intilnire forumisti

Discutii libere, pe teme de pescuit la crap.
Puteti purta orice fel de polemici in limitele unui limbaj civilizat.
Sunt permise orice subiecte legate de pescuitul crapului.
Vor fi sterse anunturile agresive sau obscene.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Închis
Avatar utilizator
Dan Cotelici
veteran
Mesaje: 704
Membru din: 14 Ian 2003 09:47
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Dan Cotelici » 19 Aug 2004 07:33

Gigi Duru scrie:Nu am primit confirmarea voastra. :-(
Se poate, ori nu?

Gigi,
Am pentru tine 2 lansete de 3.90, mulinete Banax cu Cortest de 0.31,senzori, semnalizatoare, suporti.
Mai prost stau cu monturile.
Te asteptam.
Second BEST is FIRST loser

Avatar utilizator
fbolocan
member
Mesaje: 192
Membru din: 30 Iul 2004 15:13
Localitate: Bucuresti

Mesaj de fbolocan » 19 Aug 2004 12:06

Lista este inca deschisa?

Avatar utilizator
Dan Cotelici
veteran
Mesaje: 704
Membru din: 14 Ian 2003 09:47
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Dan Cotelici » 20 Aug 2004 07:51

Evident ca este deschisa.
Second BEST is FIRST loser

Vizitator

Mesaj de Vizitator » 22 Aug 2004 15:34

Bravo Carpkiller si Gigi Duru - singurii forumisti care au venit la intilnire ! Restul - mai vorbim - dar pe alt ton !

danr
Site Admin
Mesaje: 1072
Membru din: 10 Mar 2003 17:09

Mesaj de danr » 22 Aug 2004 22:00

vreau pe aceasta cale sa precizez pentru vizitatori faptul ca initiativa intalnirii de la Peris nu apartine Crap.ro
nici un user nu are nici un fel de obligatie fata de Crap.ro si fata de nimeni in ceea ce priveste o astfel de intalnire
ramane la latitudinea fiecaruia, daca are posibilitatea si placerea de a veni la o intalnire cu alti colegi de forum

Avatar utilizator
patabum
senior member
Mesaje: 441
Membru din: 22 Sep 2003 17:55

Mesaj de patabum » 23 Aug 2004 08:49

Subiectul e prea important , asa ca renunt la decizia de a nu mai interveni pe acest forum, pentru ca:

- daca vrei sa inveti cu adevarat ceva (si multi din cei ce s-au inscris in ultima vreme declara ca s-au inscris pe acest forum tocmai din acest considerent) nu trebuie sa-ti faca placere.

- initiativa lui Cezar Bibu, oricat de stramb sau drept am sta cand ne permitem sa vorbim despre ea, este exceptionala si dovedeste, prin ea insasi, ca exista dorinta de a face mult mai mult decat "efortul" de a scrie la tastatura. Cred ca administratorii acestui forum (si nu proprietarii, caci este gratuit) ar trebui sa fie mandrii de aceasta initiativa, nu sa se disocieze de ea, mi se pare o prostie.

- aceasta intalnire a avut, dincolo de un scop social (acela de a ne intalni, de a petrece clipe minunate impreuna, la un "ceva" rece si un gratarel), un scop mult, mult, mai important: acela de a permite schimbul de experienta.

Maestrul Rosioru, pe care-l salut cu deosebita placere, a permis tuturor doritorilor sa testeze sculele domniei sale. Dragii mei, vorbim de lansete custom made Rod Hutchinson, de mulinete Shimano, de senzori Delkim, etc. etc. A stat toata noaptea treaz alaturi de niste tineri veniti intamplator, le-a explicat, i-a lasat sa scoata peste, sa lanseze, a impartit boilies-uri cui a vrut, etc. Vladut si Cristi Yamaha si-au pus si ei sculele la dispozitie, adica, dragii mei, oricine putea sa puna mana pe un Antares sau pe un Fox, putea pune intrebari oricat de puerile. Gogu Guguianu si Cristi Rudeanu au venit special pentru a impartasi celor interesati din experienta lor. Cezar Bibu a stat cu Gigi Duru cred ca pana pe la 02:00 - 02:30 si i-a raspuns la absolut toate intrebarile. Dan Cotelici (Danko) i-a dat lui Gigi Duru (multe salutari) 2 lansete Tom Benson cu mulinete Banax Helicon + monturi si tot ce-i trebuie. Adi Dulau (partenerul lui Val Pangica) a venit si el cu baietelul.

Vi se pare putin? Pentru 500,000 lei, o suma mai mult decat simbolica? Cornel Rosioru a adus si a facut mici + carnati pentru absolut toata lumea si va asigur ca au fost de o calitate ireprosabila!

- contrar celor vehiculate pe ici sau pe colo, s-a dovedit (daca mai era nevoie) ca pescarii de crap pot fi o mare familie. La noi exista o vorba: copilul care nu plange nu primeste tzitza! Ei bine, pentru toti cei interesati, oamenii astia au fost acolo! Brava lor si jos cu palaria! Uite ca Cezar, cu un efort care sunt sigur nu a fost usor, a reusit sa materializeze expresia "pe balta!" Uite ca Gigi Duru a venit tocmai de la Covasna, dupa o tura de noapte! Uite ca Sile, desi putea sa stea binisor acasa, a trecut totusi sa ne vada si sa ne cunoasca! Uite ca nea' Killer, desi nu intotdeauna a postat pe placul unuia sau altuia, a venit si el.

Eu zic asa: este important sa cauti cat mai multa informatie si sa-ti imbogatesti bagajul de cunostiinte teoretice. Nimic insa nu se compara cu experienta celor care au ani sau zeci de ani pe balta. In concursuri sau doar de placere, nu conteaza. Inveti, ca Fat-Frumos, intr-o ora cat altii intr-un an, asa ca...

Multumesc lui Cezar Bibu ca a facut toate acestea posibile! Multumesc d-lui ing. Albastroiu pentru amabilitate si intelegere si pentru ca a fost o gazda minunata si a inteles exact scopul acestei intalniri. Multumesc lui Gogu, Vladut, Cristi, Yamaha, Dan, Gigi, Alex, Adi pentru un week-end minunat si pentru aminitirile extrem de placute, multumesc celor din Baia Mare ca au trecut pe la noi inainte de a pleca.

Jos palaria!

Avatar utilizator
Gabriel BOGDAN
junior member
Mesaje: 77
Membru din: 12 Mar 2004 15:38
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Gabriel BOGDAN » 23 Aug 2004 09:07

@Val Pangica Jr

In vizita au mai venit la Peris si altii :!:

No offence Val.


Multumiri D-lor Cezar, Danko, Rosioru si celorlalti care au fost la intilnire...!

Fire intinse !!!
Gabi B.

Sile
junior member
Mesaje: 42
Membru din: 22 Ian 2003 18:18
Localitate: Ploiesti

Mesaj de Sile » 23 Aug 2004 09:22

Din motive strict personale n-am putut veni decat pentru putin timp. Imi pare insa deosebit de bine ca am facut-o. Jos palaria in fata celor prezenti.

Poate ca ar trebui sa-mi indrept atentia mai mult catre anumite balti din jurul Bucurestiului. Chiar numai pentru ca, hotarat lucru, ai langa cine sta pe balta.
♥Δ

cornel rosioru
veteran
Mesaje: 678
Membru din: 10 Aug 2004 13:32
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornel rosioru » 23 Aug 2004 09:38

Patabum draga, pentru mine, cel putin, intilnirea a fost de exceptie. De multa vreme nu am mai fost la asa un pescuit agreabil.
Mi-a facut mare placere. Si pescuitul, si intilnirea cu voi. M-am convins inca o data, ca numai intilnirile pe malul baltii pot lamuri niste stari sau impresii. Dupa parerea mea, numai asa se pot cunoaste pescarii. Numai asa se pot lega prietenii si respectul reciproc. Altfel cum poti judeca un om pina nu-l cunosti?
Eu cred ca asemenea intilniri ar trebui sa mai aiba loc.
Cei care nu au venit au pierdut enorm. Dar asta e problema lor.
Pentru cei care au fost, vorba ta, jos cu palaria.
FIR INTINS.

razvanm
new member
Mesaje: 29
Membru din: 14 Mai 2004 17:15

Mesaj de razvanm » 23 Aug 2004 09:54

Mai oameni buni,
voi credeti ca cei care nu au putut veni au stat linistiti acasa si nu au venit din comoditate?
NU, va spun ca eu cel putin m-am framantat ca "pestele pe uscat" si am murit de "ciuda" ca nu pot fi cu voi. Credeti ca e usor sa fi pescar, sa stii ca altii sunt la pescuit si tu sa nu poti participa?
Va spun eu ca doare si inca rau de tot.
Eu personal nu am mai putut merge la pescuit de 1 luna si jumatate asa ca va dati seama cum a sunat in mintea mea aceasta invitatie la pescuit.

PS
Foarte buna ideea. Felicitari celor care au avut initiativa si celor care au participat.
Si, desi nu au fost multi prezenti, cred ca multi au participat cu minteasi cu sufletul - deci prezenta a fost mai mare decat va asteptati, doar ca a fost o prezenta invizibila.

Închis