Coperta ALP August 2008

Discutii libere, pe teme de pescuit la crap.
Puteti purta orice fel de polemici in limitele unui limbaj civilizat.
Sunt permise orice subiecte legate de pescuitul crapului.
Vor fi sterse anunturile agresive sau obscene.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Închis
Avatar utilizator
alex_mures
veteran
Mesaje: 593
Membru din: 23 Ian 2008 20:35
Localitate: TG-MURES
Contact:

Mesaj de alex_mures » 07 Aug 2008 19:19

Sakale(Sakaly)
te rog citeste toate postarile mele vizavi de acest topic inca odata

Sakal
member
Mesaje: 113
Membru din: 16 Mai 2008 21:56
Localitate: Arad

Mesaj de Sakal » 07 Aug 2008 19:25

@Alex Mures


Scuze ! te am scris fara sa vreau.

Avatar utilizator
carprom
maniac
Mesaje: 2299
Membru din: 29 Ian 2003 03:07
Localitate: germany
Contact:

Mesaj de carprom » 07 Aug 2008 19:28

@Sakal,
ptr mine pescuitul este un Hoby, si va ramine, nu am concurat si nici nu voi concura niciodata. Cine vrea sa-si faca renume prin concursuri, sa-si faca, din partea mea si cu pestele lui Pelzer, nu ma intereseaza, dar sa o spuna.

Si nu merita atunci sa se pozeze toata echipa impreuna si sa apara pe coperta.
Sau se merge pe zicala cei al tau e si al meu, cei al meu nu te´ntereseaza

Si eu ti-am cerut poza cu apusul soarelui, ptr Situl nostru, si mi-ai pus conditia sa scriu de cine e facuta, ok am respectat.

Sakal
member
Mesaje: 113
Membru din: 16 Mai 2008 21:56
Localitate: Arad

Mesaj de Sakal » 07 Aug 2008 19:47

@carprom
1.poza aia a fost facuta doar de mine si nu am avut o ECHIPA de fotografi cu mine. :idea:
2.In ECHIPA totul se inparte si tot ce se realizeaza este meritul echipei !!!!!!!si fiecare membru al ECHIPEI poate sa posteze realizarile ECHIPEI in ce revista vrea,uni in ALP,altii in PESCAR ....... corect?
ps
sper sa te apuci de concursuri si sa scri dupa aia ca Saky The Specimen Hunter a avut dreptate.

Sa traim bine si sa prindem pesti mai mari ca Maimutoiul mic si Vladeanu. :lol: :lol: :lol:

Sakal
member
Mesaje: 113
Membru din: 16 Mai 2008 21:56
Localitate: Arad

Mesaj de Sakal » 07 Aug 2008 20:11

ECHIPELE ROMANIEI LA CHELENGE WEEK
Imagine
5 zile
Dusmani de la ora 14 pana la ora 10 dimineata.
Prieteni de la ora 10 pana la ora 14. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

pentru cei care vorbiti mult si aiurea priviti poza asta si invatati !!!!
ps
Vladeanu si Yamaha ascundeau sticlele cu palinca in spatele meu. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
carprom
maniac
Mesaje: 2299
Membru din: 29 Ian 2003 03:07
Localitate: germany
Contact:

Mesaj de carprom » 07 Aug 2008 20:32

OK,
iti dau dreptate cu "In echipa se imparte totul" dar nu este mai corect si cinstit sa fie mentionat acest lucru "chiar si pe o coperta, sau articol ? "
De acuma ma voi abtine, si sper ca unul din protagonisti sa se exprime asupra cazului.

Unii Useri mai vechi cunosc Topicul cu concursul, unde a iesit, un balamuc de numai.

@ Bogdan, ai aprins paiele, incearca sa le si ti aprinse, sau stingele de tot !

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mosharu » 07 Aug 2008 20:33

M@tr|x| scrie:
maiden scrie:Mie locatia nu-mi pare a fi aceeashi in niciuna din poze ! Pestele o fi acelasi, dar poate fi prins in mai multe randuri.... Cine ma lamureste si pe mine in legatura cu locatia.....ma refer strict la locul de pescuit.

Locatia este identica, doar ca poza lui Valdeanu este facuta un pic mai in spate, langa pomi:


Imagine


Urmariti conformatia crengilor, este identica 100% !


Imagine

Vad ca din "mattttrrrrriiiixxxx" te-ai facut "colombo" :lol: :lol:

Avatar utilizator
laurkro
senior member
Mesaje: 403
Membru din: 25 Aug 2007 23:04
Localitate: medias
Contact:

Mesaj de laurkro » 07 Aug 2008 20:33

De mult nu a mai fost un scandal...

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

.

Mesaj de mosharu » 07 Aug 2008 20:37

laurkro scrie:De mult nu a mai fost un scandal...

ce scandal nene??? lasati oamenii in pace! este la "ei in familie"....
Daca maimutzoiu mik a "facut gat" ca nenea Vladeanu ia "ciordit" poza cu crapu'....este numai problema lor.

Adrian B
member
Mesaje: 223
Membru din: 22 Oct 2007 09:31
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Adrian B » 07 Aug 2008 20:39

@ sakalu

In principiu ceea ce ai afirmat despre pescuitul in echipa opinez ca fiind corect. Munca echipei, pestele echipei.
Vorbesti despre "rufele se spala in familie", "razbunarea arma prostului", etc, la fel de corecte. Eu am spus la inceput ca daca realitatea e alta, atunci imi cer scuze. Am si o circumstanta atenuanta, abia sunt la categoria copii - juniori in ceea ce priveste pescuitul la crap. Am mai zis-o, pt fiecare exista un inceput.

Tu nu ai nicio circumstanta atenuanta, ai o varsta in pescuitul de crap competitional, un CV, iar vorbele ce-ti ies pe gura ar trebui sa aiba cea mai ridicata doza de adevar. Tu esti in "sistem", eu in afara lui. Vedem lucrurile altfel. Poate gresesc si eu, toti gresim.
Bun, unde vroiam sa ajung. Iti e familiara vorba asta: Daca nu mai particip la concursurile voastre care in 99% din cazuri au fost manevrate intrun fel sau altu,nu inseamna ca nu mai umblu la alte concursuri pe afara
Uite un link : http://www.crapmania.ro/forum/viewtopic ... 52&start=0

Acel topic e ca o carte de istorie pt incepatori, citim topicuri mai vechi si invatam. Poate din acel topic am invatat ca "Senzorii" fac manevre. Si am invatat de la tine. Intre timp Senzor castiga campionatul national si parca lucrurile nu stau chiar asa. Deci daca eu, ala, ala....facem cine stie ce afirmatii, e pt ca voi le-ati rostit...si raman scrise.
Si nu ne lua cu "participati si voi la concursuri". Pt ca asta e un forum si e deschis pt oricine. Voi va faceti imaginea si respectul. Ce ai vrea, sa nu avem opinii contradictorii daca nu am participat la concursuri, dar sa cumparam echipamente si nada de la cei ce participa la concursuri si au si magazine de pescuit, nu?
Discutia e lunga...in loc sa promovam pescuitul si eliberarea pestelui, promovam balacareala. De aia baga "unii" crapul la portbagaj...
Toate cele bune.

Închis