Posibil numai in Romania !!

Discutii libere, pe teme de pescuit la crap.
Puteti purta orice fel de polemici in limitele unui limbaj civilizat.
Sunt permise orice subiecte legate de pescuitul crapului.
Vor fi sterse anunturile agresive sau obscene.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
Dani Hentiu
maniac
Mesaje: 1210
Membru din: 26 Feb 2004 13:04
Localitate: DEVA
Contact:

Mesaj de Dani Hentiu » 05 Oct 2004 15:15

Dar si audienta asta trbuie diferentiata pe categorii ( virsta,sex,ocupatie e.t.c ),ca poate femeile se uita la telenovele dar eu nu. Si in plus de asta reclamele di timpul telenovelelor sunt la detergenti nu la scule sau masini. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
><)))°>-------- Dani

Avatar utilizator
mugurel
member
Mesaje: 118
Membru din: 04 Mar 2004 13:44
Localitate: tg.jiu

Mesaj de mugurel » 06 Oct 2004 06:46

Bataie de joc si in repotajul (daca poate fi numit asa) de la TVR2. Sincer nu am inteles mai nimic si nu am vazut nici macar unul din vicecampioni.

Mihai Vasilescu
member
Mesaje: 188
Membru din: 11 Ian 2003 13:43
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Mesaj de Mihai Vasilescu » 06 Oct 2004 07:16

Reportaj? Parca a fost un spot publicitar taiat gresit la montaj si ramas atat de scurt ca nu apuci sa pricepi despre ce e vorba. Pana si o stire despre o echipa de fotbal de divizia C este mai ampla. Cati simpatizanti poate avea echipa aceea? Oamenii astia chiar nu pricep ca sunt peste 2 milioane de pescari in tara?

Avatar utilizator
mugurel
member
Mesaje: 118
Membru din: 04 Mar 2004 13:44
Localitate: tg.jiu

Mesaj de mugurel » 06 Oct 2004 07:45

Chiar subiectele astea cu taiatul penisului sa aiba audienta mai mare decat evenimentele care contribuie la imaginea tarii si a romanilor in general? Nu stiu cum monitorizeaza impactul acestor subiecte asupra publicului, pentru ca cu toti cu care discut (si intalnesc foarte multi oameni) sunt efectiv scarbiti de jurnalele de stiri. Si au si exemple de la programe specializate ca Euronews, CNN, BBC, etc.
Chiar trebuia ca unul din componentii lotului national sa-si taie penisul ca sa atraga atentia televiziunilor asupra lor :cry: :evil: ?

Sever
new member
Mesaje: 3
Membru din: 05 Oct 2004 13:15

Re: Posibil numai in Romania !!

Mesaj de Sever » 06 Oct 2004 08:11

Salvati emisiunea “Fir intins”;

Dupa mai bine de 8 ani de zile in care emisiunea Ť Fir intins ť ne-a furnizat imagini graitoare despre pescuitul in Romania si ne-a insuflat in fiecare weekend spiritul de aventura tinandu-ne cu respiratia taiata in fata ecranului televizorului, Televiziunea Antena 1 a hotarat intr-un mod brutal scoaterea acestei emisiuni din grila de program ;
Simbata, 02. Octobrie.2004, am deschis televizorul la ora obisnuita pentru a viziona emisiunea Ť Fir Intins ť - spre stupefactia mea in locul emisiunii rula un film, comercial ca valoare, fara nici o valenta educativa sau recreativa ; m-am interesat despre incidentul in cauza si am realizat ca emisiunea NOASTRA – a pescarilor sportivi din Romania – nu va mai fi difuzata.
Motivele invocate sunt puerile si au luat nastere datorita unui management deficitar in cadrul departmanetului de marketing ;
Emisiunea a fost Ť ucisa ť pe motiv ca aceasta nu are indeajuns sponsori incat sa aduca profit societatii de televiziune ; mai mult de atat cel acuzat este realizatorul emisiunii caruia i se imputa faptul ca nu umbla din sponsor in sponsor cu mina intinsa sa cerseasca bani pentru salvarea emisiunii ( de fapt pentru umplerea buzunarelor altora deja doldora ) ; intrebarea mea : ce fac cei din departamentul de marketing al acestei televiziuni ?? nu cumva ar trebui sa-si miste fundurile grase si sa-si faca treaba astfel incat cea mai longeviva emisiune din Antena 1 sa fie vizionata si de copii nostri ? nu cumva sunt si alte interese la mijloc ?? motivul invocat (lipsa sponsorilor) este neconform realitatii in conditiile in care sponsori au fost si sunt in continuare ;

Sunt convins ca cei 2 milioane de pescari sportivi care se uita saptamanal la emisiunea Ť Fir Intins ť nu sunt interesati de motivele si de jocurile de culise din Antena 1 ; NOI NE VREM EMISIUNEA INAPOI !!!!!
Cert este ca cei care au luat aceasta decizie nu s-au gandit ca noi vom deschide in fiecare Sambata televizoarele, la or 09.20, si vom spera sa ne reintalnim cu echipa Ť Fir Intins ť ;
Ar fi foarte simplu pentru Radu Silea sa inceapa o noua emisiune in cadrul altei televiziuni dar nu ar mai fi acelasi Ť Fir intins ť ; nu stiu daca realizatorul acestei emisiuni, Radu Silea, mai are puterea de a lupta pentru emisiunea pe care a creat-o, dar eu iti promit ca iti voi fi alaturi , voi face tot ce-mi va sta in putinta si te voi sprijini pentru a readuce emisiunea pe micile ecrane ale Antenei 1 ;


Daca sunteti alaturi de mine, haideti sa luam ceva masuri si sa-i facem pe cei din conducerea Antenei 1 sa inteleaga ca au luat o decizie incorecta si ca aceasta emisiune trebuie sa fie pe micile ecrane indiferent de valoarea sponsorizarilor sau jocurilor de culise ;

Un pescar sportiv !

Avatar utilizator
Cristi Bolfos
member
Mesaje: 230
Membru din: 12 Feb 2004 18:18
Localitate: Deva
Contact:

Mesaj de Cristi Bolfos » 06 Oct 2004 08:36

haide sa le dam toti cate un mail pe zi ceva de genul Vrem Fir Intins....sa ii tinem asa timp de o 7 zile....oare nu se satura?poate asa vad si ei cati oameni urmareau emisiunea...

Daca am da toti in fiecare zi cate un mail eu zic ca macar le-am da de gandit,daca au cu ce ....... 8)

Avatar utilizator
fbolocan
member
Mesaje: 192
Membru din: 30 Iul 2004 15:13
Localitate: Bucuresti

Mesaj de fbolocan » 06 Oct 2004 08:40

Am deschis un topic nou pe forumul Antenei1, cine doreste sa sustina protestul pescarilor:

http://www.antena1.ro/new/_ph/viewtopic.php?p=1868#1868

De asemenea se mai poate trimite un feedback la:

http://www.antena1.ro/nw/feedback/feed.htm
Florin Bolocan

Avatar utilizator
Cristi Bolfos
member
Mesaje: 230
Membru din: 12 Feb 2004 18:18
Localitate: Deva
Contact:

Mesaj de Cristi Bolfos » 06 Oct 2004 08:49

Acuma ma inregistrez :lol:

cipriangoia
new member
Mesaje: 21
Membru din: 06 Aug 2004 14:04
Localitate: cluj

Mesaj de cipriangoia » 06 Oct 2004 08:56

am postat deja :D
Fir Intins

Avatar utilizator
mugurel
member
Mesaje: 118
Membru din: 04 Mar 2004 13:44
Localitate: tg.jiu

Mesaj de mugurel » 06 Oct 2004 08:58

Am postat, dar nu m-am inregistrat. Daca e nevoie o sa ma inregistrez.

Scrie răspuns