Betaina

Discutii despre nade si momeli - bile, mixuri, seminte, pregatire, componenta, conservare, retete, rezultatele lor etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
vladut mateianu
veteran
Mesaje: 503
Membru din: 23 Ian 2008 13:50
Contact:

Mesaj de vladut mateianu » 24 Apr 2008 20:35

Pe 'barajul minune" inca nu am ajuns ! :D Eu vreau sa incerc sa-l dresez pe boilies, dar sunt convins ca cele mai mari sanse le am daca pescuiesc la porumb.....si voi incerca si cu porumb squid&octopus, mie personal mi-a dat rezultate super bune pe balti salbatice ! ;-)

Avatar utilizator
Razvann
junior member
Mesaje: 93
Membru din: 18 Noi 2007 19:26

Mesaj de Razvann » 25 Apr 2008 20:33

Domnule Adi Oprea pe Vladut nu la deranjat faptul ca ai avut o opinie, poate chiar justificata, la deranjat modul in care ai facut acest lucru si cinstit ma deranjat si pe mine.
Ar trebui sa ne respectam intre noi "pescari" eu inca mai cred ca suntem mai aparte, ca avem ceva special care ne atrage catre aceasta lume...........

mikecarp
veteran
Mesaje: 586
Membru din: 07 Oct 2006 19:37

Mesaj de mikecarp » 02 Mai 2008 19:50

salutare prieteni pescari. nu vreau sa deschid un topic nou pt intrebarea asta, pt ca tot se vorbea aici despre lichide nutritive, aditivi, etc.
melasa poate expira, are termen de garantie? am gasit pe langa cutia cu maimute 1l jumate de melasa si am cumparat-o acum vreo 2 ani. Ma intrebam daca o mai fi buna de pus in groundbait sau s-o arunc si sa cumpar o sticla noua?

robytmro
new member
Mesaje: 2
Membru din: 24 Mar 2011 13:10

Mesaj de robytmro » 24 Mar 2011 13:39

betaina hcl 93 % puritate engros .. .. .. robytmro@yahoo.com

meutza
new member
Mesaje: 5
Membru din: 13 Aug 2020 22:12

Re: Betaina

Mesaj de meutza » 19 Aug 2020 13:39

@mikecarp

Din cate stiu expira si melasa la un moment dat, insa fiind un aliment cu continut bogat de zahar (undeva spre 50%) are o rezistenta sporita la invechire.
La 2 ani vechime nu as recomanda-o pentru consumul uman, dar s-o pui intr-o nada de pescuit cred ca e destul de safe.
Plus ca daca nu prinzi, poti sa arunci vina pe melasa! :D

Daca inca o mai ai si acum, n-as mai pune-o nici in nada de pescuit dupa 12 ani.

Scrie răspuns