retete

Discutii despre nade si momeli - bile, mixuri, seminte, pregatire, componenta, conservare, retete, rezultatele lor etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
carprom
maniac
Mesaje: 2299
Membru din: 29 Ian 2003 03:07
Localitate: germany
Contact:

Mesaj de carprom » 17 Aug 2005 11:15

Iliuta Goean scrie::D Adriano, ti-au placut ultimele boiliesuri pe carele-ai vazut la mine?
Cam cata soia crezi ca aveau in ele? :D
Una este sa-ti placa, iar alta sa prinda :mrgreen: :mrgreen:
Cred ca Soja ai avut 66% :mrgreen:

Ok,Ok,.... nu luati comentarul asta in serios, a fost doar o gluma... sau chiar le-am nimerit :roll:

Avatar utilizator
Iliuta Goean
maniac
Mesaje: 1416
Membru din: 11 Dec 2002 17:25
Localitate: Delta Dunarii
Contact:

Mesaj de Iliuta Goean » 17 Aug 2005 12:12

gresit :-)
aveau doar 20% soia si au prins foarte bine
Nu face ce nu-ti place!

Avatar utilizator
Musaro Adriano
veteran
Mesaje: 705
Membru din: 29 Ian 2003 15:02
Localitate: torino italy

Mesaj de Musaro Adriano » 17 Aug 2005 23:15

@: Ili: da! intradevar de data asta ai facut (dupa esperienta mea) o boiles pe care as fi pariat ca o sa prinzi, o boiles "finuta", granulatie era perfecta, pana gustul lor era super si foarte actractiv. Daca mai lucrezi si la parte mecanica :wink: eu zic ca sunt boilesuri cu care poti sa prinzi tot anul si pot sa fie boilesuri de concurs (adica attractia rapida si costanta). Numai bine
@:Razvan: mam uitat la parte lichida si nu am ce sa comentez, unul pentru ca englesi de obicei sunt mai finuti cu dosajele (acest de pilda imi place la ei, nu arunca bani de jabba cu dosajele absurde care nu aduce la altceva decat la repulsie, foloseste cat trebuie pentru a captura.) si al doila rand cunosc bine numai cateva produsele de cei scris de tine, la prima vedere pot sa te zic ca prieten tou engles care te a dat retete cu siguranta nu este un novice in materie :shock: Cunosc putini pescari de exemplu care stie cum lucraza (de fapt sa stie sa le combina.. fara a strica boilesuri ) doi uleuiri ess.. ca geranium si bergamot (reteta nr.2). de pilda eu sunt 3 ani ca incerc sa am resultate (cel putin la nivel mecanic, adica sa lucreaza bine boilesuri fara a folosi emulsionanti) folosind bergamot oil in un birdfood aromat de fructe. Greu la mine. Parca oricum reteta 2 las folosi pe vremea asta!! Mai mult nu vreau sa ma do cu parere pentru ca nu prea cunosc (cum am spus deja) toate produsele scrise mai deasupra, sper sa nu te superi dar mai bine tac ca sa creez confusie. Numai bine

Avatar utilizator
Iliuta Goean
maniac
Mesaje: 1416
Membru din: 11 Dec 2002 17:25
Localitate: Delta Dunarii
Contact:

Mesaj de Iliuta Goean » 18 Aug 2005 07:27

hahahaha
de data asta?
sa vezi ce boiliesuri mananci tu data viitoare, o sa mai ceri!

Ce problema avea mecanica?
Nu face ce nu-ti place!

Scrie răspuns