bine lucrurile au stat in felul urmator.
tu ai prins pestele ala in timpul unui concurs si ai facut parte din echipa lui vladeanu!deci pestele ala este meritul ECHIPEI si nu numai al tau !!!!!! norocul tau a fost ca ai intepat tu la trasatura respectiva si nu vladeanu :lol:
ps
ai uitat cand ai facut o gramada de poze cu ala de 23,5 kg ce la prins vladeanu la Tancabesti. :shock: :shock:
Lucrurile aste nu exista doar in Romania, dar infine. Daca asa au stat treburile, atunci trebuia sa se pozeze doar unul din ei (de ex:seful echipei) , si nu toata echipa, si totul trebuia sa ramina intern.
Acuma eu il inteleg si pe Bogdan, de intepat poate intepa orice fraier, dar sa aduci un peste pina pe saltea, e altceva.

Teoretic ar trebuii inchis acest subiect, pina nu se clarifica lucrurile, adica sa auzim pererea abelor parti, dar se pare si sunt ferm confins ca amindoi citesc ce scriem noi aici, si asteapta momentul potrivit

Închis