Coperta ALP August 2008

Discutii libere, pe teme de pescuit la crap.
Puteti purta orice fel de polemici in limitele unui limbaj civilizat.
Sunt permise orice subiecte legate de pescuitul crapului.
Vor fi sterse anunturile agresive sau obscene.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Închis
Sakal
member
Mesaje: 113
Membru din: 16 Mai 2008 21:56
Localitate: Arad

Mesaj de Sakal » 08 Aug 2008 13:04

@Bogdan
fi destept !
hainele in familie.

Avatar utilizator
Bogdan Dragan
junior member
Mesaje: 94
Membru din: 07 Aug 2008 01:05
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Bogdan Dragan » 08 Aug 2008 14:59

Sakal scrie:@Bogdan
fi destept !
hainele in familie.
Nu mai am familie!

Doru Ionica
member
Mesaje: 214
Membru din: 17 Mar 2005 04:03
Localitate: CRAIOVA

Mesaj de Doru Ionica » 08 Aug 2008 16:21

Bun raspuns !! :cry: Pacat...pentru "familie".

Avatar utilizator
cornelserbu
senior member
Mesaje: 314
Membru din: 16 Oct 2005 18:35
Localitate: Bucuresti

Mesaj de cornelserbu » 08 Aug 2008 18:55

maimutoiule, nu pot sa cred ca ti-a dat cineva interzis la concursuri...o fi fost vre-o vorba spusa la nervi de Vladut...daca a facut-o Andrei, atunci nu-l mai recunosc.

lasa timpul sa rezolve problemele astea si-ti spun eu ca va iesi bine...esti tanar si ai timp pentru toate...

chestia cu secretele pe care o baga sacalul la inaintare (sunt convins ca la misto) ma face sa zambesc...toata lumea nu vede decat secrete pe care, daca le aplici iti sar crapii singuri pe mal...tu sti foarte bine ca nu-i asa !?!

Sakal
member
Mesaje: 113
Membru din: 16 Mai 2008 21:56
Localitate: Arad

Mesaj de Sakal » 08 Aug 2008 21:35

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
Vlad_Colceriu
veteran
Mesaje: 667
Membru din: 17 Apr 2008 20:19
Localitate: Bucuresti-Titan
Contact:

Mesaj de Vlad_Colceriu » 08 Aug 2008 21:37

De fapt, toate pozele sunt niste photoshop-uri... pestele era al meu!

:lol: :lol: :lol:




P.S. Moammmma ce au sa mai sara toti pe bietul pescarus!!! :P :P :mrgreen:
Imagine

cornel68
junior member
Mesaje: 32
Membru din: 06 Oct 2003 16:12

Mesaj de cornel68 » 08 Aug 2008 22:11

Stau si citesc si nu-mi vine sa cred ce tupeu si nesimtire poate sa aiba un om care a fost luat si “crescut” de la 0(zero) in pescuitul crapului ,dus moka pe la partide de pescuit,concursuri in tara si afara,expozitii,introdus in lumea buna a pescarilor de crap,pus pe coperti de reviste de la noi si de afara,toate acestea fiind facute de cineva care i-a fost ca un tata in ultimii 5 ani.
Acest Bogdan Dragan a fost carat in spate(uneori chiar certandu-se cu ceilalti coechipieri pentru asta) de Andrei Vladeanu,pe banii lui,pe taxele lui,pe nada lui,pescuind cu sculele lui,invatandu-l sa pescuiasca si sa prinda crap.
Bogdan Dragan ar fi vazut Sarulestiul la televizor,daca nu era Andrei.
A fost dus in Belgia la Campionatul Mondial,impreuna cu echipa nationala,fara a avea vreun merit,doar la insistentele lui Andrei:”lasa ma sa mearga si el ca e baiat bun,sa vada si el cum e,poate ne ajuta pe acolo”…

Bogdane,baga-ti mintile in cap si vezi-ti lungul nasului,respecta pe cel fara de care n-ai fi invatat atatea despre pescuit.Daca pestele pe care-l revendici la Sarulesti,ar fi iesit captura concursului si implicit se castiga premiul in bani,ce faceai,luai tu toti banii ca tu ai intepat pestele?... si eventual ii dadeai 100 de lei lui Octav ca ti-a tinut minciogul…

Unde ai mai pomenit tu ca in concursuri pe echipe cineva sa revendice ca a prins el cel mai mult din echipa respectiva,sau ca el a prins cel mai mare peste ?

Pe echipe si victoria si infrangerea se impart,nimeni pana la tine n-a avut tupeul sa revendice un peste prins in concurs.Iar tu care participai “cu mana-n cur” la echipa Senzor,cu atat mai putin aveai dreptul asta.

Ai ales sa parasesti echipa Senzor exact inainte de calificari,ne-ai lasat “balta”…te-au imbarligat altii si te-au momit cu bani sa pleci si se pare ca nu ti-a iesit.A fost alegerea ta,iar acum suporti consecintele.

Avatar utilizator
Bogdan Dragan
junior member
Mesaje: 94
Membru din: 07 Aug 2008 01:05
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Bogdan Dragan » 09 Aug 2008 00:17

cornel68 scrie:Stau si citesc si nu-mi vine sa cred ce tupeu si nesimtire poate sa aiba un om care a fost luat si “crescut” de la 0(zero) in pescuitul crapului ,dus moka pe la partide de pescuit,concursuri in tara si afara,expozitii,introdus in lumea buna a pescarilor de crap,pus pe coperti de reviste de la noi si de afara,toate acestea fiind facute de cineva care i-a fost ca un tata in ultimii 5 ani.
Acest Bogdan Dragan a fost carat in spate(uneori chiar certandu-se cu ceilalti coechipieri pentru asta) de Andrei Vladeanu,pe banii lui,pe taxele lui,pe nada lui,pescuind cu sculele lui,invatandu-l sa pescuiasca si sa prinda crap.
Bogdan Dragan ar fi vazut Sarulestiul la televizor,daca nu era Andrei.
A fost dus in Belgia la Campionatul Mondial,impreuna cu echipa nationala,fara a avea vreun merit,doar la insistentele lui Andrei:”lasa ma sa mearga si el ca e baiat bun,sa vada si el cum e,poate ne ajuta pe acolo”…

Bogdane,baga-ti mintile in cap si vezi-ti lungul nasului,respecta pe cel fara de care n-ai fi invatat atatea despre pescuit.Daca pestele pe care-l revendici la Sarulesti,ar fi iesit captura concursului si implicit se castiga premiul in bani,ce faceai,luai tu toti banii ca tu ai intepat pestele?... si eventual ii dadeai 100 de lei lui Octav ca ti-a tinut minciogul…

Unde ai mai pomenit tu ca in concursuri pe echipe cineva sa revendice ca a prins el cel mai mult din echipa respectiva,sau ca el a prins cel mai mare peste ?

Pe echipe si victoria si infrangerea se impart,nimeni pana la tine n-a avut tupeul sa revendice un peste prins in concurs.Iar tu care participai “cu mana-n cur” la echipa Senzor,cu atat mai putin aveai dreptul asta.

Ai ales sa parasesti echipa Senzor exact inainte de calificari,ne-ai lasat “balta”…te-au imbarligat altii si te-au momit cu bani sa pleci si se pare ca nu ti-a iesit.A fost alegerea ta,iar acum suporti consecintele.
Nu o sa raspund la toate chestiile pe care le-ai scris pentru ca nu are rost.
Pot sa-ti spun ca nu am participat la nici un concurs carat in spate cum spui tu, am participat doar la concursurile la care am fost solicitat. Daca am fost chemat inseamna ca echipa a avut nevoie de mine. Si inca o chestie foarte importanta : este absurd sa crezi ca eu am plecat de la Senzor din cauza ca mi-a oferit cineva bani mai multi. Stiu ca ai trecut odata pe la tata la magazin si ai facut misto pe tema asta. Sunt niste lucruri pe care le-ai auzit si tu de la cineva si le-ai spus mai departe. Aberatii. Se pot demonstra aceste lucruri. Daca cineva imi oferea foarte multi bani cred ca deja eram acolo nu stateam acas' sa ma relaxez cum fac acum. ;-)

P.S. In legatura cu pestele : Nici Dica nu a platit pentru deplasarile in afara sau in tara unde juca impotriva altor echipe. Acelasi Dica juca in echipamentul Clubului Steaua in meciuri. Daca meciul era castigat cu ajutorul unui gol de-al lui toata presa scria acest lucru. Totusi, Dica a plecat de la Steaua dar golurile au ramas in palmaresul lui. Dar dupa ce a plecat lui nu i-a fost interzis sa mai joace fotbal. ;-)

Avatar utilizator
alex_mures
veteran
Mesaje: 593
Membru din: 23 Ian 2008 20:35
Localitate: TG-MURES
Contact:

Mesaj de alex_mures » 09 Aug 2008 07:01

eu zic ca in proportie de 90% sa aflat adevarul,mai are rost sa fie lasat deschis topicul....?

Adrian B
member
Mesaje: 223
Membru din: 22 Oct 2007 09:31
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Adrian B » 09 Aug 2008 09:27

Stau si citesc si nu-mi vine sa cred ce tupeu si nesimtire poate sa aiba un om care a fost luat si “crescut” de la 0(zero) in pescuitul crapului ,dus moka pe la partide de pescuit,concursuri in tara si afara,expozitii,introdus in lumea buna a pescarilor de crap,pus pe coperti de reviste de la noi si de afara,toate acestea fiind facute de cineva care i-a fost ca un tata in ultimii 5 ani.
Acest Bogdan Dragan a fost carat in spate(uneori chiar certandu-se cu ceilalti coechipieri pentru asta) de Andrei Vladeanu,pe banii lui,pe taxele lui,pe nada lui,pescuind cu sculele lui,invatandu-l sa pescuiasca si sa prinda crap.
Bogdan Dragan ar fi vazut Sarulestiul la televizor,daca nu era Andrei.
A fost dus in Belgia la Campionatul Mondial,impreuna cu echipa nationala,fara a avea vreun merit,doar la insistentele lui Andrei:”lasa ma sa mearga si el ca e baiat bun,sa vada si el cum e,poate ne ajuta pe acolo”…


Acest text imi aduce aminte de scenariul filmelor: Nasul, Poveste din Bronx, Cartita.

Închis